Монополізація антикорупційної діяльності або Боротьба за боротьбу з корупцією в Україні

Олена Тищенко
26 травня, 2014 понедiлок
16:09

Я прошу вибачення за те, що мені доведеться занадто часто використати слово «Я». Адже я не звикла говорити про себе. Однак оскільки від нападів на мене страждають інші, і головне, страждає та робота, якою я займаюсь, я змушена це зробити

В Україні є корупція. Є боротьба з корупцією. І є корупція у боротьбі з корупцією та боротьба за боротьбу з нею.

Саме до таких висновків я прийшла на власному досвіді. Адже як тільки наша робоча група, утворена Адміністрацією Президента, почала піднімати гучні теми та розробляти механізми подолання корупції, виникла реакція як при розтурбованому осиному гнізді.

Незадоволені стали усі. Від громадських організацій, які роками переймалися корупцією в Україні, до державних службовців, які стільки ж співпрацювали з цією громадськістю. 

Почали задаватися питання. Спочатку «А ви взагалі хто?», а згодом «А чому саме Ви?». І ЖОДНОГО разу жодний з критиків не запитав ЩО САМЕ ми робимо і ДЛЯ ЧОГО? Більше цікавлять персоналії.

Я ніколи в житті не була публічною особою. Мене не має в соцмережах. Я завжди працювала в закритому режимі, бо розповсюдження інформації суперечило б інтересам моїх клієнтів. Так, я приймала участь у мільярдних справах.  Але завжди принципово залишалася за кадром. Як сказав один мій знайомий лікар: Ти знаєш, є лікарі, які беруть участь у міжнародних конференціях та симпозіумах, а є такі, що не мають на це часу. Я завжди була зайнята. І саме це зробило можливим нанести мені удар, який я не змогла утримати. Юристи, проти яких я вела ряд «дорогих» процесів, звинуватили мене у злочинах, в яких було звинувачено мого клієнта, та «вирубили» з процесів на кілька місяців шляхом штучно порушеної кримінальної справи. А оскільки про мою діяльність публічно не було відомо, «полірнули» брехливі обвинувачення брудним піаром, щоб виправдатися та підтримати тих, хто змушений був замовлення виконувати. І зробили це в Росії, де працювала навіть не я, а моя юридична фірма. Хоча в Росії як раз переслідування юристів є розповсюдженим. Вони, якщо йдуть проти системи, як правило закінчують з такими ж обвинуваченнями як в їхніх клієнтів. Цікаво, що така персоніфікована ненависть до мене була викликана як раз тим, що я почала доводити, що ці юристи порушують не тільки інтереси мого, але й свого клієнта. Чого коштує тільки прочавлена Портновим, який допомагав їм в Україні, Постанова апеляційного суду,  за якою на підставі угоди, припиненою багато років тому, було забезпечено стягнення майна вартістю 120 мільйонів ЄВРО, і його швидко перекинуто на Панамський офшор за 800 тисяч гривень з відстроченням платежу? Браво хлопці! А те, що в мого колишнього чоловіка та його батьків (!), арештували все майно у кримінальній справі проти мого клієнта? І ці люди сьогодні з жахом дивляться, що я не просто повернулася. Я прийшла працювати до органів державної влади! І вони, мабуть зі свого власного світогляду, чекають що я от-от почну помсту! І швидко намагаються мене знову вивести з гри, в чому їм допомагають борці з корупцією, у монополію яких я втрутилася? Чесно? Я б могла помститися вже сьогодні. При цьому без будь-яких порушень закону з мого боку. Навіть навпаки. Бо їх як раз є в чому звинуватити.  Але для мене це дуже мало. Я підхожу до цього питання як завжди: на системному та, вибачте, високому рівні. Як казав Козьма Прутков «Зри в корень». Тому я хочу змінити саму систему, яка дозволяє таке робити. Я долучилася до того, що сьогодні задекларовано найголовнішим завданням державної влади: до боротьби з корупцією. Адже саме вона робить можливим кидати за грати невинуватих. Саме вона забезпечує протизаконні судові рішення та замовні кримінальні справи. Саме вона руйнує наші життя. І ти не можеш протистояти системі, якщо ти її не зміниш.

Що ж до боротьби з корупцією, то ситуація з цим в Україні така ж, як і в усіх інших сферах. Є монопольні правила гри. І ніхто не хоче віддавати те, на чому будує своє існування багато років. Чомусь в мене не виникає ніяких розбіжностей з Тетяною Чорновол, яка прийшла на посаду Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики з Майдану і розуміє, що корупція в Україні така, що місце в строю для боротьби з нею знайдеться усім. Головне, щоб було щире прагнення результату. Але є набагато більше інших. Це ті люди, які роками отримували іноземні гранти, літали на міжнародні семінари, отримували посади і монополізовували боротьбу з корупцією, чим зводили всі антикорупційні ініціативи нанівець. Це їм раптом не сподобалося, що я не ввожу в нормативні акти корупційні складові, на яких можна заробити. Це вони вже розписали для себе план життя на наступні декілька років, і раптом починається перерозподіл впливу на процеси.

Дійшли до того, що на Круглому столі, що відбувся в Адміністрації Президента у  п’ятницю з метою як раз розпочати діалог З УСІМА, почалися закиди на тему: а Ви що взагалі розробляєте? А яке відношення до боротьби з корупцією має Президент? Чому не Верховна Рада, Чому не Мін’юст? А Олексій Хмара (Transparency International), не зважаючи на те, що його було запрошено до участі у розробці антикорупційної стратегії, і декілька разів підкреслено, що ця стратегія є начальним варіантом і ми маємо включити до неї всі корисні пропозиції, в тому числі від організації, яку він очолює, звернувся до ВО Президента з відкритим листом, щоб він не підписував антикорупційну стратегію, оскільки вона не погоджена з громадськістю. Критикував і  Руслан Рябошапка – борець з корупцією номер один від Мін’юсту, першим рішенням якого на посаді заступника Міністра було ввести себе в комісію по представництву України за кордоном в GRECO. І який включив в Постанову про реалізацію арештованого майна замість погоджених на Кабміні держпідприємств - «торговельні підприємства» (будь-які), якими невдовзі мабуть опікуватиметься Мін’юст. І розповідав Міністру та мені про те, що це технічне зауваження і щось про конституційне право на торгівлю конфіскатом не залежно від форми власності підприємства. Цікаво де в нас в Конституції є таке конституційне право? І цікаво де ми будемо шукати ті приватні підприємства, що продадуть мільярдні активи Курченка? Не можу не іронізувати і над тим, як проводяться буквально наради з питання «Що робити з цими Чорновіл та Тищенко?». 
Так, я шалено незручна! Бо мене неможливо купити, моє життя не залежить від того чи залишуся я завтра на посаді і головне я принципово, до нестями ненавиджу корупцію. Це вона стала причиною того, що я поїхала з країни, адже зрозуміла, що мій фаховий досвід нікому не потрібен! Достатньо мати можливість «заносити» хабарі в певні кабінети.

Отже сьогодні до мене почали йти ті, з ким я раніше працювала і просто «здавати» корупційні схеми, які працюють на бізнес Сім’ї досьогодні. І головне, що працюють при новій владі. І на неї.  Незручно правда?
Відтак, я роблю те, що маю робити: звітую своєму клієнту – Державі в особі громадян Україні - про те, які складнощі виникають під час реалізації антикорупційних заходів. І хочу підкреслити, що монополія – це запорука зловживань в усіх сферах. В нас є Президент, який є гарантом національної безпеки та законності. І який обирається напряму громадянами Україні. Саме тому він має розробляти стратегічні плани щодо державної політики у боротьбі з корупцією. Визначати з чим і як боротися. Є Верховна Рада, яка, в тому числі на виконання стратегії Президента,  має писати про це закони і має комітет боротьби з корупцією. Є Кабінет Міністрів України, який має Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики і який має стратегію Президента і закони Верховної Ради виконувати. І ніяка монополізація боротьби з корупцією не має відбуватися. І не можуть певні особи в ВР або Мін’юсті заявляти, що саме вони є державно уповноваженими боротися з корупцією. І більш ніхто. І громадські організації не повинні публічно ображатися, і казати, що якщо щось проходить без них, то це не погоджено з громадськістю. Бо ніхто не може бути найгромадськишим з представників громадськості. 
Шановні! Боротися з корупцією треба разом! Але при цьому треба чітко розділити повноваження та, головне, встановити відповідальність, адже сьогодні в нас борються з корупцією усі, але за результати не відповідає ніхто. Тому давайте свої пропозиції: [email protected]. Будемо виконувати.

Олена Тищенко
Керівник Міжвідомчої робочої групи з питань антикорупційного законодавства

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+14°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.35
    Купівля 39.35
    Продаж 39.87
  • EUR
    Купівля 41.98
    Продаж 42.74
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
16 квітня
10:55
Оновлено
Протест в Тбілісі
У Тбілісі пройшла акція протесту проти закону про "іноагентів": 14 людей затримали
10:51
Замах на голову Херсонської ОВА Прокудіна: затримано ймовірного навідника
10:32
безпілотник, дрон
Міноборони РФ заявило про збиття повітряної кулі над Курською областю і трьох БПЛА над Білгородщиною
10:24
кораловий риф
Науковці фіксують одне з наймасштабніших знебарвлень коралів у світі. Причина
10:18
Міністерство оборони України
У 2024 році внутрішні аудити виявили в Міноборони втрат ресурсів на 1 млрд 812 млн грн
10:10
Колишній мер Лебедина Олександр Бакликов
На фронті загинув колишній мер Лебедина Олександр Бакликов
10:10
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 16 квітня: скільки коштують долар, євро та злотий
10:06
OPINION
Валерій Пекар
Голокост навчив, Голодомор і розстріляне Відродження не навчили
10:00
Дональд Туск
Данія та Польща виключають будь-який сценарій, окрім збереження цілісності й незалежності України, - Туск
09:52
Ексклюзив
окупанти
Окупанти перекидали до Часового Яру резерви з Лиманського напрямку, щоб посилити наступальні дії, - речник Нацгвардії Музичук
09:40
Андрій Ніколаєнко суд
Смертельна ДТП з 18-річною дівчиною на Житомирщині: нардепа Ніколаєнка судитимуть
09:34
Ексклюзив
окупанти в Криму
"Це їм не допоможе, але хай звикають до землі": Гуменюк про 100 км російських фортифікацій на узбережжі Криму
09:24
Шольц з Сі Цзіньпіном
У межах триденного туру Китаєм Шольц зустрівся з Сі Цзіньпіном
09:10
Пакістан, паводок
У Пакистані через зливи й блискавку загинула 41 людина
08:46
У Гданську ліквідували "фабрику документів" і затримали 25-річну українку
08:37
Ван Ї
У Китаї заявили, що продовжуватимуть співпрацю з Іраном і після нападу на Ізраїль
08:33
Світлана Захарова і Путін
У Південній Кореї скасували балет за участі росіянки-"єдинороски" Захарової
08:23
Ексклюзив
Окупанти
З Олешок та Голої Пристані виїхали майже всі окупаційні служби й відбувається постійна ротація військових РФ, - журналістка Вірлич
08:11
У США обвалився міст після того, як в нього врізалося судно
ФБР розслідує обвал мосту в Балтиморі через зіткнення із судном
08:00
OPINION
Олексій Панич
Для Заходу Ізраїль "свій" давно, а до "своєї" України він щойно звикає
07:46
Інфографіка
втрати окупантів
Армія РФ за добу втратила в Україні 9 танків, 16 артсистем і 920 військових
07:28
G7
Війна в Україні й загострення на Близькому Сході – серед основних тем зустрічі міністрів закордонних справ G7
07:15
Оновлено
шахед
Росія вночі запустила "шахеди" по Україні: Сили оборони не допустили влучань
06:59
Напада на священника у Сіднеї
У Сіднеї чоловік влаштував різанину в церкві: поранено 4 людей, поліція заявила про теракт
06:55
Кіліан Мбаппе, Ліга чемпіонів, ПСЖ
"Барселона" - ПСЖ, "Борусія" - "Атлетико": де дивитися матчі-відповіді 1/4 фіналу ЛЧ
06:51
ЗСУ, мобільні вогневі групи ППО
Нічна атака "шахедів": Повітряні сили знищили усі 9 ворожих БПЛА
06:38
Кислиця
"Категорично відкидаємо божевільні звинувачення": Кислиця в Радбезі ООН пояснив мету провокацій Росії на ЗАЕС
06:26
На фото: Зброярка фільму "Іржа" Ганна Гутьєррес-Рід
Убивство українки Гатчінс: реквізиторку засудили до 18 місяців тюрми
05:59
Конгрес США
Конгрес США ввів нові санкції щодо Ірану у відповідь на атаку на Ізраїль
05:56
NASA шукає дешевий і швидкий спосіб повернути на Землю зразки породи з Марсу
05:33
технології світ
Зі статей у вікіпедії видаляють дані про санкції щодо дочок Путіна, російських чиновників і бізнесменів
04:39
Пентагон
У Пентагоні назвали потребу України у ППО "терміновою"
04:11
світ Греція кокаїн кримінал
Поліція Греції у вантажівці виявила майже 60 кг кокаїну вартістю понад €2 млн
03:43
Ізраїль, ЦАХАЛ
Ізраїль завдав повітряних ударів по базах "Хезболли" в Лівані
03:15
США і Канада розширили санкції проти Білорусі
02:34
Частина, яка, схоже, була зроблена в Китаї в січні, була в іранському безпілотнику
У Білому домі пояснили, чому не збивають іранські дрони в Україні, як це зробили в Ізраїлі
02:06
Рафаель Маріано Гроссі
Гроссі в Радбезі ООН заявив про зростання ризику для Запорізької АЕС через обстріли
01:53
війна з Росією нафта ППО безпілотник
"Фантастична рентабельність": Литвиненко пояснив ефект від ударів дронами по території РФ
01:25
Білий дім, освітлений синім і білим кольорами
Білий дім проти окремого законопроєкту про допомогу Ізраїлю без України
00:36
зернова угода ,експорт зерна, Одещина, економіка
Україна, РФ й Туреччина домовлялись про судноплавство в Чорному морі, але угода зірвалась у березні, - Reuters
Більше новин