Європа думає “зачинити двері” перед мігрантами

Віктор Коваленко
12 січня, 2016 вiвторок
15:26

2016 рік для Європи — це рік боротьби із потужним викликом — міграційною кризою. Небачені раніше масштабні та, схоже, скоординовані хуліганські атаки біженців зі Сходу на добропорядних німкень у Кельні — майже чотири сотні потерпілих від правопорушень

У відповідь це спровокувало хвилю вже антиімігрантських протестів. Налякані агресивною навалою з Близького Сходу німці, зокрема активісти крайньо-правих рухів, вже б'ються із поліцією, а лідери Євросоюзу та його провідних країн ламають голови, що робити з цим багатомільйонним нашестям шукачів притулку? У цьому розбирався журналіст програми “Репортажі та розслідування з Артемом Шевченком” Віктор Коваленко.

Восени минулого року Європа щиросердно прийняла першу хвилю біженців з Сирії, які тікали від війни між урядовими військами Башара Асада та повстанцями і бойовиками "Ісламської держави". Готовність приймати нужденних підсилилася, коли європейці побачили фотографію 3-річного потонулого хлопчика з Сирії Алана Курді. Мертву дитину викинуло з човна на берег Туреччини. З цього фото в Євросоюзі почалася політика “відчинених дверей” для біженців. Батько хлопчика, який зміг втекти тільки до Іраку, в новорічному посланні звернувся до європейців.

“Я б хотів, щоб Європа і весь світ відчинили двері для сирійців. Якщо людина зачиняє свої двері перед чиїмось обличчям, то це дуже важко. А якщо двері відчинені, то сирійці більше не почуватимуться приниженими”, - заявив у відеозверненні біженець з Сирії Абдулла Курді.

У вересні угорська відеожурналістка Петра Ласло на кордоні Угорщини зробила підніжку літньому сирійцю Осамі Мосену із сином на руках, за те, що той проривався до її країни крізь кордони поліції. Побачивши підніжку, співчутлива Європа вибухнула гнівом. Перешкоджання біженцям не вкладалося в політику “відчинених дверей”, адже Євросоюз був готовий прийняти всіх, хто страждає. Осама Мосен перебрався до Іспанії, а його син став футбольною знаменитістю.

“Я дуже-дуже щасливий приїхати в Іспанію. Дякую вам за все. Це дуже важливо для мого життя”, - розповів журналістам після прибуття до цієї країни біженець Осама Мосен.   

Як відомо, громадянська війна в Сирії, яка почалася в 2011 році, спонукала 4 мільйони 400 тисяч сирійців залишити свої домівки та виїхати до таборів біженців в сусідніх країнах. Але звідти вони наполегливо намагаються перебратися до процвітаючої Європи.

Першим дзвіночком, що щось не так з хвилею мігрантів, стали теракти в Парижі 13 листопада, які забрали життя понад 130 французів і туристів. Напад “джихадистів” з автоматами на паризькі ресторани і рок-концерт в театрі “Батаклан” спричинили дебати щодо безпеки на тлі міграційної кризи, адже кілька нападників були біженцями. Проте навіть попри це європейські політики продовжували тримати “двері відчиненими”. Німеччина люб'язно прийняла минулого року понад 1 мільйон 100 тисяч біженців. Уряд і канцлер Ангела Меркель випромінювали оптимізм, що вони здатні їх інтегрувати.

Щоправда, на новорічні свята оптимізм різко змінився на обурення і стурбованість. У новорічну ніч в Кельні від 400 до 500 осіб характерної зовнішності напали на німкень, принижуючи та грабуючи їх, а також вчиняючи сексуальне насильство. Поліція зафіксувала аж 516 правопорушень, вчинених мігрантами та нелегалами. Понад 40% — це сексуальні злочини. Крім Кельна натовпи мігрантів в новорічні дні чинили безлади в містах Гамбург та Білефельд, а також в австрійському Зальцбургу, і мало не вчинили те саме в Швейцарії та Фінляндії. Німецьке суспільство, обурене несподіваним насильством від тих, кого воно приютило, вийшло на акції протесту. В суботу, 9 грудня, сотні німців з анти-міграційного руху “Пегіда” провели марш центром Кельна під гаслом “Біженці-гвалтівники — вам тут не місце”. Крім цієї акції, протест в місті провели сотні німкень, заскочені масовими сексуальними злочинами. 

Того ж дня канцлер Німеччини Ангела Меркель уперше з початку міграційної кризи сказала , що “двері зачинилися”. На нараді зі своєю партією вона зробила розворот та заявила, що німці будуть змінювати законодавство, щоб депортувати тих шукачів притулку, котрі причетні до правопорушень. 

“Нам доведеться проаналізувати ситуації, коли хтось з біженців зловживає нашою гостинністю. Якщо вони скоюють злочини і ставлять себе поза законом, то мають бути наслідки”, - зазначила в розмові з однопартійцями канцлер Німеччини Ангела Меркель.

У західній пресі почали з'являтися публікації, де вину за міграційну кризу в Європі покладають на Росію, яка зацікавлена в тиску на ЄС для скасування економічних санкцій (через агресію в Україні). Авіаударами по Сирії Росія вочевидь стимулює хвилю біженців. Відомо, що по позиціях бойовиків Ісламської держави Росія здійснила тільки третину ударів з тих 5 тисяч бомбардувань Сирії. Організація “Міжнародна амністія” стверджує, що в жовтні-листопаді від її нальотів загинули понад 200 мирних сирійців. Росія категорично це спростовує.

В Україні аналітики теж задаються питанням, кому вигідна міграційна криза? Політолог Вадим Омельченко у виданні “Лівий берег” застерігає, що насильство в Кьольні могло бути організованим “флеш-мобом”, як тест перед більшим нападом на Європу. Хто веде пропаганду в інтернеті й організовує натовпи? Відповіді очевидні. Про спланованість мігрантських акцій здогадуються і в самій Німеччині.

"Якщо ціла орда збирається для скоєння злочинів, то здається, що це в той чи інший спосіб було сплановано. Виникає підозра, що було обрану певну дату і належну кількість людей”, - поділився 10-го січня своїми застереженнями з журналістами німецької газети “Більд ам Зоннтаг” міністр юстиції Німеччини Гейко Маас.

Німці прогнозують, що в Європу прагнуть потрапити ще від 8-ми до 10-ти мільйонів переміщених осіб з кризових регіонів Близького Сходу.

“Країнам Європи доведеться зіткнутися з набагато більш масштабним, ніж зараз, притоком біженців. До нас прибули всього 10% тієї хвилі шукачів притулку, яка бере початок в Сирії та Іраку. А ми не в змозі успішно інтегрувати в суспільство цей мільйон біженців, який прибув до нас минулого року”, - заявив 10 січня в інтерв'ю німецькій газеті “Більд ам Зоннтаг” міністр європейського співробітництва Німеччини Герд Мюллер. 

Подітичні наслідки мігрантської кризи вже відчуваються. В Європі зростає популярність правих політсил. Приміром, в грудні на місцевих виборах у Франції рекордну підтримку в першому турі в половині провінцій отримав правий “Національний фронт”, а в 10-мільйонній толерантній Швеції, де очікують на прибуття 190 тисяч біженців, зростає рейтинг крайньої правої партії “Шведські демократи”.

Отже, мігрантська криза, схоже, здатна спонукати країни Євросоюзу обирати у владу націоналістів, а також здатна пересварити сусідів по монолітному ЄС. З одного боку, така дестабілізація - в інтересах агресивної Росії, яка виношує плани відновлення домінування над колишніми європейськими сателітами. З іншого боку, дестабілізація Євросоюзу - в інтересах ісламістських терористичних угруповань, які націлені зруйнувати ненависний їм західний світ.  

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+13°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.44
    Купівля 39.44
    Продаж 39.91
  • EUR
    Купівля 42.1
    Продаж 42.83
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
23 квітня
16:51
Велика Британія ДСНС допомога Україні
Британія надіслала в Україну найбільшу від 2022 року партію пожежної техніки й обладнання
16:49
Власні програми ЗВО, бакалаврат за 3 роки: Рада підтримала євроінтеграційний законопроєкт щодо вищої освіти
16:48
Посадовця Нацполіції з Дніпропетровщини підозрюють у незаконному збагаченні на понад 14 млн грн
16:38
Ексклюзив
Роман Червінський, суд
"Прокуратура робить усе, щоб дискредитувати власне кримінальне провадження": адвокат Титич про справу Червінського
16:19
Херсонська область
Унаслідок російського обстрілу загинула 82-річна жителька Херсонщини
16:18
ЗРК РФ - С-500 "Прометей"
Шойгу пообіцяв, що цьогоріч російська армія отримає перші зразки ЗРК С-500
16:07
Снаряди 155 мм калібру
У межах військової допомоги США Україна насамперед отримає артилерійські снаряди, - СNN
16:03
OPINION
Віталій Гайдукевич
Зникнення Червінського: це Росія в Україні
16:02
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:55
Роберта Мецола
Мецола попередила про загрозу дезінформації з боку РФ, Китаю й Ірану на виборах до Європарламенту
15:50
Ексклюзив
Карта бойових дій: Авдіївка
"Росіяни намагаються зайти на наші позиції": офіцер 59-ї Окремої мотопіхотної бригади про ситуацію на напрямку Красногорівка - Нетайлове
15:46
школа в окупації
Росіяни призначають "директорами" навчальних закладів на ТОТ лаборантів і двірників, - Спротив
15:33
Оновлено
У Латвії ухвалили рішення поступово відмовлятися від вивчення російської мови в школах як другої іноземної
15:31
Віктор Янукович
Литва висилає екссоратника Януковича з сім'єю
15:30
На фото: Селін Діон
"Морально важко жити": Селін Діон розповіла, як бореться з невиліковною хворобою
15:28
Аналітика
кіно, кінотеатр
Культура на часі: що з доходами українських театрів на другий рік війни. Дослідження YouControl
15:28
Нацгвардійця, який застрелив 5 людей на Південмаші, засудили до довічного
15:10
Ілюстративне фото
Росіяни атакували ракетами Дніпропетровщину: 4 постраждалих
15:05
Ексклюзив
російські танки, окупанти, оркі
"Намагатиметься перетворити переваги на здобутки": полковник ЗСУ Селезньов припустив, де ворог активізується найближчим часом
14:59
Українське зерно, яке висипали у Польщі
Європарламент на рік продовжив період пільгової торгівлі з Україною
14:57
На фото: Маша Єфросиніна
"Поставив умову": Єфросиніна пояснила, чому не взяла інтервʼю в Жадана
14:50
Запоріжжя
Наводив російські ракети на Запоріжжя: ексдепутат-комуніст отримав 15 років тюрми
14:49
РФ вдарила по приватному сектору Харкова
14:41
На фото: Маша Єфросиніна
"Я була інструментом русифікації України": Єфросиніна прокоментувала мовну суперечку зі Соловій
14:35
перелив води на дамбі, Київщина
На Київщині стався перелив води через дамбу: залило дорогу
14:26
Нафтогаз
Нафтогаз ще на рік зафіксував ціни на газ на рівні 7,96 грн
14:21
Окупанти активізують будівництво укріплень в Криму на тлі міжнарожної допомоги Україні
Через погодження допомоги Україні росіяни активізували будівництво укріплень в окупованому Криму, - "Атеш"
14:14
Іспанія
В Іспанії помилково звільнили з в'язниці наркобарона, який обіцяв убити принцесу та прем'єра Нідерландів
14:11
Міністерство оборони України
Зброя і техніка: Міноборони уклало контракти на 582 млрд грн, майже 50% - з українськими виробниками
14:06
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 23 квітня: скільки коштують долар та євро
14:05
OPINION
Ростислав Демчук
У Пекіні не вірять у перемогу Росії над Україною
13:52
літній дощ
В Україну повертається циклон: Наталка Діденко розповіла, де чекати на дощ 24 квітня
13:35
Литва допомога Україні зброя для України
Литва передала Україні нову партію командно-штабних бронемашин M577
13:28
На фото: PEN America
PEN America скасував вручення літературної премії через нібито ігнорування письменників Гази
13:17
Литва зброя
У Литві одночасно тривають чотири міжнародні військові навчання: почалося спільне з ФРН
13:15
Військовий квиток
Крім дітей до 12 років: українцям за кордоном припинили видачу документів, Кулеба прокоментував
13:14
Росіяни вранці скинули авіабомбу на Костянтинівку: поранено 5 людей
12:50
Швейцарія
У Швейцарії назвали обсяг заморожених активів РФ: їхня вартість падає
12:43
росія - китай
Китай закликав США не сприймати співпрацю з РФ як підтримку війни проти України
12:41
Зеленський у Мюнхені (17.02.2023)
"Зеленський – шахрай, за яким стоїть гангстер-олігарх": добірка фейків у світі за 23 квітня
Більше новин