Топ-5 загроз Олімпіади в Ріо. Від вірусу Зіка до "Ісламської держави"

Дмитро Марценишин
4 серпня, 2016 четвер
17:59

Олімпіада-2016 ризикує стати однією з найгірших за останні десятиріччя за організацією та безпекою спортсменів та вболівальників

Сумнівна інфраструктура

Віддаючи право на організацію літніх Ігор-2016, Міжнародний олімпійський комітет, напевне, розумів усі існуючі ризики. Бразилія є країною з доволі потужною економікою, але корупція, бідність та злочинність у цій південноамериканській державі також процвітають.

Тому проблеми з фінансуванням, зрив термінів будівництва олімпійських об'єктів та масові протести проти проведення Ігор у Бразилії ні для кого не мали стати сюрпризом.

Власне, що саме так буде, можна було прогнозувати з огляду на досвід організаторів чемпіонату світу з футболу, який бразильці приймали у 2014 році та зіткнулися з аналогічними проблемами.

У підсумку усі арени Олімпіади-2016 вводилися у експлуатацію пізніше обумовлених термінів, а у бюджеті Ігор виникла "діра" у $150 млн. Деякі олімпійські об'єкти взагалі здаються за лічені дні до початку Олімпіади, яка відкривається 5 серпня.

А якість зведених раніше споруд викликає сумніви. Приміром, 1 серпня стався обвал примостку на арені, де будуть проводитися змагання з вітрильного спорту. На щастя, унаслідок інциденту ніхто не постраждав, а підрядник, який зводив об'єкт, пообіцяв відновити споруду впродовж чотирьох днів.

Багато нарікань й на олімпійське селище – спортсмени, які туди заселялися першими, з'ясували, що будівельні роботи досі не завершені, та зіткнулися з купою недоробок.

Найбільше постраждала збірна Австралії, представники якої засипали організаторів скаргами – у помешканнях австралійців було брудно, протікали труби, стався витік газу та навіть спалахнула пожежа, унаслідок якої довелося евакуювати 100 осіб.

На цьому тлі нарікання білоруських атлетів на відсутність гарячої води та перебої з холодним водопостачанням виглядають навіть якось прозаїчно.

Не дивно, що американські баскетбольні зірки з Національної баскетбольної асоціації навіть не думали мешкати у селищі та на час Олімпіади розташувалися на круїзному лайнері Silver Cloud, пришвартованому у порту Ріо-де-Жанейро та обладнаному тренажерними залами, басейнами, ресторанами.

Вірус Зіка

Було б півбіди, якби проблеми обмежилися інфраструктурними недоліками, які за бажання можна усунути. У квітні 2015 року у Бразилії спалахнув вірус Зіка, який на початку цього року набув статус пандемії, розповсюдився на 61 країну світу і фіксувався не лише у Південній Америці, але й у США, Австралії та країнах Європи, через що Всесвітня організація здоров'я визнала його глобальною загрозою.

Зіка переноситься комарами та передається від людини до людини статевим шляхом. Безпосередньо від цього вірусу не зафіксовано жодного смертельного випадку, однак головним ризиком є розвиток мікроцефалії у новонароджених, матері які заразилися під час вагітності.

Станом на червень у Бразилії 1,5 млн осіб перехворіли на вірус Зіка, а з осені минулого року у країні було зафіксовано 1,6 тис. випадків мікроцефалії у новонароджених.

Водночас медики відзначають позитивну тенденцію, адже кількість випадків вперше від початку епідемії у Бразилії почала зменшуватися. Не в останню чергу завдяки тому, що бразильці розпочали боротьбу з переносниками хвороби – комарами.

Тож міністр спорту Бразилії Леонардо Піччіані заявив, що під час Олімпіади заразитися вірусом буде неможливо. Невисоким ризик зараження назвала й ВОЗ.

Водночас дослідники з Йєльського університету вирахували, що під час Олімпіади випадки зараження все ж таки будуть, хоча й не чисельні – за прогнозом можуть захворіти не більше 40 іноземних вболівальників.

Незважаючи на доволі позитивні прогнози, деякі спортсмени не ризикнули поїхати до Бразилії. Найбільше відмовників виявилося серед лідерів світового рейтингу з гольфу – змагання проігнорували Дастін Джонсон зі США, Джейсон Дей з Австралії, британець Рорі Макілрой та ще низка провідних представників цього виду спорту, що зробило олімпійський турнір з гольфу неповноцінним.

Відмовилися від участі у Олімпіаді тенісисти Сімона Халеп з Румунії та Мілош Раоніч з Канади. Національний олімпійський комітет США дозволив своїм спортсменам за бажанням не їхати до Бразилії. Один з кращих американських баскетболістів Стефен Каррі так і вчинив і відмовився від участі у Іграх.

Дехто на Олімпіаду їде, але про всяк випадок заморожує свій генетичний матеріал. Приміром, так вчинив олімпійський чемпіон зі стрибків у довжину Грег Розерфорд з Великої Британії.

Забруднене довкілля

Вірус Зіка - далеко не єдина загроза здоров'ю спортсменів та вболівальників. Екологи ще задовго до Олімпіади били на сполох та наголошували, що відкриті водойми у Ріо, де змагатимуться веслувальники, серфінгісти та плавці забруднені бактеріями.

Організатори обіцяли виправити ситуацію, але на минулому тижні стався черговий витік нечистот у воду, після чого у затоці Гуанабара було зафіксовано перевищення допустимого рівня забруднення у 1,7 млн разів. Це несе величезний ризик шлунково-кишкових та респіраторних захворювань.

Більше того, дослідники констатували, що небезпечними є навіть звичайні пляжі – у тому числі й легендарна Копакабана.

Туристів, які відпочиватимуть у Бразилії, застерігають не те що не брати воду до рота, а навіть не пити з кранів та не вживати коктейлі з льодом, який зазвичай готують з водопровідної води.

У підсумку спортсмени багатьох збірних діють на випередження та заздалегідь приймають антибіотики, щоб убезпечити себе від проблем.

Велика злочинність

Бразилія вважається країною з одним із найвищих рівнів злочинності у світі – вбивства, пограбування та насилля на вулицях міст цієї країни ледве не буденна справа.

Справжнім розсадником злочинності є фавели, куди не ризикує пхати носа навіть поліція. Але небезпечно у тому ж Ріо-Де-Жанейро не лише у трущобах, а буквально всюди. Тисячі крадіїв працюють просто на вулицях, особливо у місцях великого скупчення людей.

Останній кричущий випадок було зафіксовано у Бразилії наприкінці минулого місяця, коли злодії викрали тещу мільярдера та власника автоперегонів "Формула-1" британця Берні Екклстуна та вимагали за неї викуп у $36 млн.

Поліції врешті вдалося знешкодити зловмисників та врятувати жінку. Але подібні випадки з відомими людьми там непоодинокі.

Перші інциденти вже зафіксовано й за участю олімпійців. Так, у злощасних австралійських атлетів під час згадуваної вище пожежі злодії поцупили ноутбук та спортивну форму.

Усюдисущі ісламісти

Довершує коктейль проблем організаторів Олімпіади-2016 терористична загроза, яка зараз актуальна для всіх масштабних спортивних змагань у світі.

Більше того, у Бразилії ця загроза далеко не гіпотетична, а набула конкретних обрисів. У липні бразильські спецслужби заарештували десятеро осіб за підозрою у приналежності до "Ісламської держави". Терористи були за національністю бразильцями, які присягнули на вірність "Ісламській державі", а з їхнього спілкування у інтернеті стало відомо, що вони планували теракти під час Олімпіади.

Антитерористичну операцію було розгорнуто у дев'яти бразильських штатах. А британські таблоїди Daily Mail та The Sun навіть розповсюдили інформацію, ніби під час Ігор ісламісти планують ядерну атаку та хочуть підірвати "брудну" бомбу, начинену радіоактивними ізотопами.

Тож у Бразилії вживають безпрецедентних заходів безпеки. Під час Олімпіади порядок охоронятимуть 85 тисяч силовиків – 67 тисяч працюватимуть безпосередньо в Ріо – решта – у Сан-Паулу, Белу-Орізонті, Салвадорі, Бразиліа та Манаусі, де відбуватимуться матчі футбольного турніру.

Теги:
Читайте також:
Київ
+14°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.42
    Купівля 39.42
    Продаж 39.9
  • EUR
    Купівля 42.16
    Продаж 42.92
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
25 квітня
23:38
Держдеп США
"Немає рішення чи позиції": Держдеп США про допомогу щодо повернення чоловіків в Україну
23:02
Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс
Греція не має наміру відправляти Україні системи ППО, - прем'єр Міцотакіс
22:47
Україна - США, конгрес
США відправлять новий пакет допомоги Україні "якомога швидше", - генерал Браун
22:21
загранпаспорт рф
ЗМІ: У Росії розглядають заборону на видачу паспортів за кордоном. МЗС заперечує
22:00
Оновлено
Ілюстративне фото
РФ атакувала залізничний вокзал Балаклії ракетою: постраждали 11 людей, які були в електричці
21:57
Ексклюзив
український паспорт
"Незаконне доручення": дипломат Чалий про зупинку видачі документів закордоном військовозобов’язаним
21:41
Володимир Зеленський
Потрібно наповнити пакети допомоги потрібною зброєю: Зеленський про підготовку до "Рамштайну"
21:24
Аналітика
Сергій Згурець
Як за рік змінилися підходи до розвитку систем радіоелектронної боротьби. Колонка Сергія Згурця
21:12
Ексклюзив
Путін і Сі Цзіньпін
"Васал їде до сюзерена": дипломат Чалий про візит Путіна до Китаю
21:09
Данія
Данія вирішила збільшити військову допомогу для України на €590 млн
21:07
Дар'я Білодід
Дзюдоїстка Білодід стала чемпіонкою Європи
20:42
ЗСУ
За добу на фронті відбулось 93 боєзіткнення, на Авдіївському напрямку Сили оборони відбили 23 атаки РФ
20:32
Дмитро Лубінець
Україна передала Катару список викрадених дітей росіянами. РФ опрацьовує його
20:09
OPINION
Ігор Гулик
Американці допоможуть зброєю. А хто пособить з демократією?
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 792 дня війни: Європарламент закликав не визнавати псевдовибори Путіна, а в Росії продовжують палати нафтопродукти
19:54
Стара національна галерея Берліна
Українці в Німеччині зможуть отримати документ для встановлення особи, якщо паспорт стане недійсним, - DW
19:25
Литва прапор
Литовська армія назвала заяву Білорусі про нібито зірвану атаку дронів дезінформаційною атакою
19:21
Ексклюзив
Паспортний сервіс
Лист МЗС про обмеження консульських послуг є протиправним, - нардепка Фріз
19:00
На фото: логотип гільдії сценаристів Канади
За справедливі роялті та захист від ШІ: гільдія сценаристів Канади готується до страйку 
18:54
НАБУ викрило злочинну групу
Заволодіння держземлею на 291 млн грн: міністр Сольський подав у відставку
18:52
арка Дружби народів
Колишню Арку Дружби народів у Києві не демонтуватимуть, простір біля неї отримає нову концепцію, - КМДА
18:46
Сі Цзіньпін
В Угорщині підтвердили, що Сі Цзіньпін відвідає Будапешт
18:40
Оновлено
Богдан Львов
Суд переніс розгляд оскарження ВСУ про поновлення судді Львова на посаді
18:37
На фото: Jerry Heil та Alyona Alyona вирушили на Євробачення
Jerry Heil та Alyona Alyona вирушили у Мальме на Євробачення
18:19
Володимир Зеленський
Захист інфраструктури, фронт та контракти на озброєння: Зеленський провів Ставку
18:16
Маріуполь
Окупанти "платять" іноземним робітникам заселенням у відремонтовані будинки маріупольців
18:13
Оновлено
Наслідки удару по Черкащині 25.04.24
РФ атакувала Черкащину: 6 постраждалих, пошкоджено критичну інфраструктуру
18:08
OPINION
Володимир Єрмоленко
Російські інтелектуали чіплятимуться за "вєлікую Россію" до останнього
18:03
На фото: Гарві Вайнштейн
Апеляційний суд Нью-Йорка скасував вирок Гарві Вайнштейну у справі 2020 року про зґвалтування
17:39
Ексклюзив
Віктор Медведчук
Європарламент закликає запровадити санкції проти Медведчука, - кореспондентка Висоцька 
17:36
Польща
У Польщі до 2,5 року засудили російського шпигуна, який збирав інформацію про військові частини країни
17:27
На фото: Співачка KOLA
KOLA випустила іронічну пісню-рефлексію на стосунки з татом, якого не було в її житті
17:24
ДСНС
Виїхали ліквідувати пожежу: в передмісті Херсона рятувальники потрапили під повторний обстріл РФ
17:22
Ексклюзив
Олег Синютка
Дуже дивним способом це збіглося з перевіркою використання грошей Єдиним телемарафоном: нардеп Синютка про відставку 7 членів Рахункової палати
17:06
в'язниця
В Україні до 15 років засудили російського агента, який на Харківщині збирав розвіддані для окупантів
17:00
PR
Комфорт та максимальна свобода разом з NarsCars: як орендувати авто для поїздок в Україні
16:52
Ексклюзив
ЗСУ
Захопити Часів Яр практично неможливо: офіцер НГУ Матвійчук про проблеми армії РФ на Бахмутському напрямку
16:35
ЗСУ. Війна з Росією. Військові новини
В ОСУВ "Хортиця" розповіли, якими є втрати РФ у живій силі й техніці на Східному напрямку
16:20
Ексклюзив
Дніпро, ракетний удар, воєнні злочини Росії
Це свідчить про перехід Росії до стратегії "Алеппо": президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" про ракетні удари РФ по містах України
16:17
Європарламент
Європарламент закликав не визнавати легітимними "вибори" Путіна
Більше новин