Чому "Шахтар" можна вітати з чемпіонством

Дмитро Марценишин
13 грудня, 2016 вiвторок
13:00

Донецький "Шахтар" завдяки перемозі над "Динамо" відірвався від киян на 13 очок і ще перед зимовою перервою практично гарантував собі золоті нагороди чемпіонату України з футболу

Момент істини

Для "Динамо" домашній матч 18-го туру чемпіонату України проти "Шахтаря" був чи не останнім шансом виправити складене турнірне становище. Кияни перед грою з головним конкурентом у боротьбі за золоті нагороди мали 37 очок, посідали друге місце та відставали від донеччан на 10 пунктів. Тому команду Сергія Реброва влаштовували тільки перемога.

Прем'єр-ліга відверто здивувала вболівальників рішенням призначити центральний матч другого кола на понеділок о 19:00. Незручний час початку у будній день та 6-градусний мороз налякали багатьох вболівальників, які за інших умов прийшли б на стадіон. Проте й за таких реалій відвідуваність була досить пристойною – на "Олімпійський" прийшла 21 тисяча глядачів.

Організаційні негаразди

Щоправда й цим вболівальникам ускладнили життя. Навчені нещодавнім побоїщем на матчі Ліги чемпіонів між "Динамо" та "Бешикташем", коли турецькі та українські фани влаштували на трибунах масові безлади, організатори посилили контроль, поставивши перед входом металеві "клітки", де проводився догляд речей.

На додачу працювала лише третина турнікетів, тому на вході утворилися черги, у яких подекуди доводилося стояти по 15-20 хвилин. Через це чимало вболівальників потрапили на трибуни, коли матч вже був у розпалі, а команди на страті першого тайму обмінялися голами.

Найпарадоксальніше, що усі суворі заходи виявилися марними. Ультрас "Динамо" та "Шахтаря" пронесли на стадіон велику кількість піротехніки, тож впродовж усього матчу на "Олімпійському" щось вибухало, горіло та диміло. А після того, як у другому таймі рахунок став 4:2 на користь "Шахтаря" у футболістів донецького клубу полетіли файєри, коли вони вирішили відсвяткувати гол біля сектору динамівських фанів. Захисник "Шахтаря" Ярослав Ракицький відповів вболівальникам непристойним жестом, який залишився поза телевізійною трансляцією, але був добре помітний з трибун.

Драматичний  сюжет

Загалом гра виправдала очікування та розгорталася за неймовірним сценарієм. "Динамо" відкрило рахунок вже на 14-й секунді, коли відзначився Жуніор Мораес. "Шахтар" зрівняв рахунок на 3-й хвилині, коли м'яч у власні ворота зрізав захисник киян Євген Хачеріді. На перерву команда Сергія Реброва пішла ведучи у рахунку, завдяки блискуче виконаному штрафному Сергія Рибалки.

У другому таймі ініціативу перехопив "Шахтар", який на 58-й хвилині після голів Фреда та Факундо Феррейри вже вигравав 3:2. Проте вирішальний вплив на підсумковий результат мав епізод на 60-й хвилині, коли вилучення заробив форвард "Динамо" Жуніор Мораес, після штовханини з яким на газон театрально рухнули одразу троє донеччан – Олександр Кучер, Даріо Срна та Тарас Степаненко. Рефері Анатолій Жабченко покарав бразильця за нестриманість червоною карткою.

"Динамо" навіть опинившись у меншості продовжувало створювати моменти біля чужих воріт, але постійно наражалося на контратаки. Після однієї з них м'яч рикошетом від коліна Хачеріді знову опинився у київських воротах і став другим автоголом бідолашного захисника за матч. Наприкінці гри Артем Бесєдін відіграв один гол, а Сергій Рибалка заробив друге попередження і вилучення, залишивши киян вдев'ятьох. "Шахтар" виграв 4:3.

Примарна інтрига

Поразка фактично позбавила "Динамо" шансів відстояти чемпіонський титул – "Шахтар" після 18 турів відірвався від переслідувачів на 13 очок і впевнено крокує до "золота".

Попри таке критичне відставання Сергій Ребров переконаний, що опускати руки не варто. "Потрібно боротися. Тим більше, що для цього ще достатньо часу. Необхідно налаштовуватися на кожну гру та не думати про те, скільки очок складає відставання від "Шахтаря", - переконаний Ребров.

А от Сергій Рибалка оцінює ситуацію більш прагматично. "Слід бути реалістами – відіграти 13 очок відставання нереально. Думаю "Шахтар" можна привітати з чемпіонством", - констатував півзахисник "Динамо".

Після зимової перерви клубам Прем'єр-ліги належить ще зіграти 4 тури у другому колі. Потім команди розділяться на дві шістки – сильніша у два кола продовжить боротьбу за нагороди, слабша – змагатиметься за право залишитися у найсильнішому дивізіоні.