Розум України. Топ-10 українських стартапів року

Олеся Блащук
29 грудня, 2016 четвер
09:49

Яким був успіх українських стартапів на міжнародній арені у 2016 році

Політики люблять розмірковувати про те, що Україні варто було б перелаштуватися з продажу сировини на продаж переробленої продукції. Це стосується і ІТ – для країни було б краще не обмежуватися аутсорсом-робочою силою для західних компаній, а продавати готові продукти.

Певного успіху Україна в цьому вже досягла – низка українських стартапів стали відомими на весь світ. У 2016 році їхній список поповнився.

Заявили про себе

Платформа ProductHunt була створена три роки тому – і з тих пір стала одним з найважливіших майданчиків для стартапів. Усього на платформі розміщають продукти близько 50 000 компаній. Це можуть бути як абсолютно нові сервіси, так і допрацьовані продукти минулих років.

РН допомагає компаніям вийти на споживачів, а інвесторам – знайти стартапи для інвестування грошей і визначити, які додатки та сервіси цікаві користувачам.

Читайте також: Топ-5 українських стартапів, які відомі на весь світ

"Вхід у ТОП-3 в будній день з потраплянням у розсилку дає під 10 000 унікальних відвідувачів. Крім того, це дає точку опори для наступних маленьких запусків після виходу нових фіч. Українські проекти теж це зрозуміли і користуються", - пояснює Ігор Стефурак, засновник проекту Workcelerator та менеджер по роботі зі стартапами в GrowthUP. За його словами, більшості проектів приходить кілька десятків листів з пропозиціями партнерства, що може давати нові канали користувачів, доходів чи пропозиції продажу.

Усього на ProductHunt щонайменше 146 українських проектів. Більшість з них РН "зафічерив" - тобто відібрав на головну сторінку. У 2016 році таких було більше 20.

Декотрі українські проекти здобули перші місця у своїй категорії. Така відзнака на платформі часто-густо звертає увагу на сервіс не лише українських медіа, а й закордонних. А після висвітлення у пресі проект росте швидше, а то й залучає масштабні інвестиції.

Вибір платформи

Одразу три українські продукти потрапили у відібраний PH шорт-ліст номінантів на Golden Kitty Award (переможці обираються голосуванням користувачів):

Spark for Mac – у категорії "десктоп". Це поштовий клієнт для macOS, який розробила українська компанія Readdle. Родзинки сервісу – "розумний пошук", який формує релевантні підказки з пошукових запитів; "швидка відповідь" для коротких повідомлень із вибором варіантів відповіді; можливість відкласти роботу з листами на певний час – у тому числі на конкретну дату чи певну кількість годин.

До речі, сервіс після випуску став №1 і в Mac App Store, а також потрапив у топ-10 найкращих у 2016 році за версією самої компанії Apple.

Inkhunter – у категорії "Mobile". Заснований студентами з Харкова стартап використовує технологію доповненої реальності. З його допомогою можна обирати татуювання: людина наносить маркер на місце, де хоче бачити тату, і наводить на нього камеру смартфона, яка показує майбутній вигляд малюнку на шкірі.

Instant Translate for iMessage – у категорії, відповідно, "iMessage". Це класичний перекладач тексту і голосу, розрахований на людей, що ведуть активний спосіб життя. Після запуску на РН сервіс майже одразу отримав перше місце у своїй категорії і утримував його декілька днів поспіль.

Вибір користувачів

Оскільки на платформі голосують і її користувачі, популярність українських проектів на РН можна оцінити і за кількістю голосів. Загалом 12 сервісів набрало в 2016 році більше 1000 голосів. Це – неабиякий успіх (для порівняння: оновлена версія еталону успіху Petcube 3.0 цього року набрала на РН 760 голосів). Найбільше голосів отримали такі проекти:

Noizio (2288) – безкоштовний додаток із набором фонових звуків, наприклад, шум моря, потяга, лісу, кав’ярні, вогнища, дощу та іншого. В минулому році сервіс також був у числі найкращих на РН.

Lifetracker (1803) – це сервіс для Android та iOS з підвищення продуктивності із використанням штучного інтелекту. Він використовує датчики смартфона і машинне навчання, щоб аналізувати, що відбувається з користувачем і нагадувати йому про дрібні повсякденні справи (покупки, оплата рахунків) – і далекосяжні цілі (наприклад, добитися успіхів у спорті, вивчити мову, запланувати рік). До речі, проект залучив 200 тис. євро інвестицій від фонду Digital Future на початку року.

Вибір інвесторів

Одна платформа, звісно, не може бути єдиним критерієм успішності стартапу. Річ у тім, що багато проектів не виставляють на ній свої продукти або презентують, проте з порівняно невеликим успіхом, що не заважає їм залучати потім мільйонні інвестиції.

Втім, залучення коштів також не може бути головним критерієм успіху (декотрі стартапи принципово не хочуть інвестицій або не можуть досягнути успіху навіть із ними). Проте на інвестиції часто орієнтуються як на показник успіху – і це слушно.

Серед українських стартапів у 2016 році найбільше залучили коштів:

$3,5 млн отримав Sixa від фондів Tandem Capital, Digital Future і Horizon Capital. Цей сервіс дає можливість користувачам отримувати через додаток доступ до суперпотужного комп’ютера в хмарі з погодинною оплатою. Використовувати це можна для різних складних завдань, на які не здатний домашній комп’ютер, наприклад, для монтування відео.

$3,35 млн отримав Allset від фонду Andreessen Horowitz та інших інвесторів. Це сервіс для попереднього замовлення їжі та бронювання столиків у ресторанах. Проект запустився і успішно працює в США;

$2,6 млн отримала платформа для геймерів Mobalytics від фондів Almaz Capital, Founders Fund, General Catalyst и GGV Capital. Це стартап у сфері кіберспорту, який досліджує навички любителів онлайн-ігор і розробляє способи їх покращення з урахуванням сильних і слабих сторін кіберспортсменів. Стартап став переможцем культового конкурсу TechCrunch Disrupt у Сан-Франциско.

Це далеко не всі інвестиції, які здобули українські проекти у 2016 році. Є ще онлайн-аукціон вживаних авто eTachki, що отримав $1 млн від TA Ventures. Сервіс дозволяє автовласникам продати свою машину за 30 хвилин через онлайн-аукціон.

Також «розумні» жалюзі, що збирають сонячну енергію SolarGaps залучили $1 млн оціночних інвестицій. Одне вікно, прикрашене такими жалюзями, зможе генерувати до 100 кіловат енергії в місяць, а коштують вони $300 з установкою.

Отже, для українських стартапів 2016 рік виявився вельми успішним. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+16°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.45
    Купівля 39.45
    Продаж 39.92
  • EUR
    Купівля 42.22
    Продаж 42.96
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
25 квітня
13:37
Рада ухвалила законопроєкт про регулювання зайнятості домашніх працівників
13:34
Оновлено
у Омську горять нафтопродукти
У російському Омську горіли три ємності з нафтопродуктами
13:26
Оновлено
Богдан Львов
Апеляційний суд розглядає оскарження ВСУ про поновлення судді Львова на посаді
13:25
посол Королівства Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен
"Не лише літаки й пілоти": посол Данії про обіцяний пакет із F-16, який Україна має отримати влітку
13:19
Ексклюзив
Мобілізація людей з інвалідністю
Правозахисниця роз'яснила процедуру отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок бойових дій
13:16
Олександр Лукашенко
Лукашенко назвав основним реальним ризиком для Білорусі "гарячу точку в Україні"
13:08
Херсон
Подружжя агентів ФСБ отримало 15 років тюрми за наведення ракет РФ на лікарню в Херсоні
13:08
військовий квиток, мобілізація
Українці за кордоном зможуть оновити військово-облікові дані в консульських установах: подробиці
12:55
Адмірал Тоні Радакін
Україна зможе збільшити кількість дальніх атак по території Росії, - голова ЗС Британії
12:52
На фото: Артем Пивоваров та Klavdia Petrivna
Вийшов перший спільний кліп Артема Пивоварова та Klavdia Petrivna "Барабан"
12:50
Інфографіка
військовий квиток, мобілізація
Соціологи з'ясували, в якому регіоні України найбільш поширене прагнення уникнути мобілізації
12:48
Росія продовжує продукувати фейки
"Конгрес США прирік 500 тис. українців на смерть або важкі поранення": добірка фейків у світі за 25 квітня
12:39
Напад РФ на будь-яку країну НАТО призведе до неминучої поразки Кремля, - Сікорський
12:30
Субантарктичний пінгвін
У Всесвітній день пінгвінів українські полярники показали птахів, які гніздують біля станції "Академік Вернадський"
12:30
TikTok
"Війна закінчиться 18 травня": у Центрі стратегічних комунікацій спростували нове "передбачення" з TikTok
12:10
руйнування
Виплати за програмою єВідновлення погодили для понад 65 тис. українців
12:07
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 25 квітня: скільки просять за долар та євро в обмінниках
12:02
OPINION
Володимир В'ятрович
Консульські репресії: від цього виграє тільки Росія
12:01
Новини компаній
на фото Якоб Ааруп-Андерсен і Володимир Зеленський
СЕО Carlsberg Group Якоб Ааруп-Андерсен зустрівся з президентом України
12:00
Огляд
Православна церква України
Чи можна жінкам ходити в храм у штанях та без хустки: що насправді прописано в Святому Письмі. Пояснення від ПЦУ
11:48
На фото: Постер фільму "Я, "Побєда" і Берлін"
Український фільм "Я, "Побєда" і Берлін" за повістю Скрябіна вийде в прокат у Польщі
11:40
електроенергія
Україна четвертий день поспіль залучає аварійну допомогу з Європи: ситуація в енергосистемі станом на 25 квітня
11:37
Ексклюзив
Росіяни втратили спокій у Криму: військовий експерт Селезньов про наявність ATACMS у ЗСУ
11:31
Ілля Вітюк
НАБУ перевіряє дані про елітну нерухомість голови департаменту кібербезпеки СБУ Вітюка
11:23
Огляд
світ, міжнародний огляд
Україна досі не виробила плану перемоги, а Лондон продовжує фінансувати Кремль через купівлю нафти. Акценти світових ЗМІ 25 квітня
11:16
КНДР, Північна Корея
ЄС готує санкції проти суден, що возять зброю з КНДР до РФ, і танкерів - порушників стелі цін на нафту, - Reuters
11:15
Тимур Іванов, Володимир Путін та Сергій Шойгу (зліва - направо)
Арешт заступника Шойгу став найсерйознішим скандалом в міноборони РФ з 2012 року, - британська розвідка
11:12
на фото готель "Україна"
Готель "Україна" в Києві внесли до списку об'єктів приватизації
10:40
Оновлено
Наслідки удару по Черкащині 25.04.24
РФ атакувала Черкащину: 6 постраждалих, пошкоджено критичну інфраструктуру
10:20
прикордонник
На Сумщині прикордонники відбили наступ російської ДРГ
10:16
Оновлено
РФ ветувала резолюцію Радбезу ООН про недопущення гонки озброєнь у космосі. Білий дім відреагував
10:12
Дональд Трамп
Аризона звинуватила 18 соратників Трампа у спробі зірвати президентські вибори
10:04
Анонс
Онлайн-інкубатор для стартапів з соціальною метою StartUp4Good
Онлайн-інкубатор для стартапів із соціальною метою StartUp4Good: триває прийом заявок
10:00
OPINION
Тарас Загородній
Як змусити Захід прийняти Україну в НАТО без умов?
09:48
Сі Цзіньпін та Путін
Китай обрав сторону й не може претендувати на нейтралітет у війні між РФ та Україною, - посол США в НАТО
09:44
Ексклюзив
Карта. Бахмут_2404
Відчувається, що в росіян уже теж не вистачає боєприпасів: боєць ЗСУ про ситуацію біля Часового Яру
09:23
Китай утримує в порту судно "Ангара"
Китай пустив у порт судно, що постачало зброю з КНДР до Росії, - Reuters
09:08
діти, злочини росії
РФ розробила пропаганду для дітей із ТОТ і планує вчити їх "патріотизму" в таборах відпочинку, - Луганська ОВА
09:03
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Росія виробляє більше зброї, ніж їй треба для війни в України, - міністр оборони Німеччини
08:43
За 10 років окупації Криму РФ засудила 320 жителів через політичні мотиви, - активісти
Більше новин