Як Путін відділяє Донбас від України. Стаття Bloomberg

20 квітня, 2017 четвер
17:08

Президент Росії Володимир Путін, використовуючи свій вплив на місцевих бойовиків, намагається відділити Донбас від України, пише Bloomberg

Повний переклад статті надає Еспресо.TV.

Володимир Путін хапається за змішані сигнали з боку США, щоб непомітно посилити вплив Росії на два повсталі регіони України (окуповані території Донбасу, - ред.), чим ховає надії на мирну угоду Європи та зняття санкцій найближчим часом. 

Кремль продовжує публічно підтримувати угоду, кураторами якої стали Німеччина і Франція у 2015 році. Реальною стратегією Путіна в Україні є повне відокремлення двох прикордонних районів (Донбасу - ред.) шляхом їхньої поступової інтеграції з Росією. Про це повідомили три російські урядовця, які є близькими до керівництва в Москві. Втім, вони стверджують, що Путін не має планів щодо офіційного визнання чи анексії цих територій. 

Росія здійснює ці кроки поступово. Використовуючи блокаду українських активістів (блокада торгівлі з окупованими територіями, - ред.), як політичне прикриття, РФ бере під свій контроль ключові економічні ланки з сепаратистських територій.

Минулого тижня російські залізниці скоротили кількість перевезень вугілля та залізної руди до територій, які межують з бойовиками, де металургійна промисловість забезпечує більшість робочих місць. Це дозволить Росії замінити українські поставки, які призупинив Київ, і забезпечити роботу металургійних заводів. Про це виданню повідомили двоє представників цієї індустрії. 

"Було зроблено крок в бік від'єднання Донбасу - немає ніяких сумнівів в цьому", - розповів телефоном з Москви депутат партії "Единая Россия" Костянтин Затулін.

Як і інші офіційні особи, Затулін звинуватив Україну у форсуванні агресії Москви через блокаду, ці звинувачення Київ відкидає. 

Слова Затуліна про плани Кремля підтвердив Олексій Чеснаков, колишній співробітник Кремля, який зараз консультує адміністрацію Путіна щодо політики стосовно України. Це також підтвердив і один з урядовців, який попросив не називати свого імені.

Громадянство Росії

Раніше в цьому році Путін розлютив свого українського колегу Петра Порошенка, підписавши указ про визнання паспортів та інших документів, які були видані сепаратистськими "урядами" в Луганську і Донецьку. До цього вони вже оголосили рубль своєю офіційною валютою.

Кремль також розглядає можливість полегшити процес надання громадянства Росії для 2 мільйонів жителів регіонів, що може значно ускладнити будь-які спроби Києва відновити контроль.

За словами заступника глави адміністрації Порошенка Костянтина Єлісєєва, Москва реалізує так званий "Придністровський сценарій". Він говорить про сепаратистський регіон в колишній радянській республіці Молдова, в якому є російські війська, втім немає угод про громадянство з Росією.

Росія підтримує низку сепаратистських регіонів в колишніх радянських республіках, використовуючи їх як важелі впливу проти прозахідних урядів. У 2008 році Росія направила війська до Грузії, щоб гарантувати безпеку двох таких районів, які тепер по суті є кремлівськими протекторатами. Минулого місяця Росія включила до своєї регулярної армії деяких бойовиків звідти.  

"У нас немає миру з однієї причини: росіяни не зацікавлені в досягненні миру", - наголосив Порошенко під час виступу в Лондоні у вівторок. "Вони зацікавлені у контролі".

Трамп, Тіллерсон

Дії Путіна в Україні створюють проблему для США та ЄС, які публічно підтримують Мінські угоди 2015 року, необхідні для відновлення контролю України над Донбасом. Провал угоди буде серйозним ударом по канцлеру Німеччини Ангелі Меркель. Вона вклала багато політичного капіталу, намагаючись припинити найжорстокіше насильство в Європі з часів Балканських воєн 1990-х років.

За три роки конфлікту на Донбасі загинули 10 тисяч людей, 2 мільйонам людей довелося переїхати. 

Адміністрація президента Дональда Трампа відправляла плутані сигнали щодо своєї позиції. Та здається "абсолютно незацікавлена" в конфлікті, як висловився один високопоставлений російський дипломат.

Риторично Трамп зайняв жорстку позицію, хоча він так і не прояснив її. Втім, Білий дім, здається, зосередився на питаннях, які він вважає більш нагальними, такі як Сирія і Північна Корея.

Держсекретар Рекс Тіллерсон піддав сумніву важливість України для платників податків США. Однак, він також наполягав, що санкції проти Росії не скасують, поки Кремль не почне виконувати свої зобов'язання для відновлення миру. Раніше нова адміністрація США тільки обіцяла зберегти менш обтяжливі штрафи, які були введені у відповідь на анексію Криму Путіним.

Завжди готовий

Стратегія Путіна включає в себе розробку важелів, які можуть бути використані для зміцнення контролю Кремля над Донбасом на короткий термін. Про це заявили два західних дипломата у Москві, їхні слова підтвердили колишні російські офіційні особи.

Відповідні заходи "завжди готові", - сказав радник Кремля Чеснаков. "Кожного раз, коли Україна дає нам привід, ми їх вживаємо". 

У січні українські націоналістичні ветерани перекрили вантажні перевезення з бойовиками сходу (блокада Донбасу ветеранами АТО, - ред.). Два місяці по тому, Порошенко затвердив блокаду, навіть попри те, що це коштує економіці його країни близько 1% через припинення ключових поставок сировини, зокрема, вугілля. 

Порошенко заявив, що заборона на торгівлю буде скасована, коли сепаратистська влада віддасть захоплені нею українські підприємства. Донецьк і Луганськ (окуповані частини, - ред.) в березні взяли під контроль близько 40 українських компаній, в тому числі активи мільярдера Ріната Ахметова з виплавки сталі та електроенергетики.

Економіст Російської академії народного господарства та державної служби при президенті Росії Андрій Марголін заявив, що це відображає фінансову складову політики Путіна. Після двох років спаду, Росія навряд чи може дозволити собі продовжувати субсидіювати Донбас, тому вона повинна задіяти Донецьку та Луганську області комерційно, щоб допомогти компенсувати витрати. 

"Чим менше ця економіка інтегрована з Росією, тим вище будуть витрати", - зауважив Марголін.

Заморожений конфлікт

Тепер, коли Мінські угоди фактично зайшли у глухий кут, питання Донбасу може стати замороженим конфліктом, який може тривати десятиліттями.

Що стосується Порошенка, то його руки зв'язані, зауважив голова правління українського Центру прикладних політичних досліджень Володимир Фесенко. 

Внутрішньодержавні опоненти перешкоджають Порошенку у намаганні надати широку автономію повсталим регіонам (окупованим територіям, - ред.), як цього вимагають Мінські угоди. Тим часом два інших спірних питання включені до угоди - повне припинення вогню і повернення прикордонних районів під контроль української влади. Ці два пункти ще знаходяться дуже далеко від виконання. 

"Це дозволить Росії посилити свій вплив у двох областях", - підсумував Фесенко.

by Henry Meyer , Ilya Arkhipov , Stepan Kravchenko , and Yuliya Fedorinova

Теги:
Читайте також:
Київ
+12°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 38.92
    Купівля 38.92
    Продаж 39.45
  • EUR
    Купівля 42.08
    Продаж 42.84
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
29 березня
17:20
Радослав Сікорський
Чеська ініціатива: у Польщі заявили, що транспортування снарядів для України вже організовують
17:04
ЗСУ, мобілізація
Комітет ВР пропонує, аби українці за кордоном не могли оформити закордонний паспорт без військового обліку
17:03
Луїс Ґоссетт-молодший
У віці 87 років помер перший темношкірий володар премії "Оскар" Луїс Ґоссетт-молодший
16:58
Крістіан Шевченко
"Було архіскладно": тренер розповів про адаптацію сина Шевченка в юнацькій збірній України
16:57
Зеленський з Гостомеля звернувся до українців
Путін віддасть всі території, якщо Україна вийде на лінію 2022 року, - Зеленський
16:55
На фото: Eurovision Village у Folkets Park
Євробачення-2024: Швеція посилить заходи безпеки через війну Ізраїлю з ХАМАС
16:52
закордонний паспорт
З 1 квітня в Україні зросте вартість оформлення закордонного паспорта
16:44
міни, замінований пляж
Україна працює над розробкою системи розмінування з використанням ШІ: що відомо
16:42
"Розплата невідворотна": росіяни поширюють фото нібито марок Укрпошти з зображенням палаючого "Крокус Сіті Холу"
16:29
відключення електроенергії
Масовані атаки РФ на енергосистему: українцям радять згадати, де їхні павербанки
16:27
Віталій Ігнатьєв
Україна оголосила в розшук так званого очільника МЗС Придністров'я Віталія Ігнатьєва за підозрою у зраді
16:24
Оновлено
Одеса обстріл
Росіяни атакували Одесу ракетами: серед трьох постраждалих - двоє дітей
16:18
відтворення розп’яття Ісуса Христа
У Філіппінах католики поприбивали себе цвяхами до хрестів, щоб відтворити розп'яття
16:18
Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку
"Почекаємо розслідування": прем'єр Румунії не може підтвердити, що БПЛА, який впав у країні, є російського виробництва
16:03
OPINION
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Кошмаринг Харкова. Як Росія напомповує українців і Захід ІПСО про окупацію міста-мільйонника?
15:59
Європарламент
У ЄС ширяться чутки, що Кремль платить членам Європарламенту за втручання у майбутні вибори, - Politico
15:56
паспорт РФ
Росія прагне паспортизувати населення ТОТ до 2026 року, - Спротив
15:54
Ексклюзив
Кучеренко
Ексміністр ЖКГ Кучеренко пояснив, чим небезпечні атаки РФ по газопостачальній системі
15:43
На фото: Крістофер Нолан з дружиною Еммою Томас
За Оскар для "Оппенгеймера" Крістофер Нолан і його дружина Емма Томас отримають лицарські ордени
15:40
Володимир Зеленський
"Цілями атак РФ були дві ГЕС": Зеленський після першої Ставки, за яку відповідав новий секретар РНБО
15:40
Інтерв’ю
Лаурі Хуссар
Спікер парламенту Естонії Лаурі Хуссар: про підтримку України, колективну безпеку та чому Захід у більшості не відчуває небезпеку з боку Росії
15:39
Україна та Індія домовилися про відновлення торгівлі до довоєнного рівня
15:16
ВАКС
Ексзаступнику мера Одеси Орловському винесли вирок у справі про заволодіння майном аеропорту
14:59
Руслан Стефанчук
Законопроєкт про мобілізацію: Стефанчук сказав, коли документ можуть винести на розгляд Ради
14:57
Ґітанас Науседа
Нашою метою має бути допомогти Україні перемогти, - президент Литви у річницю вступу країни до НАТО
14:56
музика
За останні 40 років тексти пісень стали примітивнішими та злішими, - дослідження
14:47
суд, суддя
На Чернігівщині до суду скерували справу депутата міськради, який ухилився від мобілізації
14:47
Казино
Петиція про обмеження роботи онлайн-казино за пів дня зібрала необхідну для розгляду кількість підписів
14:38
Служба безпеки України
Намагалися прорвати оборону ЗСУ в районі Роботиного: чотирьох колаборантів засуджено на 15 років
14:22
Анналена Бербок, міністерка закордонних справ Німеччини
"Канцлер не боїться Путіна": голова МЗС Німеччини Бербок прокоментувала ненадання Україні ракет Taurus
14:21
арка Дружби народів
Колишню Арку Дружби народів у Києві потрібно демонтувати, перейменування недостатньо, - комісія УІНП
14:03
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:00
OPINION
Євстратій Зоря
Навіть прихильники РПЦ в Україні визнають, що її документи — фашизм
13:59
фейк
"За терактом у Москві стоять ЦРУ та СБУ": добірка фейків і маніпуляцій світових ЗМІ за 29 березня
13:55
зерно, зернова угода
Україна за 7 місяців експортувала новим коридором більше вантажів, аніж за рік роботи зернової ініціативи за участі РФ
13:50
Чорне море, Крим
Окупанти перекидають танки в Крим для оборони півострова, - "Атеш"
13:42
Обстріл, Харків
Нові боєприпаси РФ можуть долітати до будь-якого району Харкова, - Синєгубов
13:39
електроенергія
Україна експортуватиме електроенергію попри атаки РФ: ситуація в енергосистемі станом на 29 березня
13:35
долари
Україна отримала $1,5 млрд позики від Японії та Великої Британії
13:20
Оновлено
"Моя страсна п’ятниця почалася в укритті": посол Британії про атаку РФ на Україну 29 березня
Більше новин