Відпочинок у Стамбулі. Як побувати у найкращих місцях та зекономити гроші

3 липня, 2017 понедiлок
18:11

Їжа, житло, відпочинок. Як відвідати найцікавіші місця Стамбула за зручними маршрутами та не переплатити

Тепер українцям для в'їзду в Туреччину не потрібна не тільки віза, але й закордонний паспорт. За допомогою ID-карти (внутрішнього документа нового зразка) можна безперешкодно перетинати кордон Туреччини.

Найпопулярніший турецький напрям серед туристів - Стамбул. Авіакомпанії МАУ і Турецькі авіалінії літають безпосередньо з Києва, Львова та Запоріжжя.


Такі лоукости, як Pegasus (зі Львова, Харкова, Запоріжжя), Onur Air (виліт з Одеси) і Atlas Global (Харків, Львів, Запоріжжя) пропонують квитки від 2100 гривень (ручна поклажа) в обидві сторони.


Якщо ви прилетіли в центральний аеропорт Ататюрк, можете заощадити на трансфері. Путівники радять взяти автобус Havaş/Havabus. Але набагато дешевше буде купити Istanbulkart в жовтому автоматі. Її вартість 6 лір - 45 грн. З її допомогою прямо з аеропорту з однією пересадкою можна доїхати до площі Таксим.

Транспортна картка кожного разу буде економити половину вартості у порівнянні з жетонами: 2,6 ліри (приблизно 19 гривень) з Істанбулкарт проти 5 лір за жетон (45 грн).

Лоукости, щоб знизити вартість квитка, обирають приліт в аеропорт Сабіха Гекчен. Звідти теж можна доїхати дешевше: на автобусі Е11 до пристані Kadıköy, а потім на поромі до Karaköу. Разом виходить 33 гривні, а звідти пішки куди завгодно рукою подати. Прямий автобус-шатл з аеропорту в центр міста коштуватиме 120 грн. 

Редакція Еспресо.TV обрала 8 найцікавіших місць мегаполісу, які варто відвідати.

Собор Святої Софії, Айя-Софія

Християнський храм, пізніше мечеть, а потім і музей - одна з геніальних пам'яток Стамбула. Його розмір колосальний, і він вважається одним з найбільших храмів в світі. Оточений сотнями легенд, Собор Айя-Софія зіграв ключову роль в християнстві.

Саме з нього понад тисячу років тому почався поділ на православну і католицьку гілку християнства. До латинської навали тут зберігалася Туринська плащаниця.

Завдяки тому, що при перетворенні храму на мечеть османи замазували мозаїки і фрески штукатуркою, багато з них вдалося зберегти і до сьогоднішнього дня.


Вхідний квиток обійдеться дешевше, якщо купити музейну карту Museum Pass. Вона включає в себе вхід в такі музеї, як Ая-Софія, Топкапи і гарем, фортеця Румеліхісар, археологічний музей і багато інших. Її вартість - 85 турецьких лір (635 грн) і працює вона протягом п'яти днів. Детальну інформацію ви можете знайти на сайті www.muzekart.com.


Кращий час для відвідування - обід, оскільки більшість туристичних груп оглядають пам'ятку з раннього ранку.

Блакитна мечеть, або мечеть Султана Ахмеда

Розташована навпроти Айя-Софії, Блакитна мечеть є не менш величною спорудою. Свого часу вона була єдиною мечеттю з шістьма мінаретами. Жартівлива легенда свідчить, що Султан Ахмед побажав золоті мінарети (altın, алтин), але його архітектор почув altı (алти - шість).

Тим не менш, це стало причиною міжнародного скандалу, оскільки у головній мечеті ісламського світу - Аль-Харам у Мецці - на момент споруди Блакитної мечеті мінаретів було всього п'ять. Горе-Султан з власної кишені був змушений сплатити будівництво ще двох мінаретів для Аль-Харам.

Жіноча і чоловіча частини мечеті розділені. Це пов'язано з тим, що мусульмани моляться в стоячому, сидячому і колінопреклонному положенні. Знаходження чоловіка і жінки поруч неприпустимо в силу сексуального підтексту. Проте, чоловіки-туристи мають право зайти на жіночу половину і гарненько розглянути мечеть з більш привабливого боку.


На сайті istanbul-freetour.com ви можете забронювати абсолютно безкоштовну екскурсію (на сайті є список відвідуваних місць).


Мечеть Сулейманіє

Це найкрасивіша і наймісткіша мечеть міста. Побудована вона Мімаром Сінаном спеціально для Султана Сулеймана Пишного. Геніальність планування і розрахунок найменших деталей дозволив мечеті спокійно пережити 89 серйозних землетрусів.

Поряд з мечеттю знаходяться два мавзолеї: Султана Сулеймана і його коханої дружини українки Роксолани. Вид, що відкривається з оглядового майданчика, приголомшливий.


За вид з Галатської вежі доведеться заплатити 25 лір (188 грн), за Сулейманіє з вас не візьмуть ні копійки. І навіть вбиральні безкоштовні.


Дістатися сюди можна від станції метро Vezneciler або вгору від Єгипетського ринку, що на площі Eminönü.

Єгипетський ринок

Один з найстаріших критих ринків світу і другий за величиною ринок Стамбула, він не залишить вас байдужим. Тут торгують прянощами, турецькими солодощами і різними видами чаю. Погулятись по ринку і зробити безліч барвистих фотографій - обов'язкова програма.

Але ви повинні пам'ятати, що Гранд базар і Єгипетський ринок - це дві туристичні годівниці. Тобто два красивих місця, де потрібно погуляти і на тому все. Купуйте там, де купують місцеві.

Якщо ви підніметесь вгору по вуличках над Єгипетським ринком або прогуляєтеся по правій стороні від основного входу, то побачите, що ціни в рази нижче. Обов'язково торгуйтеся, пробуйте на смак, а також просіть запакувати придбаний товар в вакуумну упаковку, щоб він благополучно переніс переліт.


Так на ринку можна купити лукум вартістю 15 лір за кілограм (112 грн), турку для заварювання кави за 10 лір (75 грн), турецькі скляні стакани для чаю від 10 лір за набір з шести штук (75 грн), кальян - від 40 лір (300 грн) і багато іншого.  


Відому кави Мехмет Ефенді ви відчуєте за запахом, беріть, не замислюючись! Вартість 100гр упаковки - 5 лір (37,5 грн). В супермаркетах фасована кави коштує так само, але запах свіжемеленої кави буде супроводжувати вас усю поїздку.

Парк Maçka в районі Nişantaşı (Нішанташі)

Нішанташі відомий як район мільйонерів. Тут живе і розважається місцева еліта. Але крім шикарних бутіків і ресторанів, там є особливий парк. Він славиться тим, що в ньому живуть сотні котів. Влаштувалися вони поруч зі статуєю засновника Республіки - Ататюрка, тим самим перетворивши сквер на відділення кототерапіі.

Вниз від Нішанташі парк виходить на набережну і палац Долмабахче, обитель останнього султана Османської імперії.


Оскільки поруч з парком знаходиться стадіон футбольної команди Бешикташ (найстарішої команди Туреччини з найбільшою кількістю уболівальників), приходити в парк потрібно в ті спокійні дні, коли матчі не проводяться.


Принцеви острови

Таку назву острови носять в зв'язку з тим, що в середні століття туди засилали неугодних принців. Щоб оцінити масштаб міста, вирушайте на останній острів Büyükada (Бююкада). На островах заборонені автомобілі, дозволені лише кінні фаєтони і електромобілі, тому острови екологічно чисті.

Дістатися туди можна тільки на поромах.


Скористайтеся послугами не приватних компаній, а державними поромами Şehir Hatları. По-перше, вони набагато дешевші: 4,4 лір (33 грн) проти 11 лір за приватний (83 грн).


По-друге, вони пливуть не так швидко в порівнянні з приватниками, тому у вас буде прекрасна можливість насолодитися видами сповна.

Візьміть з собою на паром сіміт (бублик) і погодуйте чайок прямо з простягнутої руки: емоцій вистачить надовго.

У Стамбулі є 4 пляжі, але вони розташовані на околицях міста, туди довго добиратися і серед місцевих не проштовхнутися. Тому підходящим місцем для купання можуть бути острови.

Але ви повинні враховувати, що облаштовані пляжі платні (від 10 лір - 75 грн за вхід), і там теж завжди багатолюдно. Не дивлячись на те, що Стамбул з усіх боків оточений водою, для пляжного відпочинку він не пристосований.

Фортеця Румеліхісар

За рекордні чотири з половиною місяці Султан Мехмед II (прадід султана Сулеймана Пишного) звів на березі Босфору дві фортеці: Rumelihisarı з європейської сторони і Anadoluhisarı - з азіатської. Це дало йому повний контроль над протокою. З їх допомогою він завоював Константинополь і отримав титул "Завойовник".


Від площі Таксим сідайте на звичайний автобус 40Т або 42Т, які їдуть по дуже мальовничому маршруту уздовж Босфору, і насолоджуйтеся поїздкою. В одну сторону вона триватиме близько 50 хвилин.


Ви побачите і палац Долмабахче, і район Ортакьой, і район мільйонерів Бебек, і бухти, де стоять багатомільйонні яхти, і, нарешті, старовинну фортецю Румеліхісар.

Стамбул 360 °

Побачити всю міць і велич міста можна з оглядового майданчика хмарочоса Sapphirе. Це найвища будівля в місті, але навіть з висоти 261 метра не видно всіх його обрисів. Оглядова лінія, куди вас за пару хвилин доставить швидкісний ліфт, засклена від підлоги до стелі великими панорамними вікнами, що приносить масу вражень.

Там же розташований і 5D кінотеатр: симуляційний вертоліт, який пронесе вас по основних визначних пам'яткамх міста.


Комплексний квиток, куплений на нижньому поверсі, обійдеться дешевше, ніж якщо купувати квиток на симулятор безпосередньо перед входом. Вартість комплексного квитка - 28 лір (210 грн), а тільки оглядовий майданчик - 23 ліри (173 грн).


Розташований хмарочос Сапфір в діловому центрі Левент, куди дуже зручно дістатися на метро (станція Levent). Вийшовши з метро, ​​загляньте в торговий центр Kanyon. Його футуристична архітектура Вас точно здивує.

Що і де поїсти

Середня вартість обіду у стамбульських закладах коливається від 15 до 30 лір на людину (112-225 грн). У кафе орієнтуйтеся на вартість чечевичного супу (mercimek çorbası): якщо він коштує більше 5 лір, це небюджетне місце.

Ходіть в місця не на головних вулицях і площах, а в закутках, так набагато вигідніше. Найдешевше їсти в кафе типу self-servis, наприклад, Balkan lokantası (позначте собі локацію на мапі). За 10 лір (75 грн) тут можна ситно пообідати.

Не бійтеся пробувати вуличну їжу. Спробуйте çiğ köfte. Заклади «Çiğkoftem» пропонують найсмачнішу продукцію: вартість 4 ліри - 30 грн.

Якщо будете в Ortaköy, спробуйте мідії. Десяти штук цілком вистачить, щоб наїстися. Їх вартість коливається від 0,75 до 1,5 ліри за штуку (5,5-11 грн).

У Eminönü обов'язково спробуйте balık-ekmek - рибний сендвіч. На набережній він коштує 10 лір (75 грн), але можна заощадити, якщо купувати трохи далі від основних місць продажу (50-60 грн за порцію).

Абсолютно вся потрібна інформація є в інтернеті, який, до слова, доступний практично скрізь завдяки Wi-Fi. Ось кілька корисних сайтів:

Апартаменти від місцевих жителів: www.airbnb.com. Вартість невеликої квартири на двох-трьох людей близько 500-600 грн на добу.

Також на сайті booking.com можна знайти готельні номери від 400 грн на добу.

Розклад автобусів: www.iett.istanbul/en

Пороми: http://en.sehirhatlari.istanbul/en

Події та заходи: www.theguideistanbul.com


Автор: Према Сундарі, журналіст. 3 роки проживає у Стамбулі

Теги:
Читайте також:
Київ
+10°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 38.99
    Купівля 38.99
    Продаж 39.5
  • EUR
    Купівля 42.18
    Продаж 42.91
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
29 березня
11:49
польща україна , біженці
Польща планує надати біженцям з України право змінити статус перебування: подробиці
11:48
Україна повернула тіла 121 полеглого захисника
11:37
ППО збила 3 російських безпілотники на Херсонщині
У Румунії біля українського кордону знайшли фрагменти безпілотника
11:24
На Дніпропетровщині РФ атакувала дроном автівку: загинув чоловік
11:20
На фото: Алессандро Мікеле
Колишній креативний директор Gucci Алессандро Мікеле очолив Valentino
11:20
діти, війна
З окупованих територій Херсонщини вдалося повернути родини з трьома дітьми
11:13
Зроблено в Україні
"Зроблено в Україні": у Сумах відкрили перший офіс підтримки мікро- та малого бізнесу
11:09
Бундестаг
У бундестазі вважають, що розгортання сухопутних військ країни НАТО в Україні не означає автоматичного вступу в конфлікт інших членів Альянсу, - ЗМІ
10:58
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Боєприпаси в Україну почнуть надходити з квітня, і це суттєво змінить динаміку на полі бою, - Згурець
10:57
годинник, зміна часу
Україна 31 березня переходить на літній час: у Мінекономіки нагадали причини
10:55
ракета Х-101
У Молдові не підтвердили інформацію про проліт російської ракети над своєю територією
10:54
На фото: пропалестинська акція у Cтокгольмі з вимогою виключити Ізраїль з Євробачення-2024
Ізраїль закликав своїх громадян не ходити з національною символікою під час Євробачення у Мальме
10:49
Володимир Соловйов
У Вірменії заблокували трансляцію програм російського пропагандиста Соловйова
10:27
Валерій Залужний та Олександр Сирський
Сирський прокоментував звільнення Залужного
10:25
Анонс
Фільм Одеса: змінюючи код
Віднайти код Одеси у її героях: в п'ятничному ефірі Еспресо новий документальний фільм
10:22
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 29 березня: скільки коштує долар, євро та злотий
10:20
Фортифікації, зуби дракона
Військові та цивільні інженери об’єдналися для зведення фортифікацій на Запорізькому напрямку
10:16
Авдіївка
Сирський розповів, скільки українських військових потрапили у полон до РФ під час виходу з Авдіївки
10:14
Наводила авіабомби на Сумщину: СБУ затримала пособницю окупантів
10:07
Олександр Сирський, Рустем Умєров
У ЗСУ переглянули потребу в мобілізації 500 тис. людей, - Сирський
10:00
OPINION
Сергій Фурса
Чому поляки не вважають себе "боягузами"?
09:58
На фото: Антон Птушкін
"Смертю людини вже нікого на Заході не здивувати": Птушкін презентував документалку про тварин і війну
09:57
Patriot
Улітку Нідерланди розгорнуть системи Patriot у Литві
09:43
Олександр Сирський
Атаки дронами по кораблях РФ виявилися такими ефективними, що може йтися про зміну стратегії війни на морі, - Сирський
09:42
Оновлено
Атака на Україну 29 березня 2024
РФ атакувала Україну "шахедами" та ракетами: поранено 6 людей, пошкоджено ТЕС і ГЕС
09:41
Ексклюзив
окупанти в Криму
Ворог перекинув резерви з Куп'янського напрямку, щоб просунутися на Лиман, - командир взводу 95-ї ОДШБр Краснов
09:34
Огляд
світ, міжнародний огляд
Чи зможе Зеленський переграти Трампа, а Росія заблокувала спостережну місію ООН щодо санкцій проти Північної Кореї. Акценти світових ЗМІ 29 березня
09:13
На фото: Ксенія Мішина
Ведуча телешоу "Я люблю Україну" Мішина записала на Балі російськомовний подкаст зі своїм фітнес-тренером
09:09
Україна і США домовились про відтермінування виплат за державним боргом
08:55
Ексклюзив
Російські окупанти без опізнавальних знаків у Криму у 2014 році. Фото надано автором
Росіяни запустять залізницю від Маріуполя до Іловайська у квітні-травні та мріють про ще одну вздовж азовського узбережжя, - Андрющенко
08:38
окупанти
Росія забирає нерухомість жителів ТОТ Луганщини та Донеччини, які поїхали з окупації, - ОВА
08:38
Сумщина, шахеди, ППО, обстріл
Масована атака РФ: українська ППО знищила 84 повітряні цілі ворога
08:30
на фото: українська жінка
Близько 50% українських біженців, які опинилися у Польщі після повномасштабного вторгнення, висловлюють бажання повернутися в Україну, - дослідження
08:03
OPINION
Юрій Бутусов
Війна дронами. Прямі збитки Росії від атак на НПЗ сягнули півтора мільярда доларів
08:01
Бріджит Брінк
"Наша допомога потрібна зараз": посолка США Брінк відреагувала на російську атаку по Україні
07:49
Оновлено
втрати росіян
ЗСУ ліквідували 820 окупантів, 27 бронемашин та 56 БПЛА
07:24
санкції проти Росії
Японія продовжила торговельні санкції проти РФ ще на рік
07:22
Ємен, хусити
Сили США знищили 4 безпілотники хуситів, які намагалися атакувати судна у Червоному морі
07:15
Інфографіка
Регулювання Telegram та інших соцмереж: що пропонують народні депутати?
07:08
ООН
В ООН пояснили, хто стежитиме за санкціями проти КНДР після вето РФ на роботу спостерігачів
Більше новин