Бюджетні квартири в новобудовах. Все, що треба знати перед покупкою

25 липня, 2017 вiвторок
11:29

Що пропонують забудовники та скільки коштують квартири у класі "економ"

Купувати квартири у новобудовах – стало певним трендом останніх декількох років. Жителі мегаполісів ставлять на ваги всі «плюси» та «мінуси» первинного і вторинного ринків житла. І за зрозумілими причинами перевагу надають квадратним метрам у новобудовах.

Для цього є усі передумови – забудовники турбуються про комфорт жителів, інфраструктуру – дитячі садки, крамниці та інші, особливо коли житловий комплекс складається з декількох об’єктів.

Фасад таких будівель утеплено сучасними матеріалами – зазвичай мінеральною ватою, пінопластом, що роблять їх енергоефективними. Інші будівельні матеріали – стіни з газобетону або цегли утримують тепло.

А от кількість планувань, форм, розмірів квартир вражає – від найменших – smart у 20 кв. м, які дуже популярні у всьому світі до типових одно-, багатокімнатних квартир. Словом, на будь-який смак та гаманець.

Наприклад, нещодавно було облаштовано найменшу smart-квартиру у Римі площею 7 кв. м. Києву та містам-мільйонникам до таких площ вже недалеко. Тут «економ-клас» представлений зручними одно,-багатокімнатними квартирами.

Тож, що пропонують забудовники та скільки коштують квартири у класі «економ».

Від чого залежить ціна

По-перше, етап будівництва. Найдешевші квартири  на початковому етапі – котловані , найдорожчі - у добудованих об’єктах або навіть прийнятих в експлуатацію. 

Зазначимо, що найменша вартість квадратного метра спостерігається у 3-4-кімнатних квартирах або з незручним плануванням, вікнами на стіну сусіднього будинка та іншими. Найвища – у 1-2-кімнатних, або ж «smart».

По-друге, - на вартість впливає ім’я та репутація забудовника, створена роками. Будують як компанії з іменем, так і новачки на ринку, особливо в передмістях. Тому варто вивчити репутацію та портфоліо забудовників.

По-третє, - будівельні матеріали каркаса та стін. Наприклад, із залізобетона  квартири коштують дешевше, за монолітно-каркасною технологією дорожче. Те ж саме стосується матеріалів стін - газоблока дешевше, цегли - дорожче, з утепленням так само.

По-четверте, місце розташування об'єкта. Зазвичай будинки класу «економ» розташовані у кращому випадку у спальних районах неподалік станцій метрополітену або зручних транспортних розв’язок. Завдяки ним жителі дістануться протягом 30 хвилин до центра міста. У гіршому на околицях міста з незручною транспортною розв’язкою.

По-п’яте, на вартість впливають наявність або ж відсутність інфраструктурних об’єктів на території житлового комплексу, так і поруч з ним.

Вартість квартир економ-класу

За таким принципом встановлюються ціни на квадратні метри як в сателітах столиці, так і в містах-мільйонниках і їх передмістях. У Києві «цінники» варіюються від 13 000 грн до 50 000 грн за кв.м. Найдешевша вартість як раз і припадає на житло економ-класу. 

Найближчі від столиці на відстані до 5 км роташовані село Петропавлівська та Софіївська Борщагівка, село Старопетрівське, місто Вишневе. Тут квадратний метр коштує від 12 000 грн до 25 000 грн.

Подалі від Києва на відстані від 5 до 10 км - у місті Ірпені - ціни починаються від 10 000 грн до 20 000 грн, Вишгороді - 12 000 грн.

А от на лівому березі всі заміські пропозиції знаходяться на відстані не менше 10 км від столиці. У Броварах - від 13 000 грн до 18 000 грн, Борисполі від 11 000 – 18 000 грн.

Читайте такожКвартира в новобудові. Як не стати жертвою шахраїв-забудовників

Щодо інших великих міст України, у Львові - найдешевші пропозиції від 9 000 середньозважені від 12 000 грн, найдорожчі від 16 000 грн. Активно забудовуються супутники -  смт. Брюховичі та місто Винники. Як і першому, так і другому випадках цінники починаються від 9 500 грн, закінчуються 14 000- 15 000 грн.

В Одесі - від 12 000 до 20 000 грн. Харкові від 8 400 до 14 000 грн, Дніпрі від 7 600 до 15 000 грн

Що очікувати від квартири "економ"

Як вже згадувалося, сучасні забудовники не бояться експериментувати з будівельними, архітектурними, інфраструктурними рішеннями. Проте покупці часто-густо не розуміють, що мають отримати у фіналі.

Покупцям класу «економ» варто бути готовими, що в будівлях будуть використані типові архітектурні рішення з типовими плануваннями і недорогими матеріалами.

У цьому класі зустрічаються залізобетонні об'єкти - «панельні» з утепленням мінеральною ватою, а також з монолітно-каркасною технологією зі стінами у першому випадку з газового блока, у другому - з цегли, утепленням пінопластом або мінеральною ватою.

До речі, варто бути пильними при купівлі квартири. Забудовники пропонують здачу в «чорновому», «чистовому» або вигляді під «ключ» з ремонтом. Тож у «чорновому» вигляді покупець отримує – стіни, стелю без вибоїн, тріщин та інших дефектів. Підлога – це рівне покриття без тріщин і вібрації при ходьбі та натисканні, без перепадів у рівні.

Стіни – рівні, прямі з перепадами не більш як 5-7 мм. Вікна – відповідно до місця розташування – 2-3-камерні, або ж інші відповідно до предмета договору. Вікна мають щільно зачинятися, не мати тріщин та протягів. Вхідні двері –  також щільно зачинятися, без скрипів, подряпин при відкриванні та закриванні дверей та протягів. Електрика – наявний лічильник, вимикачі.

У «чистовому» вигляді стіни мають бути покриті фінішною штукатурною під фарбування, наклеювання шпалер. Підлога в такому стані, щоб покласти ламінат або інше покриття. Вікна – такі самі умови, як і в «чорновому» вигляді. Електрика – так само.

«Коли ми підписували документи про прийом квартири від забудовника, то не встигли ретельно роздивитися, у якому стані вікна та стіни. Тому підписали швидко і почали ремонт. Згодом зрозуміли, що занадто поспішали. Вікна мають протяги, і вже за один-два роки доведеться їх замінити», - каже Владислав Щоков, киянин.

Додаткові метри

Що стосується планувальних рішень і розмірів квартир, то в цьому класі перевага віддається 1-2 кімнатним квартирам, 3-4-багато-кімнатних в рази менше. До речі, тут також потрібно бути уважним.

При купівлі квадратних метрів під час будівництва у договорі нерідко пишуть орієнтовний розмір квартири. Наприклад, 1-кімнатна, 40 кв.м.

Проте після введення в експлуатацію проводяться остаточні заміри квартири. І тоді площа може збільшитися або зменшитися. Якщо площа квартири збільшилася, забудовники просять доплачувати за додаткові квадратні метри за ринковою вартістю. Тож, якщо вкладали на стартів по 13 000 грн, то на фініші доведеться доплачувати чи не в два рази більше .

«Ми купували півтора року тому квартиру у передмісті Києва. Дочекалися введення в експлуатацію. І на нас чекав сюрприз. Знайшлися додаткові квадратні метри, за які довелося доплатили ринкову вартість», - розповідає Петро Щерба, житомирянин. Тому цей слизький момент варто обговорити з забудовником.

Що стосується інфраструктури, то зазвичай у малоповерхових будинках зустрічається огорожа, дитячий та спортивний майданчики, у багатоповерхівках перший поверх виділено під інфраструктурні об'єкти - магазини, салони краси і таке інше. А от на дитячі садки, приватні клініки, сквери можна не розраховувати на території житлового комплексу.  

Проте якщо житловий комплекс складається з декількох об’єктів, то забудовник може запланувати на території дитячий садок, початкову школу та інше. Проте під час погодження в процесі будівництва селищна, районна, міська ради можуть не дозволити будівництва таких об’єктів. Тому на їх місці можуть з’явитися нові будинки. А покупці перших черг відчуватимуть себе обманутими. Цей момент також варто врахувати при купівлі власних квадратних метрів у новобудові.

Теги:
Читайте також:
Київ
+4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.41
    Купівля 39.41
    Продаж 39.92
  • EUR
    Купівля 42.16
    Продаж 42.89
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
19 квітня
02:20
Марта Костюк
Костюк перемогла імениту суперницю і вийшла у чвертьфінал турніру WTA у Німеччині
01:50
збитий "Шахед"
Росія атакувала Україну "шахедами". Ситуація у ніч на 19 квітня
01:45
окупант
У Криму росіяни влаштували облаву та мобілізували мусульман під час Ураза-байрам
01:00
фото Юлія Кочетова
Українська фотожурналістка Юлія Кочетова – серед переможців глобального етапу премії World Press Photo-2024
00:56
Анатолій Трубін, Бенфіка
Трубін не врятував "Бенфіку" від вильоту з Ліги Європи: по пенальті виграв "Марсель"
00:38
Баєр, Байєр, Ліга Європи
"Баєр" пройшов "Вест Гем" в ЛЄ і встановив історичний рекорд у європейському футболі
00:28
ЦРУ
Є ризик програшу України до кінця року, якщо не буде схвалено допомогу США, – директор ЦРУ Бернс
00:13
Оновлено
Харківщина газопровід пожежа
На Харківщині пошкоджено газопровід: виникла пожежа, постраждалих немає
00:01
Ентоні Блінкен та Дмитро Кулеба
"У нас немає плану Б": Кулеба прокоментував очікування від голосування в конгресі США
2024, четвер
18 квітня
23:56
Венеційська бієнале: українці поширили по всьому місту мапи бомбосховищ
23:44
Генасамблея ООН
США обмежили пересування очільника МЗС Ірану, який прибув на заходи ООН
23:13
В Україну після року роботи в Антарктиці повернулася 28-ма експедиція
23:03
Окупанти на ЗАЕС
У МАГАТЕ повідомили про вибухи на території ЗАЕС. Окупанти заявили, нібито "нейтралізували" дрон
23:01
Дмитро Кулеба
"Навіть більше є батарей, ніж 100": Кулеба про ППО, які можуть бути надані Україні
22:50
Meta представила прототип нової моделі ШІ LLaMA 3
22:27
конгрес США
Демократи у конгресі пообіцяли підтримати законопроєкт про допомогу Україні
22:18
Валдіс Домбровскіс
У G7 розглядають використання $300 млрд заморожених активів РФ як заставу для кредитів України, - віцепрезидент Єврокомісії Домбровскіс
22:14
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Залежність України від допомоги США. Технологічні рішення та ситуація на полі бою. Колонка Сергія Згурця
21:51
Оновлено
Віцеканцлер Німеччини Габек
Віцеканцлер Німеччини Габек у Києві зустрівся з Зеленським
21:46
Ексклюзив
Військові
За умови нормальної ротації 70-80% військових повернулися б на фронт після відпочинку, - нардеп Костенко
21:40
"Схеми": Портнов, який перебуває в Іспанії, переоформив на дітей маєток під Києвом
21:36
Зеленський напередодні свята Песах зустрівся з єврейською громадою в укритті школи
21:30
Чехія допомога Україні
Україна та Чехія розпочали підготовку двосторонньої безпекової угоди
21:04
Google
Google звільнила 28 працівників, які протестували проти контракту компанії з Ізраїлем
20:57
Дмитро Сус
Касаційна палата Верховного Суду підтвердила вирок експосадовцю Генпрокуратури Сусу
20:27
Швейцарія
Уряд Швейцарії затвердив виділення Україні понад 5 млрд євро на відновлення
20:05
OPINION
Ігор Гулик
На повільному вогні. Як Україну підштовхують до "миру"
20:03
ЗСУ генштаб війна з Росією
Впродовж доби на фронті зафіксовано 71 бойове зіткнення, найбільше в районі Бахмута, - Генштаб
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 785-го дня війни: Україна має супердрони, що можуть вражати цілі в Сибіру, Німеччина передасть нам ще одну систему ППО
19:56
OPINION
Віталій Портников
Новий закон про допомогу Україні від США: деталі
19:52
Будинок футболу УАФ
Аудит в УАФ виявив відтік активів у 1,3 млрд грн за президентства Павелка
19:51
ЗРК Patriot
Україна може отримати від Німеччини і партнерів ще сім систем Patriot, - Шольц
19:44
Ексклюзив
Ми побачили тривожні тенденції: Фонд "Демократичні ініціативи" про джерела, з яких українці отримують інформацію
19:42
Україна Британія
Британія надала Україні обладнання для покращення роботи ТЦК
19:29
Ексклюзив
військовий квиток, мобілізація
Захист прав людини в ЄС: кореспондентка Висоцька розповіла, що військовозобов'язаних силоміць повертати в Україну не будуть
19:20
аргентина нато
Аргентина попросила надати їй статус глобального партнера НАТО
19:13
безпілотник
Україна розробила дрони, які долають 3 тис. км і здатні долітати до Сибіру, - The Economist
19:10
Інтерв’ю
Володимир Нікулін
Поліцейський Володимир Нікулін з фільму "20 днів у Маріуполі": такої війни не було на нашому континенті
18:44
нафтовий танкер
"Cтворить екологічний хаос": очільник МЗС Швеції про переспрямування нафтових танкерів РФ через Балтійське море
18:34
TikTok
TikTok заблокував 24 профілі, які поширювали пропаганду РФ: серед них - сторінки Шарія, Дубінського та Панченко
Більше новин