Слава Рабинович: Кремль спрямовує в Україну величезні гроші для скупки активів і захоплення політичної системи

Антін Борковський
2 серпня, 2017 середа
12:54

Американський фінансист Слава Рабинович в ефірі телеканалу Еспресо проаналізував дієвість американських санкцій

Наскільки є серйозними введені санкції для російської економіки? Ті чи інші законопроекти того ж самого Барака Обами були, по моїм відчуттям, частковими, у чомусь компромісними.

Але зараз ми бачимо, як заворушилася п'ята колона Кремля в Європейському Союзі, ті ж самі афілійовані кремлівські структури, які прекрасно себе почували, відмиваючи кремлівські гроші в енергетичних проектах.

Те, що ми зараз маємо, - це дворівнева річ: це посилення - причому досить серйозне посилення - санкцій проти путінського режиму не тільки через анексію Криму і війну на сході України, а й за спробу порушити один із найголовніших демократичних інститутів в Америці; і є ще друга частина цих рівнів - це те, що це все стає законом.

Звичайно ж, путінські щупальця й ​​мільярди мають своє призначення в Європі. Навіть без путінського впливу в Європі є компанії, які дуже серйозно порушені і будуть порушені цією ситуацією. Більшість цільових ринків і ціни на них деноміновані в доларах, і, відповідно, будь-яке порушення режиму санкції кимось спричинить за собою цілий шлейф порушень фінансових санкцій, тому що в основному розрахунки ведуться в доларах.

І дуже складно обходити не тільки доларові розрахунки, а й взагалі, рух будь-яких валют. Дуже важливий розділ у новому пакеті про те, що Міністерство фінансів разом з, по-моєму, навіть ЦРУ і ФБР, і, можливо, Мін'юстом повинні готувати періодичні звіти про всіх російських мільярдерів і мультимільярдерів, пояснювати походження капіталу і оцінювати близькість цих людей до Путіна.

А якщо брати тих чи інших конкретних персонажів, фінансових представників кремлівського режиму, як вони можуть, наприклад, себе повести і наскільки сильно вдарить по фінансових "руках" чи фінансових "пальцях" введення цього жорсткого режиму санкції?

Дивіться, візьмемо Романа Абрамовича. Ось він був мажоритарним акціонером компанії «Сибнефть», приватної незалежної нафтової компанії. За чутками, він навіть був молодшим партнером Березовського. У той час, коли «ЮКОС» був розграбований і фактично вкрадений у акціонерів «ЮКОСа» і переданий шляхом нелегального, абсолютно злочинного схематоза через прокладку «Байкалфінансгруп», фактично було вкрадено і передано «Роснефти» - цим займався Сечин.

У той же самий час Абрамович займався продажем «Сибнефти» «Газпрому». «Газпром» викладає на стіл Роману Абрамовичу 13 мільярдів доларів за його частку в "Сибнефти" і купує цю «Сибнефть». «Сибнефть» стає частиною «Газпрому», тепер вона перейменована в «Газпром нафта».

Абрамович забирає 13 мільярдів доларів готівкових коштів, виплачених фактично російською державою через «Газпром», і їде з країни, купує футбольний клуб «Челсі», нескінченну кількість яхт невідомо для кого в Середземному морі і т.д.

Як ви думаєте, якби Абрамович зараз провів цю транзакцію, якби чутки про те, що з 13 мільярдів доларів, отриманих за «Сибнефть», Х відсотків з цих 13 мільярдів доларів належать особисто Путіну за домовленістю з Абрамовичем, відповідно, він, Абрамович , через Millhouse Capital тримає цей капітал для Путіна, то чи дозволила би влада Великобританії придбати футбольний клуб «Челсі»?!

Я хотів просто уточнити, безліч російських олігархів, як не дивно, після нашої Революції Гідності буквально ломанулись до України. Вони, я не знаю, чи то ховають гроші, чи то вони отримали завдання від Кремля сформувати новий політичний порядок в Україні.

Я думаю, що ті незліченні багатства, які були вкрадені у російського населення у тому числі, у великій мірі можуть направлятися в Україну і направляються в Україну для скупки ваших активів, для підкупів, для захоплення вашої політичної системи.

Все це отримало другий виток чи третій, чи четвертий, чи який він там за рахунком за останні 25 років. Але Україна досі не визнала офіційно стан війни з Росією. Найбільше, на що Україна пішла, це визнання Росії як країни-агресора. Україна продовжує вести торгівлю з країною-агресором.

Адже так виходить, що якби визнали Кремль як військового супротивника, який розв'язав війну проти України, то в такому випадку продовжувати вести торгівлю з військовим агресором недобре. Я думаю, що це дуже-дуже серйозний фактор.

Є велика різниця між веденням чесного бізнесу і між тим, що робить Путін і його банда. Ось візьмемо двох бізнесменів - Олександра Абрамова і Олександра Фролова. Вони не брали участі в так званій приватизації при заставних аукціонах, вони не брали участі в інших схематозах бандитської приватизації середини 1990-х.

Вони побудували з нуля одне з найбільших в світі сталеливарних підприємств, яке називається «Євразхолдинг». В кінцевому підсумку в 2005 році вони зробили IPO на Лондонській фондовій біржі, де «Євраз» отримала, якщо я правильно пам'ятаю, капіталізацію близько 7 мільярдів доларів.

Через рік після цього, в 2006 році, продовжуючи володіти після IPO 82%, якщо не помиляюся в цифрах, акціями «Євразу», вони продали половину того, чим володіли в «Евраз», тобто 41%, Роману Абрамовичу. І в 2007 році компанія «Євразхолдинг» купує всю компанію «Орегон Стіл», велику північноамериканську сталеливарну компанію, просто купує «Орегон Стіл» у США.

Також були покупки в Китаї, у тій же Україні у вас, в інших країнах світу. І ось знову я повертаюся до того, що було би з чесними бізнесменами Абрамовим і Фроловим і з компанією «Євразхолдинг», акціями якої торгують на Лондонській фондовій біржі, якби на той момент вступили в дію ті санкції, які прийняті зараз в США? Включаючи вимоги розкривати близькість цих бізнесменів до Путіна.

Я мимоволі згадав картину «Ходаки у Леніна». Ось я зараз представляю себе картину ходоків з російських олігархів, які збираються в Кремлі, і, можливо, не у самого Путіна, а у одного з його помічників або заступників, і вони кажуть: «Треба щось робити».

Ходоками бути вже пізно, ці часи минули. Путін панічно боїться всього. Він боїться замаху, палацового перевороту, він себе оточив - як він думає - непроникним кільцем оборони, що складається з ФСО, ФСБ, Національної гвардії, охоронців, і чорт його знає, ще кого.

Це, звичайно, життя жахливе, але мені абсолютно його не жаль. Але, тим не менше, згадавши параноїка Сталіна в його останні роки і місяці життя - щоб ви розуміли - він теж, як Путін зараз, майже боїться приїжджати до Кремля і час проводить в Ново-Огарьово, або десь іще.

Сталін, як відомо всім, помер на своїй так званій ближній дачі. І на дачі у Сталіна були заварені кватирки. Заварені кватирки! Зварюванням. Тому що він параноїдально боявся, що його отруять газом. Що стосується нової агресії проти України, мені здається, що це виключно малоймовірно, тому що ось те, що сталося в 2014-му, і далі тривало то по наростаючій, то по спадаючій, на це світ відреагував так, як він відреагував.

У всякому разі, Кремль не надто збавив темпи своїй нахабності. І ми розуміємо, що поки у нього є бабло на те, щоб нас вбивати, він буде це робити.

Ні, я з вами не згоден. Таким чином, як ніж у масло, Путін не увійшов в Україні. Його санкції зупинили там, де вони його зупинили. Його план Новоросії повністю провалився. Його анексія Криму не пройшла безслідно. Хочу ще нагадати те, що на момент анексії Криму і початку решті агресії проти України російські компанії в своєму агрегаті заборгували  західній фінансовій системі три чверті трильйона доларів, близько 750 мільярдів доларів.

Західна фінансова система, запевняю вас, тоді в 2014 році навряд чи б могла без втрат переварити технічний дефолт щодо 750 мільярдів доларів, навіть якщо ми не говоримо про всю суму основного капіталу, ну, хоча б щодо припинення виплат по купонах і тих сум , які йшли до погашення.

Ембарго російської нафти і газу на той момент було неможливе, воно б завдало колосальних не тільки збитків, але й, швидше за все, повного хаосу на енергетичних ринках. І згадайте, куди поїхав Обама після початку агресії?! Він поїхав до Саудівської Аравії, в Катар, і в величезне турне по Близькому Сходу.

Я тоді правильно спрогнозував, що ціна на нафту впаде, і вона дійсно впала. Ви пам'ятайте? Від 110 до 40. Таким чином, було вибито зброю з рук Путіна. Тому світ в 2014 році поставив собі таку установку - я маю на увазі цивілізований світ - навчитися в глобальній економіці жити без Росії, тим більше, що Росія і не становила з себе на той момент вже дуже істотного гравця.

Але нагадаю, ще 10 років тому Росія була восьмою за величиною економікою світу, найголовнішим експортером нафти, найбільшим виробником газу. Ось тепер ситуація інша. ВВП Росії впав вдвічі в доларовому вираженні, Росія знаходиться в економічній кризі, і ось, відповідно, будь-якого роду агресія путінського ОПГ проти України вже зараз означатиме дуже серйозний новий пакет санкцій, нові рівні санкцій, включаючи секторальні, включаючи повне або часткове ембарго в багатьох сферах російського експорту і російської економіки.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+16°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.42
    Купівля 39.42
    Продаж 39.9
  • EUR
    Купівля 42.16
    Продаж 42.92
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
25 квітня
20:09
OPINION
Ігор Гулик
Американці допоможуть зброєю. А хто пособить з демократією?
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 792 дня війни: Європарламент закликав не визнавати псевдовибори Путіна, а в Росії продовжують палати нафтопродукти
19:54
Стара національна галерея Берліна
Українці в Німеччині зможуть отримати документ для встановлення особи, якщо паспорт стане недійсним, - DW
19:25
Литва прапор
Литовська армія назвала заяву Білорусі про нібито зірвану атаку дронів дезінформаційною атакою
19:23
Оновлено
Ілюстративне фото
РФ атакувала залізничний вокзал Балаклії ракетою: постраждали 10 людей, які були в електричці
19:21
Ексклюзив
Паспортний сервіс
Лист МЗС про обмеження консульських послуг є протиправним, - нардепка Фріз
19:00
На фото: логотип гільдії сценаристів Канади
За справедливі роялті та захист від ШІ: гільдія сценаристів Канади готується до страйку 
18:54
НАБУ викрило злочинну групу
Заволодіння держземлею на 291 млн грн: міністр Сольський подав у відставку
18:52
арка Дружби народів
Колишню Арку Дружби народів у Києві не демонтуватимуть, простір біля неї отримає нову концепцію, - КМДА
18:46
Сі Цзіньпін
В Угорщині підтвердили, що Сі Цзіньпін відвідає Будапешт
18:40
Оновлено
Богдан Львов
Суд переніс розгляд оскарження ВСУ про поновлення судді Львова на посаді
18:37
На фото: Jerry Heil та Alyona Alyona вирушили на Євробачення
Jerry Heil та Alyona Alyona вирушили у Мальме на Євробачення
18:19
Володимир Зеленський
Захист інфраструктури, фронт та контракти на озброєння: Зеленський провів Ставку
18:16
Маріуполь
Окупанти "платять" іноземним робітникам заселенням у відремонтовані будинки маріупольців
18:13
Оновлено
Наслідки удару по Черкащині 25.04.24
РФ атакувала Черкащину: 6 постраждалих, пошкоджено критичну інфраструктуру
18:08
OPINION
Володимир Єрмоленко
Російські інтелектуали чіплятимуться за "вєлікую Россію" до останнього
18:03
На фото: Гарві Вайнштейн
Апеляційний суд Нью-Йорка скасував вирок Гарві Вайнштейну у справі 2020 року про зґвалтування
17:39
Ексклюзив
Віктор Медведчук
Європарламент закликає запровадити санкції проти Медведчука, - кореспондентка Висоцька 
17:36
Польща
У Польщі до 2,5 року засудили російського шпигуна, який збирав інформацію про військові частини країни
17:27
На фото: Співачка KOLA
KOLA випустила іронічну пісню-рефлексію на стосунки з татом, якого не було в її житті
17:24
ДСНС
Виїхали ліквідувати пожежу: в передмісті Херсона рятувальники потрапили під повторний обстріл РФ
17:22
Ексклюзив
Олег Синютка
Дуже дивним способом це збіглося з перевіркою використання грошей Єдиним телемарафоном: нардеп Синютка про відставку 7 членів Рахункової палати
17:06
в'язниця
В Україні до 15 років засудили російського агента, який на Харківщині збирав розвіддані для окупантів
17:00
PR
Комфорт та максимальна свобода разом з NarsCars: як орендувати авто для поїздок в Україні
16:52
Ексклюзив
ЗСУ
Захопити Часів Яр практично неможливо: офіцер НГУ Матвійчук про проблеми армії РФ на Бахмутському напрямку
16:35
ЗСУ. Війна з Росією. Військові новини
В ОСУВ "Хортиця" розповіли, якими є втрати РФ у живій силі й техніці на Східному напрямку
16:20
Ексклюзив
Дніпро, ракетний удар, воєнні злочини Росії
Це свідчить про перехід Росії до стратегії "Алеппо": президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" про ракетні удари РФ по містах України
16:17
Європарламент
Європарламент закликав не визнавати легітимними "вибори" Путіна
16:16
Оновлено
Телемарафон внесли у звіт держдепу США про порушення прав людини в Україні. Нардеп Юрчишин прокоментував
16:07
OPINION
Олексій Голобуцький
Дуже дорогий для кожного з нас "Єдиний телемарафон"
16:05
літній дощ
І не холодно, і не спекотно: Наталка Діденко розповіла, якою буде погода до кінця тижня
15:53
Ексклюзив
Снаряди 155-мм США
Артилерійські боєприпаси зі США можуть надійти до лінії фронту за кілька днів, -  полковник ЗСУ Черник
15:38
На фото: Юрій Феліпенко
Актор театру на Подолі Юрій Феліпенко став до лав ЗСУ
15:38
дрони для військових
РФ планує залучити дітей у школах ТОТ до курсів з управління дронами, - Спротив
15:26
кадр з фільму "Ти мене любиш?"
Вийшов трейлер українського фільму "Ти мене любиш?" режисерки Тоні Ноябрьової
15:16
Вибух
Росіяни вдарили КАБами по інфраструктурі Сум
15:12
Шахтарська каска
Окупанти взялися за "ревізію" останніх 33 шахт Донбасу, - Спротив
15:09
На фото: "Портрет фройляйн Лізер" Густава Клімта
Незавершену картину Клімта, яку 100 років вважали втраченою, продали на аукціоні за 30 млн євро
14:56
Верховна Рада
Рада не підтримала законопроєкт про накопичувальну пенсію: документ відправили на доопрацювання
14:45
Венеція, Італія
Щоб зменшити шкоду від туристів: Венеція вводить податок на одноденне відвідування міста
Більше новин