"Правий сектор" заявив, що польські журналісти їх підставили

прес-секретар правого сектору Андрій Тарасенко
фото:www.bilozerska.info

Польське видання Rzeczpospolita сьогодні опублікувала скандальне інтерв"ю з прес-секретарем правого сектору Андрієм Тарасенком, де той говорив про те, що Перемишль потрібно відібрати у поляків. Пізніше "Правий сектор" дав свої пояснення.

На сторінці Фейсбуку “Правого сектору” опубліковано коментар "з приводу спекуляцій довкола нашого бачення українсько-польських відносин":

"Інформаційний портал “Річ Посполита” опублікував інтерв'ю з одним із лідером “Правого сектору” Андрієм Тарасенком. Це інтерв'ю має виразно провокативний характер і стало предметом численних спекуляцій довкола проблем українсько-польських взаємин. 

З приводу цього інтерв'ю ми передусім маємо відзначити нечесність журналістів, які спеціально задавали провокативні питання, а потім вирвали слова із контексту.

Для того, щоб хоч якось припинити спекуляції, ми офіційно заявляємо:

1. Постать Степана Бандери, а також історичний образ ОУН та УПА для нас були, є і будуть героїчними. Ми розуміємо, що Бандера не стане героєм для поляків так само, як для нас не стане героєм наприклад Й. Пілсудський. Одначе ми поважаємо право поляків визнавати власних героїв. Так само ми розраховуємо на те, що самі поляки позбудуться шовіністичних стереотипів і будуть визнавати наше право шанувати власних героїв.

2. Щодо подій на Волині, то ми вважаємо, що їх варто розглядати у ширшому історичному контексті (в тому числі в контексті польської окупації та колонізації українських земель у міжвоєнний час). Українці вбивали поляків, поляки убивали українців. Це спільна трагедія обох народів. Зараз не час робити цю трагедією муром, який не дасть порозумітися двом сусідським народам.

3. Сьогодні будь-які взаємні територіальні претензії є недоречними так само, які і найменша міжнаціональна ворожнеча. І українці, і поляки зараз перебувають перед двома небезпеками — небезпекою московського імперіалізму і небезпекою глобалізму, американського імперіалізму, влади транснаціональних корпорацій та демоліберальної диктатури. За таких умов будь-яке нагнітання взаємної ворожнечі є злочином. Українці і поляки зараз є природними союзниками. Втілити цей союз у життя — значить убезпечити власні народи перед багатьма небезпеками і зробити вагомий крок у перемогу Добра над Злом.

4. Будь-які побоювання щодо долі українських громадян польського походження є наївними і смішними. “Правий сектор” розглядає українських поляків як інтегральну частину українського суспільства і не бачить у них жодної проблеми для наших планів.

5. Українські націоналісти дружньо ставляться до тих польських національно-революційних сил, які не характеризуються шовіністичними та імперіалістичними переконаннями. Ми розраховуємо на дружню співпрацю в ім'я наших народів та усієї Європи".

Все по темі: Правий сектор


31 серпня, 2015 понеділок
більше новин