live
Супутник ASTRA-4A 11766МГЦ. Поляризація-Н-горизонтальна. Символьна швидкість 27500КСИМВ/С FEC3/4

Україна, Молдова і Грузія отримають статус союзників США без членства в НАТО, - ЗМІ


фото: lenta-ua.net
17 липня, 2014, 00:21
Конгрес США прийняв у двох читаннях проект закону про запобігання російської агресії, згідно з яким Республіка Молдова, Україна і Грузія отримують статус союзників США, без членства в НАТО

Проект передано профільної комісії для підготовки до прийняття в остаточному читанні, передає Еспресо.TV, з посиланням на повідомлення у ЗМІ. 

Проект передбачає надання статусу союзника, без членства в НАТО, на період, протягом якого кожна з цих країн буде відповідати заданим критеріям, з метою передачі або потенційної передачі систем оборони або послуг оборони. Проект рекомендує президенту США Бараку Обама збільшити взаємодію Збройних сил США з озброєними силами України, Грузії, Молдови, Азербайджану, Боснії і Герцеговини, Косово, Македонії, Чорногорії та Сербії, і посилити допомогу Сполучених Штатів і НАТО в забезпеченні безпеки цих країн. 

Крім того, проект передбачає внесення змін до Закону про природний газ з метою застосування екстреної процедури затвердження експорту природного газу членам Світової організації торгівлі, і закликає Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Агентство з торгівлі та розвитку, Корпорацію приватних міжнародних інвестицій (OPIC) і Групу Світового банку підтримати надання підтримки Україні, Грузії та Молдові з метою експлуатації запасів природного газу, нафти і розвиток альтернативних джерел енергії. 

Документ забороняє всім федеральним відомствам і установам робити які-небудь дії з метою визнання суверенітету Російської Федерації над Кримом або надання будь-якої іншої підтримки незаконної анексії Криму Російською Федерацією. Крім того, рекомендує держсекретареві зміцнити демократичні інститути, незалежні ЗМІ, політичні та неурядові організації держав колишнього Радянського Cоюза та активізувати освітній і культурний обмін з державами колишнього Радянського Cоюза.

новини партнерів

24 липня, 2016 неділя

23 липня, 2016 субота

24 липня, 2016 неділя

23 липня, 2016 субота

22 липня, 2016 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати