Якщо Путін продовжить нехтувати "Мінськими угодами", Канада посилить тиск, - Джеймс Безан

28 травня, 2015 четвер
10:28

Він запевнив, що Канада буде посилювати економічні санкції проти Росії, підтримувати український народ, уряд і військових, а також закликатиме міжнародне співтовариство продовжувати ізолювати Росію

Сьогодні в Києві стартує 8-й Київський Безпековий Форум, організований Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну". Понад 400 міжнародних і українських лідерів, представників політичних, ділових та громадських кіл із понад 20 країн світу обговорять глобальні безпекові тенденції та виклики в сучасних міжнародних відносинах.

Цього року основна тема Форуму буде присвячена останнім подіям в Україні та біля її кордонів, їх передумовам  і можливим наслідкам для держави, регіону, Європи, і навіть для світу в цілому. 

Форму триватиме два дні 28 та 29 травня. 

Одним із спікерів форуму стане парламентський секретар Міністра національної оборони Канади Джеймс Безан, у якого Еспресо.TV розпитало про майбутнє України та перспективи змін в нашій країні.

Яким Ви бачите варіант розвитку подій в Україні і що ще,  крім "Мінських угод" можна запропонувати учасникам переговорів?

Канада підтримує Мінські домовленості, адже вони є важливим кроком до стабільності, взаємного припинення вогню, безпечних кордонів між Росією та Україною, повернення миру та спокою в Східній Україні. Тим не менш, ми разом з нашими партнерами "Великої сімки" стурбовані ситуацією, що склалася в Україні, зокрема, бойовими діями, які продовжуються за лінією розмежування, погодженою в Мінських домовленостях (вересень 2014 року), і, як наслідок, численною кількістю жертв. Канада готова вжити відповідних заходів проти тих, хто порушує "мінський пакет", а саме, посилити тиск на тих, хто не дотримується повного припинення вогню та виведення важкого озброєння.

Канада сподівається, що залучення третьої сторони в перемовинах допоможе Україні і Росії досягти дипломатичного рішення, щоб зупинити конфлікт і запобігти подальшим втратам як серед військових, так і серед цивільного населення. Однак, якщо режим Путіна, як і раніше, буде нехтувати "Мінськими угодами", Канада готова вжити відповідних заходів проти Росії та посилити на неї тиск. Ми будемо посилювати економічні санкції проти Росії, підтримувати український народ, уряд і військових, а також закликатимемо міжнародне співтовариство продовжувати ізолювати Російську Федерацію. Позиція Канади залишається незмінною. Ми ніколи не визнаємо незаконну анексію Криму, окрім того, закликаємо режим Путіна припинити свою кампанію дестабілізації, поважати мінські домовленості та повністю вивести свої війська з України.

Події, що відбуваються в Україні, можна трактувати як зіткнення цінностей (культур)? Яка система цінностей уособлює майбутнє України, Європи та світу?

58 % українців підтримують можливу інтеграцію з Європейським Союзом. Українці намагаються побудувати демократію, яка базується на основних цінностях, таких як, права людини та гідний уряд, який дає людям рівні можливості. Це відхід від старої системи управління, яка в значній мірі була під впливом олігархів і корупції. Сьогоднішня Україна зіштовхується зі своїм минулим.

Канада повністю підтримує прагнення українського народу здобути демократію. У липні 2014 року ми зробили внесок в сумі $3,2 млн  до Організації з безпеки і співробітництва в Європі на реалізацію проекту, який спрямований на підвищення захисту прав українських громадян в судах шляхом підготовки українських фахівців, керуючись нормами Європейського суду з прав людини. У співпраці з Федерацією канадських муніципалітетів (ФКМ) наш уряд виступив з ініціативою створення міцних зв'язків між муніципалітетами наших двох країн. Цей проект допомагає розвивати місцеву демократію та будувати міцні зв'язки приватного сектору. Також Канада направила делегації спостерігачів за виборами в Україні. З кожним наступним разом звіти делегації стають все більш і більш позитивними, український народ рухається в правильному напрямку.

За останні півтора року українці довели, що вони асоціюють себе з Європою, і бережуть європейські та західні цінності. Європейський прапор був на Майдані, коли демонстранти виступили з акцією протесту проти Януковича, який відвернувся від Європи і взяв курс на Росію. Українці заслуговують на європейське майбутнє, вони - це Європа.

Як, на ваш погляд, можна змінити Росію і коли?

Зміни в Росії можуть розпочатися лише тоді, коли вона почне дотримуватися "Мінських угод". Це включає в себе повне виведення військ і техніки з усієї території України. У Росії потрібно запроваджувати проведення чесних і конкурентних виборів. Клептократія та авторитарний режим Путіна повинні бути повністю знищені: в центрі політики мають бути інтереси російського народу, а не політичної еліти. Росія має відходити від олігархічної системи і рухатися у напрямку вільного ринку. Ці зміни мають початися з низів, з російського населення.

Сильна політична опозиція до авторитарного правління президента Путіна буде мати ключове значення для впровадження змін. Тим не менш, у даний час опозиційні сили Росії дуже слабкі. Лідерів опозиції переслідують і навіть вбивають, як це було у випадку з Борисом Нємцовим. Опозиційні партії повинні мати право на свободу вільного висловлювання, без страху репресій. Крім того, існує значна пропаганда в російських ЗМІ. Якщо б журналістам надали свободу преси, вони б виконували свою роботу належним чином, цим самим забезпечуючи підзвітність уряду. Російські громадяни були б більш інформованими, і, можливо б, виступили проти дій свого уряду в Україні. Посилення економічних санкцій проти Росії, її міжнародна ізоляція, і в той же час підтримка України можуть спонукати російських громадян переконати свій уряд в прийнятті правильного рішення: виведенні військ з території України.

Нещодавно Міністр закордонних справ Канади Роберт Ніколсон відвідав Україну. Він сказав, що Канада вимагає від Російської Федерації покинути окуповану територію України. Як ви думаєте, чи можна примусити Росію це зробити? Чи допоможуть в цьому чергові санкції? Ми бачимо, що санкції певним чином впливають на Росію, але не впливають на покращення ситуації в Україні.

Нещодавній візит міністра Ніколсона до України продемонстрував непохитний намір Канади підтримувати Україну, як в протистоянні російському агресорові, так і в допомозі Україні досягнути економічної стабілізації та суттєвих реформ. Як міністр Роберт Ніколсон, так і прем'єр-міністр Стівен Харпер абсолютно очевидно дали зрозуміти, що ми ніколи не визнаємо незаконну анексію Криму. Ми закликаємо режим Путіна припинити свою кампанію дестабілізації, виконувати "Мінські угоди" і повністю вивести свої війська з України. Якщо Росія буде дотримуватися цих пунктів, це стане важливим кроком на шляху до миру в Україні. Канада буде продовжувати підтримувати український народ, уряд і військових.

Ми бачили докази того, що наші економічні санкції, в поєднанні з санкціями наших західних союзників, суттєво впливають на російську економіку. І чим більше посилюватиметься агресія Росії на Сході України, тим більш жорсткі санкції ми будемо застосовувати проти неї. З погіршенням економічної ситуації в Росії Путін буде змушений обирати між розподілом ресурсів для російських військових на лінії фронту та визнанням територіального суверенітету України і відведенням своїх військ зі Східної України. Це наш моральний обов'язок бути разом з українцями, і ми будемо продовжувати підтримувати наших союзників проти триваючої агресії путінського режиму.

Теги:
Читайте також:
Київ
+11°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.4
    Купівля 39.4
    Продаж 39.86
  • EUR
    Купівля 42.11
    Продаж 42.87
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
25 квітня
10:12
Дональд Трамп
Арізона звинуватила 18 соратників Трампа у спробі зірвати президентські вибори
10:04
Анонс
Онлайн-інкубатор для стартапів з соціальною метою StartUp4Good
Онлайн-інкубатор для стартапів із соціальною метою StartUp4Good: триває прийом заявок
10:00
OPINION
Тарас Загородній
Як змусити Захід прийняти Україну в НАТО без умов?
09:48
Сі Цзіньпін та Путін
Китай обрав сторону й не може претендувати на нейтралітет у війні між РФ та Україною, - посол США в НАТО
09:44
Ексклюзив
Карта. Бахмут_2404
Відчувається, що у росіян вже теж не вистачає боєприпасів: боєць ЗСУ про ситуацію біля Часового Яру
09:23
Китай утримує в порту судно "Ангара"
Китай пустив у порт судно, що постачало зброю з КНДР до Росії, - Reuters
09:08
діти, злочини росії
РФ розробила пропаганду для дітей із ТОТ і планує вчити їх "патріотизму" в таборах відпочинку, - Луганська ОВА
09:03
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Росія виробляє більше зброї, ніж їй треба для війни в України, - міністр оборони Німеччини
08:43
За 10 років окупації Криму РФ засудила 320 жителів через політичні мотиви, - активісти
08:29
Оновлено
СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври УПЦ МП митрополита Арсенія
Настоятеля Святогірської лаври, який зливав позиції ЗСУ, арештували
08:25
Ексклюзив
ЗСУ
"Ворог стогне від роботи артилерії ЗСУ": Братчук про плацдарм у Кринках
08:14
ракета Х-59
РФ атакувала Черкащину: 6 постраждалих, пошкоджено критичну інфраструктуру
08:08
Білий дім
Деякі човники Білого дому не до кінця впевнені, що Україна зможе перемогти навіть із новим пакетом допомоги, - Politico
08:05
OPINION
Володимир Цибулько
Інцидент у Good Wine. Татаров — монстр?
07:59
Українські військові проходять підготовку до польотів на F-16 у Франції, - ЗМІ
07:38
Оновлено
розбита російська техніка
Засіб ППО, 13 танків та 1040 військових: втрати армії РФ за добу війни в Україні
07:24
Ємен, хусити
Хусити намагались атакувати корабель над Аденською затокою балістичною ракетою: військові США знищили ворожу ціль
06:56
Україна, Португалія
Україна почала перемовини з Португалією про безпекову угоду
06:53
Дмитро Лубінець
РФ заявила про "перші очні переговори" з Україною щодо обміну дітей, Лубінець спростував заяву і уточнив формат
06:43
ЗСУ генштаб війна з Росією
Сили оборони просунулися біля Кринків: ISW оцінив ситуацію на фронті
06:42
OPINION
Микола Княжицький
Чи блокуватиме Польща інтеграцію України з ЄС?
06:21
Telegram логотип
"Щоб залишатись у доступі": Дуров попередив про зміни для українських користувачів Telegram
05:59
ракета ATACMS
В ISW припустили, що могло стати ціллю удару ЗСУ ракетами ATACMS під Бердянськом
05:36
Руйнування Спасо-Преображенського кафедрального собору в Одесі
Італія підпише угоду з Україною та ЮНЕСКО про відбудову Одеси
05:08
Католицька церква
В Іспанії жертви домагань представників РКЦ отримають компенсацію
04:40
соцмережа Х (Твіттер)
Соцмережа X запускає спеціальний TV додаток для відео
04:12
Танкер для доставки СПГ
Німеччина пропонує ввести ембарго на імпорт СПГ з РФ до Євросоюзу
03:44
Росія ветувала резолюцію Радбезу ООН про недопущення гонки озброєнь у космосі
03:16
Russia Today
У RT витратили рекордні 27,5 млрд рублів на пропаганду і суттєво збільшують штат
02:48
TikTok
 Байден підписав закон, який може змусити материнську компанію продати TikTok у США
02:20
КПП "Рафах"
Ізраїль готовий почати штурм Рафаха. США стурбовані гуманітарними наслідками, — Reuters
01:52
куріння
У Турині ввели обмеження на куріння у людних місцях на вулиці
01:24
Придністров'я
Молдова зупинила експорт у РФ товарів на ВПК із заводів Придністров'я, - ЗМІ
01:04
Оновлено
ID-картка, паспорт
У МЗС прокоментували постанову уряду про те, що чоловіки призовного віку зможуть отримати паспорти лише в межах України
00:56
Еммануель Макрон
 Макрон не підтримує переобрання фон дер Ляєн на посаду голови Єврокомісії, - Bloomberg
00:28
польща україна , біженці
Польща готова сприяти поверненню в Україну військовозобов’язаних, - міністр Косіняк-Камиш
00:26
криптовалюта
Засновника криптовалютної біржі Binance Чжао можуть ув'язнити на три роки
2024, середа
24 квітня
23:48
Олег Верняєв
Олег Верняєв здобув срібло в багатоборстві чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики
23:29
Оновлено
HIMARS з ATACMS
У Білому домі впевнені, що Україна виконуватиме зобов’язання щодо ATACMS
23:14
Євгенія Гуцул
У Молдові через російські гроші судитимуть очільницю Гагаузії
Більше новин