live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Білорусі розстріляли майже всіх засуджених до смерті, - Amnesty International


фото: obzor.lt
1 грудня, 2016, 15:18
Починаючи з 5 листопада в СІЗО №1 Мінська розстріляли одразу кількох засуджених до смерті

Amnesty International вважає виконання цих вироків ганебною і поспішною зачисткою, відзначається в прес-релізі правозахисників.

За даними організації, підтвердженими місцевими активістами, було виконано два смертних вироки.

Є ймовірність, що був розстріляний ще один засуджений. Всього на початок місяця в Білорусі налічувалося четверо засуджених до страти.

Згідно з даними білоруської неурядової організації "Весна", після 5 листопада були розстріляні Сергій Хмелевський, Іван Кулеш і, ймовірно, Геннадій Яковицький.

Доля Сергія Вострикова, четвертого смертника – вирок йому було винесено лише 19 травня цього року, – висить на волосині.

"Зачистка смертників – жахлива міра для будь-якої країни, але особливо ганебно, що в Білорусі смертні вироки зазвичай приводяться до виконання таємно, а розстріл може статися в будь-який час", - заявила координатор кампаній по Білорусі в Amnesty International Айша Джанг, яка нещодавно повернулася з Мінська.

У Білорусі родичі засуджених до смерті, як правило, не отримують завчасного попередження про те, що їхніх близьких чекає страта. Їм не надають і права попрощатися з рідними.

Відповідно до білоруського законодавства, тіла страчених не передають родичам для поховання, а саме місце їхнього поховання залишається таємним.

У багатьох випадках сім'ї дізнаються про смерть родича, коли вони отримують посилку з тюремної робою і черевиками. Свідоцтво про смерть вони отримують від білоруської влади, тільки якщо попросять про це.

Дані про застосування смертної кари в Білорусі класифікуються як державна таємниця. Така секретність, вважає Amnesty International, являє собою жорстоке, нелюдське і принижуюче гідність поводження із засудженими та членами їхніх сімей.

 

новини партнерів

18 серпня, 2017 п'ятниця

17 серпня, 2017 четвер

18 серпня, 2017 п'ятниця

17 серпня, 2017 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати