live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Події у Гуті Пеняцькій - провокація "третьої сторони", - група дружби ВРУ з Польщею


фото: npu.gov.ua
11 січня, 2017, 17:02
Співголови депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Оксана Юринець та Микола Княжицький склали лист-звернення до Голови польсько-української парламентської групи Сейму та Сенату Республіки Польща Міхала Дворчика з приводу подій у Гуті Пеняцькій на Львівщині

Про це повідомляє Еспресо.TV.

«Ми, співголови депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща, засуджуємо пошкодження пам’ятника полякам, які в лютому 1944 р. були вбиті в селі Гута Пеняцька Бродівського району на Львівщині. Розцінюємо цей варварський акт як провокацію, метою якої є зрив розвитку добросусідських відносин між нашими державами і народами», - зазначається у зверненні.

«Ми  не сумніваємося, що авторами цієї провокації є «третя сторона», яка від десятиліть намагається посварити українців і поляків. Саме ця «третя сторона» у 2015-2016 рр. здійснила акцію знищення 14 українських пам’ятників і могил на території Польщі», - наголосили депутати.

«Для замовників і виконавців знищення пам’ятника в Гуті Пеняцькій немає нічого святого: свою акцію вони провели вночі або зранку 9 січня, тобто під час свят Різдва Христового, яке східні християни відзначають за юліанським календарем. І саме у цей день інформація про цю подію з’явилася в російських соцмережах, а згодом на російських сайтах», - підкреслили автори звернення.

Вказуючи на організаторів нищення могил і пам’ятників на українсько-польському прикордонні співголови Депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща також склали запит до голови СБУ Василя Грицака з тим, щоб забезпечити  максимум зусиль для виявлення та покарання виконавців варварських актів.

Все по темі

новини партнерів

27 червня, 2017 вівторок

27 червня, 2017 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати