live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Польський телеканал проілюстрував "геноцид поляків" фотографіями вбитих українців

14 липня, 2017, 17:51
Польський телеканал "Хісторія" проілюстрував допис про польських жертв УПА фотографією вбитих українців

Про це передає "Газета виборча".

11 липня в Польщі вперше відзначали "Національний день пам’яті жертв геноциду громадян Другої Речі Посполитої, здійсненого українськими націоналістами".

З цієї нагоди канал "Хісторія" (TVP "Historia") опублікував на своїй сторінці у Facebook допис, проілюструвавши його знімком, на якому зображені помордовані тіла людей. Однак тими людьми виявилися не поляки, а українці, вбиті польськими партизанами.

Ідеться про напад праворадикального формування Національні збройні сили (Narodowe Sily Zbrojne) на українське село Верховина, що в Красноставському повіті Люблінського воєводства. Напад стався 6 червня 1945 року.

Відповідно до польських даних, тоді загинуло 194 особи, зокрема: 45 чоловіків, решта – жінки та діти. Окрім того, нападники позабирали із собою одяг, білизну, взуття, сільськогосподарський інвентар, корів, свиней і коней, що належали мешканцям Верховини.

Загоном командували Мечислав Паздзерський-"Шарій" та Станіслав Секула-"Сокул".

Згідно з радянськими даними, у Верховинах загинуло 240 українців.

Причиною нападу було прагнення порушити перемир’я між іншою антикомуністичною організацією "Воля і незалежність" та Українською повстанською армією, каже польський історик Ґжеґож Мотика.

Публікацію з помилковим фото передрукували також інші польські ЗМІ: Nasz Dziennik, Kresy24.pl, wPolityce і "Телевізія Польська" (TVP).Кілька користувачів соцмереж вказали на помилку.

З головної Facebook-сторінки каналу "Хісторія" допис прибрали, однак його досі видно в інших розділах сторінки. Жодного спростування чи коментаря опубліковано не було. 

null

null

null

 

новини партнерів

17 серпня, 2017 четвер

17 серпня, 2017 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати