live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Данії знайшли незвичайну фортецю вікінгів

Датські археологи виявили фортецю вікінгів, яка була споруджена в кінці Х століття

Про це повідомляє Science Magazine.

Як відзначають дослідники, незвично складна архітектура знахідки свідчить про те, що нормани не були примітивними розбійниками і піратами.

Перші фортеці подібного типу, які археологи нині називають "датськими круговими замками", були відкриті у Данії в 30-х роках минулого століття. Вони являють собою військові форти діаметром приблизно 130-200 метрів, оточені ровом і огороджені від зовнішнього світу земляним валом і дерев'яним частоколом.

Кожна така фортеця була побудована за своєрідним "типовим планом" – у них було чотири входи, розташованих перпендикулярно один одному, дві вулиці, що перетиналися рівно посередині фортеці, і кілька "довгих будинків", колективних гуртожитків вікінгів, а також інших будівель. Подібні укріплення були побудовані в стратегічних районах Скандинавії, поруч з берегом моря, і вони могли служити місцем збору військ вікінгів для великих походів.

Тепер дослідники відкрили фортецю Боргринг, яка помітно відрізнялася за своєю історією від всіх інших кругових замків. Зокрема, вченим вдалося знайти в Боргринзі столярні інструменти та інші знаряддя праці, за допомогою яких мешканці фортеці латали дірки в її валі і частоколі.

Крім того, вікінги жили в цьому замку протягом кількох поколінь, а не покинули його через одне-два десятиліття після будівництва, як це сталося з іншими укріпленнями, що вказує на незвичайно важливий статус цього замку. На відміну від інших фортець данців, Боргринг був не просто покинутий, а частково спалений в ході військового конфлікту.

Ідеальна кругла форма Боргринга та інших кругових замків говорять про те, що вони були не тільки військовими укріпленнями, а політичними символами, знаком могутності короля, який підкорив собі і об'єднав всю Данію і прагнув перетворити її в цивілізовану державу. 

Все по темі

новини партнерів

24 вересня, 2017 неділя

23 вересня, 2017 субота

24 вересня, 2017 неділя

23 вересня, 2017 субота

22 вересня, 2017 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати