26 квітня на Еспресо виходить спецпроєкт до 35-х роковин з дня аварії на Чорнобильській АЕС

Телеканал Еспресо підготував спецпроєкт, присвяченій роковинам трагедії — зокрема, з 22 по 26 квітня в ефірі телеканалу буде показано 12 короткометражних фільмів студентів Школи журналістики і комунікацій Українського Католицького Університету — це переосмислення молодими українськими журналістами і митцями аварії на ЧАЕС, їхній погляд на ті поді

Героями сюжетів є ліквідатори та люди, які були залучені до боротьбі з наслідками цієї катастрофи.

В денних ефірах на Еспресо 26 квітня будуть спеціальні гості — зокрема, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС 86 року, які говоритимуть про те, як катастрофа вплинула на наше життя сьогодні і який вплив матиме на свідомість та життя майбутніх поколінь. Одним з таких гостей буде Володимир Петранюк — директор театру "Дзеркало", який у квітні-травні 1986-го заграв десятки вистав для ліквідаторів у Чорнобилі. Переглянути інтерв’ю можна буде о 17:10 у понеділок в програмі "Тиждень" з Марією Гурською.

О 20:45 вийде документальний фільм ВВС News Україна "Чим Фукусіма відрізняється від Чорнобиля"- стрічка про події 11 березня 2011 року. Потужний землетрус спричинив цунамі, яке вдарило по стінах АЕС у Фукусімі, що призвело до аварії на станції. Жертвами цунамі стали 15 тисяч людей. Десятки тисяч були змушені покинути домівки. У радіусі 20 км від станції влада створила зону відчуження, де заборонялося селитися. 

26 квітня о 23:00 запланований показ дискусії "Чорнобильська історія: Як ми говоримо і що думаємо про катастрофу 35 років по тому",  організованої організованої Українським ПЕН-клубом.

Про факти, смисли і зустрічі з Чорнобилем говоритимуть учасники розмови:

Події 26 квітня 1986 року стали однією з наймасштабніших трагедій для людства. Цей вибух зруйнував життя тисячам людей і утворив багатокілометрову зону відчуження. Він  назавжди закарбувався в пам’яті не тільки України, а й всієї Європи і світу.

До ліквідації наслідків катастрофи було залучено 600 тисяч ліквідаторів. За офіційними даними, кількість загиблих внаслідок аварії становить 31 особу, та за різними підрахунками вчених від наслідків катастрофи загинуло від 4 до 93 тис. осіб, а деякі вчені наводять цифри до 500 тисяч. Згодом підрахували, що загальна радіація ізотопів, викинута тоді в повітря, була в 300 разів більшою, ніж під час вибуху атомної бомби в Хіросімі, і першими, хто відчув її на собі були працівники станції та рятівники.