Карти майбутніх анексій Путіна (ІНФОГРАФІКА)

Анексія Криму подібно до скриньки Пандори може випустити назовні давно, здавалося, б урегульовані територіальні конфлікти по периметру Російської Федерації

Території, які Росія може спробувати анексувати

Під загрозою анексії: Харківська, Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська та Одеська області України, а також ПМР. В цьому разі, окрім усього іншого, Україну буде позбавлено виходу до моря, й відповідно, виключено зі значної частини глобальних логістичних схем.

Казахстан: усі території, що межують з РФ - Західний, Північний, частина Східного Казахстану. Чи не це є причиною підтримки Казахстаном російської анексії Криму? Астана побоюється аналогічного сценарію на підконтрольній території?

США: Аляска. Звісно, це був би абсолютно самовбивчий сценарій і апокаліптичний для всього світу. Але в Росії тема повернення Аляски останніми роками стає предметом дедалі все менш маргіналізованого дискурсу

Білорусь: Вітебська область. Насправді питання демаркації та делімітації державних кордонів між РФ та РБ на державному рівні не піднімалося. Проте питання приналежності Вітебської області нерідко стає предметом суперечок, зокрема, представників інтелектуальних еліт. З цього цілком може початись маніпулятивна кампанія аз метою витягнути її в політичний мейнстрім.

Найважливіші територіальні претензії до Росії - реальні та потенційні

Китай: Західний та Східний Сибір, Урал, Далекий Схід

Білорусь: Смоленська, Брянська області

Литва: Калінінградська область, "Мала Литва"

Польща: ряд районів південної частини Калінінградської області

Латвія: Питаловський та Палкінський райони Псковської області (загалом 1,6 тис км2), що перебували в складі Латвії в 1920-1944 роках

Естонія: Естонський Інгерманланд, території на східному березі річки Нарва Кінгісепського р-ну Ленінградської області (800 км2), приєднані до неї в 1944 році; Печорський р-н Псковської області (1,5 тис. км2).

Фінляндія: Карелія, частина Мурманської області, повернення до Тартуського договору 1920 р.: вся Печенгська область (Петсамо), західна частина півострова Рибачого, від губи Вайда до затоки Мотовського, більша частина півострова Середнього, по лінії, що проходить через середину обох перешийків. Всі острови в Баренцевім морі на захід від цієї лінії (о-в Кий та всі Айновські). Кордон в акваторії Фінської затоки прокладався так, що Росія позбавлялася виходу в міжнародні води Фінської затоки.

Норвегія: частина Мурманської області, Кольський півострів

Японія: Ітуруп, Кунашир, Хабомаі, Шикотан, Сахалін