Путін хоче примусити росіян працювати та оборонятися, як за Сталіна та Гітлера

У Росії відроджують ГТО. Еспресо.TV нагадує, яким буває спорт в тоталітарних державах

Росія. Володимир Путін

24 березня 2014 р. підписаний указ про відродження норм фізичної підготовки в Росії. Вирішено зберегти стару назву - "Готовий до праці і оборони!".

У рамках оновленого ГТО передбачається здача спортивних нормативів у 11 вікових групах, починаючи з шести років.

"Ми пропонуємо відродити нормативну основу фізичного виховання громадян віком з 6 до 70 років по 11 віковим ступеням. Це дозволить об'єктивно оцінити рівень спортивного розвитку громадян. Виконання нормативів буде відзначено знаками, розрядами та званнями".

СРСР. Йосип Сталін

ГТО - "Готовий до праці і оборони". Цей девіз вперше прозвучав зі сторінок "Комсомольської правди" в травні 1930 року. У СРСР програма ГТО була вперше прийнята в 1931 році, і з того часу кілька разів змінювалася.

ГТО мала п'ять ступенів. Перший ступінь називався "Сміливі і спритні", за якою нормативи могли здавати хлопчики і дівчатка 10-13 років. Друга ступінь - "Спортивна зміна" - призначалася для підлітків (14-15 років), третя – "Сила і мужність" - для юнаків та дівчат 16-18 років.

Четверта і п'ята сходинки були для дорослих і називалися "Фізична досконалість" та "Бадьорість і здоров'я". На останній щабель чоловікам можна було здавати в 40-60 років, а жінкам у 35-55 років.

У 1931 році значки ГТО отримали лише 24 тисячі осіб, але вже в 1932-му нормативи здали майже півмільйона фізкультурників. В 1950 -х роках значки ГТО отримували по мільйону осіб на рік.

Чоловіки, які розраховували отримати золотий значок IV ступеня, повинні були, зокрема, пробігати дистанцію в сто метрів за 13 секунд. Для порівняння, світовий рекорд в бігу на 100 метрів зараз становить дев'ять і 58 сотих секунди, а в 1970 -х становив трохи менше 10 секунд.

Крім бігу, радянським фізкультурникам також треба було добре стрибати в довжину, далеко метати ядро, підтягуватися, плавати і навіть брати участь в велокросі.

Система ГТО зникла в 1991 році разом з розвалом СРСР. 

Німеччина. Адольф Гітлер.

Нацисти приділяли особливу увагу вихованню молоді, в основі якого повинні бути расове мислення, фізичні вправи, військові тренування і виховання характеру.

З приходом до влади Гітлера на заняття спортом школярам відводилося 2 години на день: година до обіду і година - після. Причому заняття гімнастикою замінялися заняттями боксом. Гітлер вважав, що "жоден інший вид спорту не здатний так сильно розвивати агресивність, швидкість прийняття рішення та зміцнювати тіло, роблячи його сильним і спритним".

"Спорт потрібен нам не лише для того, щоб виховувати окремих сильних і сміливих людей, а й для того, щоб загартовувати наших дітей і підготовляти їх до того, щоб вони вміли спокійно переносити, якщо потрібно, і несправедливі удари долі". З книги Адольфа Гітлера "Моя боротьба".

У "Моїй боротьбі" Гітлер відверто писав, що йому потрібні "бездоганні, натреновані спортом тіла". Бути здоровим - це громадянський обов'язок для всіх і кожного. Важливі не світові рекорди, а фізичний і моральний потенціал нації. Особливо високі вимоги пред'являлися до есесівців.

Закінчуючи школу, юнаки повинні були відразу потрапляти в армію, де вони продовжували своє фізичне вдосконалення. По закінченні даної системи виховання Гітлер запропонував видавати на руки два документа: по-перше, цивільний диплом, документ, що дає право займатися громадською діяльністю, по-друге, "свідоцтво про стан фізичного здоров'я", що дає право вступати в шлюб.

 Не дивлячись на повсюдно пропагований культ тіла, нагота і її демонстрація були під забороною. Нудизм прирівнювався до гомосексуалізму.