Москва злякалася п’ятого місця Добкіна на виборах

Більше наполягати на нелегітимності президентських виборів в Україні Кремль зможе в разі неучасті в виборах жодного проросійського кандидата. Відмова Олега Царьова від участі в виборах та аналогічна декларація про наміри кандидата від Партії регіонів Михайла Добкіна стали першими кроками в цьому напрямку

Сьогодні проросійський кандидат Олег Царьов заявив про своє рішення знятися з виборів президента, мотивуючи це побоюванням за власне життя і неможливістю відвідувати столицю, де його начебто очікують бойовики «Правого сектору». При цьому Царьов закликав вчинити так само і інших кандидатів, виборці яких проживають на Південному Сході.

Заклик колеги одразу почув і Добкін, який заявив, що рішення щодо можливого зняття прийматиме політрада ПР в найближчий час. Добкін мотивував свої наміри тим само, що і Царьов, згадавши нещодавній інцидент з заблокованим літаком в Херсоні. У такий спосіб, як вважає фронтмен від ПР, його змушують знятися з виборів і взагалі вибори всіляко зривають.

Насправді неучасть проросійських кандидатів прекрасно лягає в проголошену Кремлем тезу нелегітимності виборів в Україні. За логікою Путіна, вибори без проросійських кандидатів – це «вибори без виборів». Як не прокричати вкотре про те, що «київська хунта не чує Південний Схід». 

При цьому в Росії прекрасно розуміють, що єдине, чого Добкін зможе досягти на виборах, - це остаточно зганьбитися, зайнявши в ліпшому випадку четверте, а скоріше навіть п’яте місце, склавши гідну конкуренцію лідеру КПУ Петру Симоненку. Питання виходу Добкіна в другий тур навіть не обговорюється, а в боротьбі за «бронзу» кандидат-регіонал однозначно поступається своєму колишньому однопартійцю Сергію Тігіпку. 

Єдині регіони, де Добкін може розраховувати на більш-менш прийнятний результат – це рідна Харківщина, Донеччина та Луганщина. Але і тут на беззаперечну перемогу можна лише сподіватися. У Харкові позиції нещодавньої опозиції завжди були достатньо сильні, в тому числі і завдяки нинішньому міністру внутрішніх справ і колишньому губернатору Арсену Авакову. Та й перемогу давнього поплічника Добкіна Геннадія Кернеса на виборах мера, скоріше можна назвати сумнівною с точки зору законності, ніж впевненою. До того ж, зараз Кернес через поранення не зможе керувати його кампанією. На Луганщині досить сильні позиції має група «газовиків», від яких на вибори пішли аж два кандидати – Бойко і умовно Тігіпко, тому й тут легка прогулянка Добкіну не світить.

Що стосується Миколаївської, Херсонської Одеської, Запорізької та Дніпропетровської областях, то шанси Добкіна на пристойний результат виглядають взагалі примарно. В цих регіонах симпатії проросійського виборця, котрих там значно менше, ніж на Донбасі і в Харкові, однозначно на боці більш поміркованого Тігіпка. Не даремно останній керівником свого штабу призначив одесита Ієремію. 

Отже, в підсумку можемо спрогнозувати, що Добкін набере приблизно 5% голосів і має всі шанси програти не лише Тігіпку, а ще й лідеру КПУ Петру Симоненку.  П’ятим місцем на виборах головний проросійський кандидат лише дискредитуватиме ідеї «руского міра» і «славянского братства». Саме тому для Росії вигідніше дати Добкіну команду взагалі знятися з перегонів разом з Царьовим, що дасть Путіну всі підстави ще більше говорити про невизнання виборів та розширить простір для сепаратистських маневрів на Донбасі, жителів якого "позбавили права вибору".