Україна плаче за своїми дітьми

За останні два місяці жалобу в країні оголошували стільки разів, як в мирні дні, мабуть, за кілька років.

 

Клікніть, щоб збільшити

24 квітня оголошено жалобу в Горлівці - у зв'язку зі смертю народного депутата Володимира Рибака. Рибак був викрадений невідомими 17 квітня. Депутата заштовхнули у авто, а 21 квітня в притоці Сіверського Донця неподалік від Слов'янська були виявлені два тіла зі слідами тортур. В одному з них дружина Рибака Олена впізнала чоловіка.

10 травня оголошено жалобу в Маріуполі. Місто тужило за загиблими напередодні під час зіткнень українських військових з проросійськими сепаратистами. 11 людей загинули в ході боїв біля будівлі міськради та управління міліції 9 травня. Тоді ж згоріло управління міліції Маріуполя.

12 і 13 травня траур за загиблими в Маріуполі оголосила міська рада Красноармійська.

16 травня жалобні заходи проходили в Житомирі, у зв'язку із загибеллю семи десантників 95-ї житомирської аеромобільної бригади під час обстрілу колони військових під селом Жовтневе Краматорського району.

Бойовики атакували колону з двох бронетранспортерів і трьох вантажівок. Відкрили прицільний снайперський вогонь.

21 травня було оголошено днем ​​жалоби у Львівській області - там вшанували пам'ять загиблих під Слов'янськом льотчиків.

У ніч на 2 травня в Слов'янську були збиті два вертольоти Мі-24 Збройних сил України, які здійснювали повітряне патрулювання. Тіла загиблих льотчиків доставили у Львівську область, в місто Броди, у військову частину, де вони служили. Тіла двох загиблих льотчиків відправили в їх рідні міста - до Кіровоградської та Харківської областей. Ще трьох льотчиків поховали в Бродівському районі.

23 і 24 травня на Волині було оголошено дводенний траур за загиблими під Волновахою. 17 піхотинців, в тому числі мобілізовані, з 51-ої волинської механізованої бригади, усі волиняни. Постійне місце дислокації батальйону - Володимир-Волинський. У ніч на 22 травня в Волноваському районі Донецької області група озброєних людей вчинила напад на блокпост українських військовослужбовців.

За даними Міноборони, «терористи підступно, із засідки, відкрили масований вогонь по блокпосту зі стрілецької зброї, ручних протитанкових гранатометів і мінометів. Під час обстрілу один зі снарядів потрапив у бойову машину, що перебувала на блокпосту, це й призвело до вибуху боєкомплекту».

23, 24 і 25 травня в Рівненській області оголошені днями жалоби за військовослужбовцями, загиблими у бою під Волновахою.

З 30 травня по 1 червня в Івано-Франківську дні жалоби за військовослужбовцями, які загинули під час атаки на вертоліт Нацгвардії поблизу Слов'янська.

Загинули 12 військовослужбовців в тому числі і бойовий генерал Сергій Кульчицький, улюбленець гвардійців. Серед 12 загиблих - шість уродженців Івано-Франківської області.

10 червня в Борисполі, Київської області було оголошено жалобу за загиблими льотчиками-земляками.

6 червня в небі над Слов'янськом пострілами з ПЗРК бойовики підбили літак «АН-26». Пілоти відвели машину в сторону лісосмуги, щоб уникнути жертв серед населення міста. У літаку перебувало вісім чоловік. П'ятеро з них загинули. Трьох вдалося врятувати.

15 червня оголошено днем ​​жалоби по всій Україні у зв'язку з трагічною загибеллю десантників 25-й дніпропетровської бригади. 14 червня 2014 року в 00:51 ночі терористи збили військово-транспортний літак Іл-76. Він упав біля села Червоне, в двох кілометрах від злітної смуги аеропорту Луганська. На борту знаходилося 49 чоловік. Всі вони загинули.

Крім того, в результаті обстрілу бойовиками колони українських прикордонників у Маріуполі 5 прикордонників загинули, ще 7 - отримали поранення.

15-16 червня оголошено траур у Дніпропетровській області. Велика частина загиблих десантників (32 особи), що знаходилися на Іл-76, були родом з Дніпропетровської області. Дніпропетровськ - 10 осіб, Кривий Ріг - 6, Павлоград - 2, Дніпродзержинськ - 2, Нікополь - 2. Два десантника з Донецька, по одному: з Херсона, Одеси, Харкова, Луганська, Кіровограда, Львова. 9 - члени екіпажу із Запорізької області.

З 15 по 17 червня - триденна жалоба у Мелітополі Запорізької області. Оголошена у зв'язку із загибеллю військових з літака Іл-76, який був збитий під Луганськом. Бортом керував екіпаж з Мелітополя. Усі дев'ять члетов екіпажу загинули.

18-19 червня у Чернівцях оголошено днями жалоби за загиблими жителями Чернівецької області, які брали участь в антитерористичній операції в східних областях України. Вночі під час бою біля міста Щастя Луганської області загинуло 10 бійців з Чернівецької області. Ще 15 були поранені. За попередніми даними, більшість загиблих згоріли в підбитому бойовиками бронетранспортері.

 

Ці втрати під час АТО - за неповні два місяці. В яких містах і селах України ще будуть оголошені жалобні дні?