live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Переговори з терористами: зрада, ідіотизм чи шанс для України


фото: REUTERS
Переговори з терористами розкололи суспільство. Більшість говорить, що це дурість і зрада. Меншість – що це шанс зупинити війну. Ми вирішили розібратися, хто ж насправді правий

Кучма

Українську позицію відстоює лише одна людина – Леонід Кучма. Протягом вчорашнього дня було багато інсинуацій з приводу Кучми, але якщо ми будемо говорити про мотиви Леоніда Даниловича, то вони прості. Він чистить карму. У нього була тисяча причин, щоб відмовитися від місії посередника, він міг продовжувати жити на Сардинії і насолоджуватися життям.

Головна проблема Кучми полягає в тому, що ні Порошенко, ні МЗС не дали йому кейса поступок, які він може пропонувати росіянам і терористам. Наразі всі дії України – це імпровізація. Правда, протилежна сторона також не має жодного реального плану.

І ще один момент, про який вчора почали говорити це нібито теплі стосунки Кучми і Медведчука. Зараз – це міф. Кучма прекрасно розуміє, хто такий Медведчук і чию сторону він представляє.

Медведчук

Поява Медведчука, який начебто веде переговори з терористами вже більше місяця – це цілковита заслуга глави АП Бориса Ложкіна. Медведчук довго і безуспішно домагався статусу переговорника, але команда Турчинова не надавала йому цей статус. Офіційний статус – це те, чого він добивався, щоб повернутися в велику гру, в яку його не пускав ні Янукович, ні Турчинов.

Ніхто не сумнівається, що Медведчук не має ніякого впливу на терористів і ніякого реального впливу в Кремлі. Він потрібен Кремлю, не для мирного врегулювання, а для того, щоб в необхідний момент показати дві різні позиції України. Одну – Кучмину, іншу – Медведчуківську. Інший варіант – Медведчук може підготувати для Путіна «правильну позицію» України, щоб в очах всього світу переможцем вийшов саме Путін. Правда, питання в тому, чи піде на ці умови Порошенко.

Терористи

Перш за все слід відзначити, що росіяни запросили лише свого перевіреного Бородая. Місцевих діячів – не те, що проігнорували, їх викинули за межі переговорного процесу. По-друге - відсутність на переговорах представників Луганська говорить лише про те, що росіяни вказали їм не їхати на переговори. Уявити собі, що Болотов, після запрошення Зурабова міг не приїхати – повний абсурд. Росіяни тримають ЛНР, як дулю в кишені. Вони можуть висунути якісь нові вимоги, можуть вигадати причину, щоб розпочати військові дії. Проте, виходячи з логіки, що росіяни довіряють тільки своїм, не виключено, що Болотова поки винесли за дужки і від імені Луганська поки має виступати Царьов.

Європейці

У ЄС є одне єдине бажання, щоб українська проблема хоч якось розсмокталася. Вони готові до будь-яких компромісів, а тому поки вони не є нашими сильними союзниками. ЄС хоче по-швидше заморозити нашу проблему і це головний мотиватор всіх майбутніх дій Євросоюзу.

Росіяни

Як ми вже писали, Путін не знає, що йому робити далі. Зараз, він стоїть на роздоріжжі – йому треба чимось пожертвувати. Або власним рейтингом, обваливши його поступово до традиційних 50%, або утримати цей рейтинг, вторгнувшись в Україну. Обидва варіанти мають один і той самий кінець – завершення ери Путіна. Приблизно за 2-3 роки. Якщо Путін піде на поступовий обвал рейтинга він зможе знову поступово повернутися в світову еліту, але для ЄС і США він залишиться непрогнозованим недогітлером, якого потрібно позбутися. Це зрозуміють дуже швидко російські еліти і система путінізму почне тріщати по швах. Сьогодні ЄС всіма доступними методами пояснює, що готова заплющити очі майже на все, якщо він повернеться до якогось нормального статусу-кво. Але роблячи крок назустріч ЄС, через пару днів Путін змінює свої плани, Так було після Женеви, так сталося і після Нормандії. Путін боїться розпочати війну і одночасно боїться її не розпочати. Якщо він втогрнеться в Україну, а цей сценарій сьогодні реалістичний як ніколи, Росія опиниться в глибинній ізоляції з усіма наслідками, які звідси витікають.

Тому Путін тягне час. І він, судячи з усього буде його тягнути і далі.

Порошенко

Порошенко досі живе в ілюзії, що проблему Донбасу можна вирішити кількома телефонними дзвінками. І ще він насправді не має жодного плану не лише для Донбасу, але й для реформування країни. Зараз в АП шукають нового міністра оборони. При чому, шукають цивільну особу, яка буде хорошим ефективним менеджером. Власне, існує велика загроза, що якийсь банкір чи бізнесмен, який має великі проблеми в торгівлі з РФ може очолити військове відомство.

За великим рахунком, Порошенко так і не познайомився з нашими головними військовими і поки не розуміє, що насправді відбувається на Донбасі.

 

новини партнерів

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати