live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чотирилапі жертви людських війн (ФОТО)


фото: newsprolife.com.ua
Через війну на Сході України в країні росте ціла армія домашніх тварин, яких кидають хазяї, терміново тікаючи зі своїх домівок

Жертвами війни стають не лише люди, а й тварини. Вони не можуть взяти зброю чи самостійно прийняти рішення, аби виїхати з зони бойових дій. Тому відповідальність за їхнє життя та здоров’я лягає повністю на людей.

Наразі існує велика проблема з транспортуванням тварин, оскільки для перевозу їх потягом потрібна низка документів про щеплення, які зараз, в сучасних умовах, зробити просто неможливо.

Тварини, так само як і люди, страждають від обстрілів, вибухів та пожеж

Фото: gallery.mailchimp.com

Багато господарів кидають своїх домашніх тварин напризволяще через те, що лишають домівки та не шукають шляхів взяти їх разом з собою

Фото: gallery.mailchimp.com

Власники притулків, звертаючись до тих, хто планує покинути свій дім та залишити тварин, просять хоча б відв’язувати собак, аби в них була свобода руху.

Щодо притулків, які колись займались аналогічними випадками, їм зараз також нелегко. Велика кількість серед них вимушені припинити набір тварин через те, що немає більше чим годувати мешканців, не вистачає місць, меншає ліків для допомоги тваринам.

Фото: us5

Рятуванням тваринам часто займаються місцеві добровольці. Терміново шукають нові домівки для викинутих напризволяще тварин у мережі. Наразі створено багато громадських організацій, утім, впоратися з усім, неможливо. Тварин щодня більшає, оскільки люди продовжують лишати свої будинки.

Фото: us5

Комусь доля посміхається. Цей собака прибіг з боку Слов’янська до військових.

gallery.mailchimp.com

І тепер вівчарка Діна в десанті. Її, очевидно домашню, доглянуту, але покинуту, взяли до себе українські військові. Тут її годують, вона воює за Україну, а головне, її люблять.

Аналогічно пощастило і Жужі. Вона прибилась до прикордонного пункту «Должанський». Утім, пощастило не лише їй. Не меншою мірою мають бути вдячними долі й самі прикордонники. Жужа вже неодноразово рятувала життя. Собака передчуває мінометні обстріли та відганяє нового господаря в сховище. Таким чином Жужа врятувала життя хлопця вже тричі.

Фото: us5

А цей кіт був покинутий в Луганську. Він усього боїться, а через те, що не звикся з умовами вуличного життя, застудився після дощу.

Фото з Фейсбуку

У нього немає домівки, яку зараз екстрено шукають в мережі.

Фото з Фейсбуку

Цей шиншиловий перс також покинутий своїми господарями. Тривалий час він сам сидів у під’їзді дому, з якого поїхали господарі, залишивши його напризволяще.

Фото з Фейсбуку

Люди, що допомагають тваринам, як можуть, знайшли там само й цю кішку, просто на вулиці, де йде війна.

Фото з Фейсбуку

Нинішню ситуацію з тваринами, які за останні місяці стали безпритульними, коментує керівник маріупольського «Товариства захисту тварин» Олена Уланова: «Чомусь люди обирають викинути чотирилапого друга, ніж витратити гроші та час на оформлення документів. В українському законодавстві тварина зазначена, як майно, відповідно так до своїх домашніх улюбленців і ставляться багато господарів – як до речі. Ситуації бувають різні, але чомусь ніхто не телефонує і не пропонує віддати своє майно – машину або квартиру – в добрі руки у зв’язку з від’їздом. Утім викинути, як непотрібний мотлох, дворнягу або безпородного кота рука підіймається».

Також вона додає, що на вулиці тварина, яка жила в квартирі, не виживе, оскільки існує занадто багато  небезпек, і немає навичок для здобуття їжі на вулиці. Одразу вмирають від голоду маленькі тварини, оскільки більш крупні відбирають в них їжу. Великим видам важко через те, що їхня конституція вимагає великої кількості їжі, а взяти її нема де. 

Фото з "ВКонтакте"

Війна впливає й на тих, чиї господарі не покинули своїх будинків. Багато собак лякаються вибухів і тікають. Так вони губляться та стають безпритульними. Така доля й у цієї Гери з Луганська.

Фото з "ВКонтакте"

Люди, що залишаються в містах бойових дій, волонтери, та співробітники притулків, які поки ще працюють, допомагають тваринам. Утім, знайдені добрими людьми далеко не всі тварини, які потребують допомоги. Вони лякаються незвичних умов, засмучені та ховаються, аби не довіритись та не бути зрадженими знов.

новини партнерів

25 листопада, 2020 середа

24 листопада, 2020 вівторок

25 листопада, 2020 середа

24 листопада, 2020 вівторок

23 листопада, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати