Як Губарєв підставляє Російський футбольний союз перед FARE та ФІФА

Керівництво ФФУ мовчить щодо "анексії" кримських клубів, а також проігнорує можливість поскаржитися на Росію у ФІФА та FARE

Я думаю всі добре пам'ятають скандал 2013-го року, коли організація FARE зафіксувала прояви расизму на матчі Україна - Сан-Марино. Приводом став червоно-чорний прапор. В результаті "Арену-Львів", де відбувався поєдинок, дискваліфікувала ФІФА. Також під загрозою дискваліфікації знаходилася наша збірна. В ситуацію втрутився віце-президент УЄФА Григорій Суркіс. В результаті цього все вирішилося на користь України. 

Тоді FARE побачили нацистську символіку на трибунах, а також почули расистські гасла. 

Нещодавно фани ФК "Зеніт" вивісили на трибунах прапор "Новоросії". також на фоні цього прапора дуже любить фотографуватися терорист Павло Губарєв. Раніше прапори "ДНР" вивішували фанати сербських клубів. Де реакція FARE та ФІФА?

Чому не реагує FARE?

Тут відповідь, здавалося б, дуже проста. Прапорів "ДНР" і "Новоросії" немає у списку забороненої символіки FARE. Якщо порівнювати цю ситуацію з українським скандалом, то на "Арені-Львів" представники FARE побачили заборонену символіку, яка була в цьому списку. FARE й досі забороняє вивішувати на стадіонах портрети Степана Бандери та Романа Шухевича, а також червоно-чорний прапор. Але справа в тому, що фани "Зеніту" таки вивісили заборонену символіку. 

FARE забороняє вивішувати на стадіонах прапор Російської імперії.

Фани "Зеніту" проігнорували цей момент.

Також цікаво, що прапор "Новоросії" дуже нагадує заборонений прапор Конфедерації заборонений символ FARE.

Тому, якщо у FARE самостійно не можуть побачити цього, то керівництво ФФУ має допомогти їм у цьому. Зараз це в інтересах України.

Чому мовчить ФІФА?

Правила ФІФА забороняють будь-яку політичну агітацію на стадіонах під час футбольних матчів. Також заборонені прояви нацизму, расизму та ксенофобії. Звісно, що ФІФА не може стежити за всіма. Але в світлі останніх подій, важко повірити, що ФІФА не знає про цей випадок. Звісно, можна сказати, що прапор "Новоросії" на трибунах у Росії - це зовсім не політика. Ви в це повірите? Першими на цей випадок мають реагувати у російській Прем'єр-лізі та РФС. Вони мають покарати клуб за політичну агітацію. Важко повірити в те, що вони це зроблять. 

Навіть якщо ФІФА і покарає Росію за політичну агітацію, санкції не будуть жорсткими. По-перше - "ДНР", "ЛНР" та "Новоросію" офіційно не визнали терористичними організаціями. По-друге - символіка не є забороненою. 

Що може зробити ФФУ і чому мовчить Коньков?

Зараз Федерація футболу України повинна звернутися до ФІФА та УЄФА, щоб вони звернули увагу на політичну агітацію, яка присутня на стадіонах Росії та Сербії. Після цього ФІФА та УЄФА можуть оштрафувати клуби та футбольні федерації. Це буде першим кроком до успіху. Також ФФУ повинна звернутися до FARE з вимогою включити прапори "ДНР", "ЛНР", та "Новоросії" до списку забороненої символіки. Звісно, скоріше за все FARE відмовить, але їм потрібно показати, що росіяни вже порушують правила (прапор Російської імперії). 

Але мовчання президента ФФУ - це вже навіть не смішно. Якщо фани та суспільство проковтнули його мовчання щодо відмови від Євро-2020, то відсутність реакції щодо кримських клубів - остання крапля. Коньков також промовчить і у випадку з прапорами. Цікаво, що президент ФФУ дозволив офіційно коментувати ситуацію тільки прес-аташе Павлу Терновому та собі. Але вони обидва тільки мовчать або говорять дурню. Чому Коньков промовчить? Тому що він вже давно показав, що його не цікавлять інтереси України.