Як Яценюк планує збирати більше податків

Сьогодні, перед засіданням уряду прем'єр Арсеній Яценюк презентував "Пакет економічного росту" Кабінету міністрів, який планується найближчим часом внести на розгляд до Верховної Ради

Еспресо.TV пропонує основні тези з виступу Яценюка, які показують як уряд хоче домогтися економічного росту країни.

Скорочення кількості податків з 22 до 9

"Сьогодні в Україні існує 22 обов'язкових платежі, фактично 22 класичних податки, які сплачують українські суб'єкти підприємницької діяльності. Уряд пропонує з 22 податків зробити тільки 9", - повідомив Яценюк.

Планується скасувати збір за ведення деяких видів підприємницької діяльності. 

Пропонується збір за спеціальне використання  води, надр  і збір за використання радіочастотних ресурсів  перевести в єдиний рентний платіж.

Податок на нерухоме майно і податок на земельну ділянку буде зараховуватися як податок на нерухоме майно. 

Фіксований сільськогосподарський податок планується перевести в систему єдиного податку.

Планується скасувати збір за ведення деяких видів підприємницької діяльності. 

Також планується скасувати збір у вигляді цільової надбавки на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентну плату за транспортування нафти і газу; збір за паркування транспортних засобів; туристичний збір; збір на виноградарство, садівництво і бджільництво.

Податкова звітність тількі на основі бухгалтерської звітності

Податкова звітність при оплаті податку на прибуток буде розраховувати тільки на основі бухгалтерської звітності.

"У нас реальний прибуток і платежі не відповідають дійсності. Ми пропонуємо уніфікацію бухгалетрського і податкового обліку. Пропонуємо скасувати податковий облік по податку на прибуток і перевести виключно на підставі данних бухгалтерського обліку", - заявив Яценюк.

Реформа єдина соціального внеску

"Ми пропонуємо встановити фіксовану оплату 41% з мінімальної заробітної плати, все, що вище мінімальної заробітної плати (тієї ж особи, - Еспресо.TV), буде обкладатися податком не більше 15%. Є ще другий варіант, ми оподатковуємо мінімальну заробітну плату на 37%, але тоді все, що вище мінімальної заробітної плати оподатковуватиметься не більше 19%", - сказав Яценюк.

"Хто заробляє більше, той платить більше. Тобто ми легалізовуємо заробітню плату", - резюмував прем'єр.

Податок на розкіш

"Ми якісно видозмінюємо акцизний збір. Що таке  акцизний збір - це податок на розкіш. В рамках нового акзициного збору ми вводимо класичний податок на розкіш - на реєстрацію першого транспортного засобу, екологічний податок з палива і збір за цільову надбавку за електроенергію", - розповів прем'єр.

Великі податки з великих агрохолдингів

"Ми пропонуємо дві моделі реформування ПДВ для аграріїв. Перший критерій – це всі ті, у кого річний обсяг виручки не більше 20 млн грн. Всі вони залишаються на сьогоднішній системі оподаткування, а також ті у кого не більше 3 тис га. Всі інші – на загальну систему оподаткування".

За словами прем'єра 90% всіх суб’єктів підприємницької діяльності в агросекторі залишаються на пільговій системі оподатквання. 10% переходять  на загальну систему оподаткування. 

Оподаткування пасивних доходів громадян

Уряд пропонує уніфікувати ставки для пасивних доходів фізосіб. "До пасивних особів одна ставка - 15%, за виключення дивідендів", - пояснив Яценюк.

Скорочення контролюючих органів

"Відбудеться ліквідація податкової міліції і ще чотирьох органів державної влади, створення служби фінансових розслідувань: Державна фіскальна служба (два департаменти), МВС (два підрозділи), СБУ. Ми пропонує ліквідувати у всіх цих органів функції, які їм не властиві і створити громадянську Службу фінансових розслідувань ", - сказав Яценюк.

Децентралізація бюджету

Зокрема планується дозволити місцевим радам самостійно приймати свої бюджети без узгодження з міністерствами та іншими відомствами.

Частину податків, які сплачуються в регіонах залишать на місцях для фінансування власних потреб.

Кабмін дозволить місцевій владі самостійно приймати рішення про залучення кредитів від міжнародних фінустанов, без дозволів від центральної влади.

Місцевим громадам дозволять обирати фінустанову, в яку вона зможе перевести свої рахунки для обслуговування. До цього місцеві кошти обслуговувалися лише у Держказначействі.

Адміністративна реформа

Територіальні громади самостійно прийматимуть рішення про об'єднання. "Хочете об'єднатися, самостійно об'єднуйтесь. Якщо в цьому є економічна доцільність", - Яценюк.