День Незалежності України під звуки «Піккардійської Терції»

У День незалежності України о 20:00 телеканал Еспресо.TV транслюватиме концерт «Піккардійської Терції». Про це з нами розмовляв головний режисер телеканалу Михайло Крупієвський

Точка відліку у яскравому самобутньому творчому польоті «Піккардійської терції» - 24 вересня 1992 року. У цей день, зазначено на сайті гурту, відбувся перший виступ новоствореного секстету - у Львівському національному університеті ім. І. Франка.

1993 року формація стає дипломантом фестивалю «Червона Рута» (Донецьк). Відтоді «Піккардійська Терція» постійно гастролює та бере участь у фестивалях як в Україні, так і за кордоном. Фестиваль «Червона Рута», фестивалі «Доля», Міжнародний фестиваль акапельного співу Vokal total у Мюнхені.

Проте, останнім часом назва гурту все частіше згадується у контексті «Революції гідності» в Україні 2013-2014 років. Під пісню «Пливе кача по Тисині» у виконанні гурту на Майдані неодноразово вшановували пам'ять тих, хто загинув. 

До 23 річниці України учасники «Піккардійської Терції» спільно з Еспресо.TV підготували спеціальний телепроект – прем’єрну трансляцію ювілейного концерту.

Про проект розповів режисер-постановник концерту заслужений діяч мистецтв України і головний режисер телеканалу Еспресо.TV Михайло Крупієвський.

- Як виникла ідея транслювати на День незалежності України саме цей концерт?

- Можна сміливо сказати, що в концерті було присутнє якесь передчуття того, що і відбулось згодом на Майдані. Це відчуття, яке бентежило всіх і було компенсовано спокоєм, який мають відчувати люди, котрі щиро люблять свою країну. А так, як люблять Україну хлопці із гурту «Піккардійська Терція», її мало хто любить. У них є дар трансформувати свою любов у неймовірні та чарівні слова і звуки. Ці пісні треба слухати щодня. Можливо, якби ми їх слухали, не сталось те, що сталось. Саме пісні мають налаштовувати душі людей.

Espreso.TV вперше покаже на телеекрані фінальний концерт ювілейного туру групи в Палаці «Україна». Це були найкращі пісні, найкраще виконання та найкращі гості. Зокрема, в концерті брали участь Тарас Чубай, Руслана, Марійка Бурмака, гурт «ТНМК» і ще багато цікавих виконавців. У програмі зібрали найкращі пісні у виконанні самої «Піккардійської Терції» та були кавер-версії, які виконали запрошені гості.

- Ви брали участь у багатьох масштабних проектах, більшість з них відбувались на відкритих площадках. Складно було працювати в обмеженому стінами зали просторі?

- Був концерт Елтона Джона на Майдані, інавгурація президента України Віктора Ющенка 2004 року, Євробачення, фестиваль «Наше Різдво». Проект, який мені найбільше подобається - концерт «Братів Гадюкіних» пам’яті Сергія Кузьмінського. А цей концерт я вважаю одним із найкращих своїх концертів. 

Цей концерт зроблений дуже мінімалістично. Він абсолютно простий з точки зору організації, постановок. Але він вийшов дуже проникливим, вишуканим, естетичним. Робив його сам від початку до кінця. І я ж його знімав. Спілкувались з хлопцями напряму, без посередників. Думаю, що це нас все вийшло. 

- Свого часу пісню «Пливе кача по Тисині…» багато обговорювали в Інтернеті. Вона навіть стала певним символом Майдану. Є якась особлива для вас композиція?

- Композиція «Повір очам». Пісня вже давно звучить у виконанні «Піккардійської Терції», але там трошки змінили слова. То був такий час, коли все, що ми дивились по телевізору, було просто неможливо дивитьсь. Всі ці люди, політики… У мене постійно виникало одне єдине бажання - взяти пістолет і почати стріляти в телевізор. І свою мрію, можна сказати, саме в цьому концерті та саме цією піснею я реалізував. Пісня була за два роки до Майдану. Ми її трохи разом переробили. В ній є і бажання протестувати, і бажання стріляти. Знаєте, зараз часто почали говорити про те, що коли гармати стріляють, музи мовчать. Я упевнено можу сказати – муза «ПТ» ніколи не мовчить. 

- Наскільки я знаю, трансляції концерту ще не було? 

- Цей концерт жодного разу не був показаний ні по телевізору, ні в Інтернеті. Можна сказати, що на каналі Еспресо.TV – це прем’єра. Ми покажемо його чотирма частинами по 30 хвилин. Потім будемо повторювати 8,9,10 та 11 вересня такими ж блоками по 30 хвилин.