Коли Ахметов перевезе "Шахтар" в Червоноград

Донецький "Шахтар" відкриває фан-шоп у Львові. Але львівські фани не поспішають любити Ахметова та "гірників"

Власник "Шахтаря" Рінат Ахметов почав активну пропаганду свого клубу у Львові, де зараз "гірники" змушені проводити домашні матчі в Лізі чемпіонів, а також деякі поєдинки чемпіонату України. 

28-го вересня у Львові відбудеться відкриття першого фан-шопу "гірників". Є декілька моментів, які хочеться розібрати детально у зв'язку з цією подією. 

У "Шахтарі" працює найкращий спортивний менеджер України

Комплімент Сергію Палкіну. Не дивлячись на складну ситуацію в Україні, а також непрості справи особисто в Ріната Ахметова, Палкін продовжує професійно виконувати свою роботу. Звичайно, досягти за такий короткий час гарної відвідуваності матчів "гірників" у Львові справа занадто складна. Але, наприклад, на матч 3-го туру УПЛ "Шахтар" - "Металіст" прийшло більше18 тис. глядачів - бпонад 50% місткості стадіону. А от матч 1-го туру проти запорізького "Металурга" показав реальный стан речей - понад 4 тис. Середня відвідуваність матчів "Шахтаря" на "Донбас Арені" в минулому сезоні складала понад 35 тис. глядачів. Таких показників у Львові досягти нереально. Але відкриття фан-шопу на "Арені Львів" - гарний піар-хід напередодні першого "домашнього" поєдинку Ліги чемпіонів проти "Порту" (30-го вересня). Не виключено, що наступними кроками, наприклад, буде фотографування у національній символіці десь на Площі Ринок, поїдання українських страв в одній з популярних львівських кнайп, автограф-сесія для фанів. Але це тільки справа часу. Поки що у "Шахтарі" не знають наскільки довго команда опинилася в підвішеному стані, проживаючи у Києві, а граючи важливі матчі у Львові.

Бізнес

"Шахтарю" потрібно заробляти гроші. В Україні це завжди було важко робити, але сьогодні стало ще важче. Можна припустити, що "Шахтар" хоче мати свою копійчину на продажі атрибутики у Львові. Вона буде несуттєвою. Є також й інший варіант. Трибуни "Арени Львів" будуть помаранчевими під час матчів Ліги чемпіонів. Це добре для іміджу клубу та України в цілому, бо покаже, що "чуже" місто готове підтримати східну команду.

Ставка на переселенців з Донбасу

Не секрет, що велика кількість переселенців з Донбасу роз'їхалася по великих містах України. Багато донеччан підтримують "Шахтар" на матчах у Києві, є люди з Донецька і у Львові та області. Переїхав до Львова і бізнес. Наприклад, популярним Львів став для IT-компаній. У місто їх переїхало з Криму та Сходу, за останніми даними, більше 10. Вони швидко обжилися і почали брати на роботу навіть львів'ян. Звичайно, переселенці не відмовляться від футболу і ходитимуть на "Шахтар". 

Львів'яни толерантні, але "Шахтар" не любитимуть

Мешканці Львова спокійно реагують на "донецький футбол" у місті. Толерантно себе поводять і фанати. Вболівальник львівських "Карпат" Микола Н. розповів нам про те, як в місті ставляться до "гірників.

"Ніхто не проти того, що команда гратиме тут. Єдине, що ображає сильно, так це момент із "Ареною Львів". Звичайно, фани вже давно хочуть, щоб туди з "України" назавжди переїхали рідні "Карпати", а не грав "Шахтар". Але така доля. До вболівальників "Шахтаря" всі ставляться з розумінням, є такі люди, які проти цього. Мовляв, принципові суперники розгулюють по місту. Але таких у місті меншість. Для Львова зараз "Шахтар" - це плюс. Вони платять гроші, бізнес отримує туристів завдяки Лізі чемпіонів. Але своїм "Шахтар" тут ніколи не стане. В місті не дуже позитивне ставлення до Ріната Ахметова, в нас є власний футбольний клуб з великою історією. Гостювати можна скільки завгодно. Але стати своїми тут в команди не вийде. В людей - можливо, а в "гірників" - ні. Навіть якщо вони захочуть і будуть загравати з людьми, справжніх фанів серед львів'ян вони не знайдуть. Це буде другий київський "Арсенал", - зазначив Микола.

Майбутнє клубу висить на волосині

"Шахтар" у Львові максимум на рік-два. Все залежить від ситуації на Сході. Є варіанти, що команда повернеться у Донецьк і стане схожою на тираспольский "Шериф" з Придністров'я, який грає на власному розкішному, за молдавсими мірками, стадіоні у єврокубках та чемпіонаті. Якщо Ахметову вдасться зберегти бізнес на Донбасі - клуб житиме. Якщо ні - цілком можливий і поганий варіант, про який зараз не хочеться думати не тільки фанам "Шахтаря", а й всім українцям. Але "Шахтар" точно не залишиться у Львові назавжди. Рінат Ахметов - оліграх, який любить футбол. Для нього це не бізнес, а скоріше хоббі. Він буде утримувати клуб лише в Донецьку.

Любов електорату

На Донбасі олігарха Ахметова любили за "Шахтар". Люди ніколи не задумувалися про те, що шахтарі гинуть через жахливі умови праці, а футбольний клуб витрачає мільйони на гравців. Футбол для більшості громадян із невеликим достатком був тим шоу, яке допомагає їм відволіктися від сірої буденності. Їм подобалось, що в місті клуб хорошо рівня з одним із кращих стадіонів Європи, який перемагає на ньому "Динамо", лондонський "Арсенал", "Рому" та ін. І завдячували вони за це Ахметову, який асоціювався також і з Віктором Януковичем - палким вболівальником клубу. І навіть завдяки цьому вони голосували за нього.

Попереду вибори. Але про любов львівського електорату до Ахметова завдяки створенню позитивного іміджу клубу у Львові говорити не доводиться. Навряд чи він і сам сподівається на це.

Чудове місто Червоноград

У місті Червоноград (Львівська область) є власний клуб "Шахтар". Команда, яку створили у 1957 році, зараз виступає у першості Львівської області. Якщо Ахметов захоче, то він цілком може переїхати в Червоноград, де місцеві вболівальники залюбки ходитимуть на стадіон. Любительский клуб можна викупити і зробити з нього "Шахтар-2". А в місті вже давно звикли до "гірників". Звичайно, такий варіант - фантастика. Але прогнозувати дії Ахметова сьогодні дуже важко. Може бути все.