Бюстгальтер, спокусливий аксесуар для чоловіків і зручний для жінок, відзначає сторіччя (ФОТО)

Спеціальна виставка, присвячена цьому винаходу, відкрилася у німецькому Музеї комунікації Франкфурта-на-Майні

Хоча насправді використовувати цю нижню білизну жінки стали набагато раніше. Зокрема в цьому вас переконає добірка Еспресо.TV.

Виявляється, у первісних племен був прообраз сучасного бюстгальтера. Щоб не провокувати чоловіків грудьми і не відволікати їх від видобутку чогось їстівного, жінки підв'язували груди шнурами. Єгиптянки в якості нагрудних пов'язок використовували широкі стрічки. Ця маленька деталь була невід'ємною частиною костюма єгипетської жінки. У стародавні часи в ціні була невеликі і пружні груди.

Софі Лорен спокушає
Марчелло Мастроянні в фільмі
"Вчора, сьогодні, завтра"

У Стародавній Греції жінки в якості бюстгальтера використовували шматок тканини або шкіри, які зав'язували під грудьми. Однак як дійсно виглядав їх ліфчик достеменно не відомо. Зате відомо, що, якщо гречанка володіла великими формами, то така пов'язка допомагала ці форми трохи зменшити.

Набагато далі у винаходах пішли древні римлянки. Їх бюстгальтерами були шкіряні пояси, які підтримували груди і підкреслювали талію. Такі пояски можна вважати прообразом сучасного бюстгальтера.

Найстаріший бюстгальтер.
У середньовічному замку в Австрії були виявлені чотири лляних ліфчики, виготовлені 600 років тому.
Цим
бюстгальтером користувалися, орієнтовно, в період з 1390-го по 1485.

Груди (і ліфчики) Мерілін Монро лишали спокою і простих чоловіків, і президентів.

У Середньовіччі всі досягнення жінок давнини були забуті. Замість бюстгальтеру європейські жінки носили важкі корсетні кольчуги з вставками з металу, які піднімали груди.

Так було аж до 19 століття, поки в 1887 році в Англії не винайшли «пристосування для поліпшення форми грудей». По виду воно нагадувало два чайних ситечка, скріплених між собою. На дотик «пристосування» не набагато відрізнялося від чайних ситечок.

Ікона стилю Джина Лоллобриджида
та її ліфчики.

І лише в 1889 році в Парижі модистка і феменістки в одній особі Ермін Кадоль, взяла, та й відрізала ліф від корсета. У своїй корсетній майстерні пані Кадоль виставила виріб, що отримав назву «le Bien-Etre» («благополуччя»). Чашечки цього бюстгальтера підтримували дві сатинові стрічки, а ззаду вся ця конструкція прикріплювалася до корсета.

Перший патент на винахід бюстгальтера був виданий в 1914 році. Мері Фелпс Якоб, щоб піти на вечірку в новій сукні з глибоким вирізом, жіночка спорудила з двох шовкових хусток і рожевих стрічок конструкцію, яка згодом отримала назву «бюстгальтер». Її виріб мав успіх і вже на наступний день кілька приятельок попросили Мері зшити для них «таке ж».

Цей ліф практично повністю створений 
зі скла, чашечки - з содового скла, а задня частина - з сплетених скляних бус.

3 листопада 1914, Мері Фелпс Якоб отримала патент на винахід, названий «бюстгальтер з глибоким вирізом». Вона заснувала власну фірму і взяла собі псевдонім Карес Кросбі. Декількома роками пізніше вона поступилася своїм патентом компанії Warner за $ 1,500 тис.

Винахідниця бюстгальтера допомагала Джеймсу Джойсу, Д. Г. Лоуренсу і Генрі Міллеру побудувати кар'єри. Запатентувавши сучасний ліфчик, Каріс Кросбі заснувала видавничу компанію в Парижі, де публікувалися багато письменників і поетів. Вона дружила з Пікассо і Далі і закатувала неймовірні вечірки.

Всі ці роки, форми і зовнішній вигляд бюстгальтерів зазнали значних змін.

Так, до 1920-х років популярні моделі, які роблять груди плоскими. В 30-х роках стали модними бюстгальтери з загостреними чашечками. У цей же період з'явилася нумерація чашок від A до D.

А цей бюстгальтер перетворюється ... на засіб для вирощування рису.

Вже в 40-х роках компанія «Meidenform» випустила відразу дві новинки: бюстгальтер для годування і бюстгальтер з регулюючими бретельками. Білизну шили тільки з натуральних тканин.

Ліфчик зі справжніх оленячих рогів

У 1917 році військова промисловість спонукала американських жінок відмовитися від бюстгальтерів, з металевими деталями. Це допомогло заощадити 28 тис. тонн металу, що дозволило побудувати цілих два військові кораблі.

Костюми для світового турне Мадонни
в 1990 році, в тому числі бюстгальтер
з конусами, розробив французький модельєр Жан-Поль Готьє.

Жінки обожнювали винахід століття - бюстгальтер, аж до 60-х років XX століття. Саме в цей період настав час фемінізму, і як «предмєт парабощєнія» був геть відкинутий. Продаж бюстгальтерів впали майже в два рази за кілька років феміністичної епохи.

Це чудо створене з 3000 перлин
і античного бельгійського мережива.

В 90-х роках XX століття жінок стала цікавити білизна зручна і практична. Дизайнери не змусили себе довго чекати, представивши громадськості безшовну нижню білизну, бюстгальтери-аплікатори і т.д.

Ліфчик для любителів суші. 
В комплекті йдуть дві палички для їжі.

Крім того, для деяких жінок бюстгалтери стали красивою та неймовірно дороговартісною інвестицією.

Наприклад, нижня білизна від компанії «Вікторія Сікрет», під назвою Holiday коштує $ 4,5 млн. Бюстгарлтер декорований 9 тисячами дорогоцінних каменів, серед яких діаманти, рубіни, смарагди і жовті сапфіри. Про він – не найдорожчий.

Бюстгальтер Hearts On Fire коштує за 6,5 млн. Центральним елементом в декорі є брошка в 10 карат в квіткових мотивах, яка створює романтичний, гламурний і витончений образ. 2 тис. діамантів на брошці сяють в кілька разів яскравіше інших каменів. На декорування бюстгальтера знадобилося 20 тисяч годин і 300 майстрів. Але і це не найдорожчий бюстгальтер.

Бюстгальтер Red Hot обідеться в 15 млн. Ось він, найкрасивіший і найдорожчий бюстгальтер від «Вікторія Сікрет». Продемонструвати його була удостоєна честі Жизель Бюндхен. 

Бюстгальтер потрапив до Книги рекордів Гіннесса як найдорожчий. Він усипаний 1300 дорогоцінними каменями, включаючи тайські рубіни вагою 300 карат.

Цікаво, що однією з улюблених частин тіла співачки Кеті Перрі є її груди, а одним з улюблених предметів одягу - бюстгальтери. Причому, незвичайні. Чого тільки не побувало на грудях у Кеті Перрі.