Українські волонтери, відважні і дивовижні

З нагоди Міжнародного дня волонтера Еспресо.TV вирішило нагадати про найяскравіших добровольців, що допомагають воякам в зоні АТО

5 грудня – Міжнародний день волонтера. Це свято відзначається щорічно з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця. Згідно статистичних даних, оприлюднених ООН, по всьому світові нараховується близько 140 мільйонів волонтерів, що допомагають на безоплатній основі всім людям, які цього потребують.

Скільки волонтерів в Україні - порахувати складно. Іноді здається, що вся країна допомагає армії, переселенцям, хворим та пораненим. Нагадуємо вам лише про деяких з цих дивовижних людей.

49-річного Армена Нікогосяна називають "ангелом війни". Досвідчений нейрохірург приїхав в зону АТО за власною ініціативою і вже багато місяців на руках виносить поранених з найгарячіших точок. Про хоробрість Армена в зоні АТО ходять легенди. Медик-волонтер пробирається на найдальші блокпости - по полю, в дощ. Його не зупиняють ні кулі, ні "Гради". Деякі бійці з докором говорять своїм командирам: "Армен на "швидкій" проїжджає, а ви на БТРах не можете".

У липні, коли сепаратисти зрівняли з землею 1-й блокпост під Слов'янськом, до наших бійців не могло прорватися підкріплення - вогонь був шквальний , що вже говорити про карети швидкої допомоги. Дізнавшись про те, що на блокпосту багато поранених, Армен застрибнув у свій реанімобіль і пробився до хлопців. Завантажив у машину 24 (!) десантника і відвіз їх до Ізюмської лікарні. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вручив Армену Нікогосяну урядову нагороду - орден "За заслуги".

Тетяна Ричкова з Дмитром Ярошем

14 листопада журнал "Фокус" опублікував щорічний рейтинг 100 найвпливовіших жінок України. Вперше за дев'ять років існування рейтингу найвпливовішою жінкою стали українські жінки-волонтери. З початку Майдану і до сьогоднішнього дня вони борються за свободу України. Серед них - Тетяна Ричкова, Дана Ярова, Олена Солнцеслава, Анастасія Береза та інші. У масштабах країни вплив кожної окремо може здатися незначним, але саме вона - Жінка світу - сьогодні пишуть історію нашої країни.

Дана Ярова

Олена Солнцеслава

Анастасія Береза

Ілля Лисенко, більше відомий на фронті як Хоттабич, робив успішну кар'єру в менеджменті, працював зі страховими та автомобільними компаніями - кредитування, страхування, автосалони, продавці. Сьогодні медичного волонтера, 46-річного Хоттабича і його машину швидкої допомоги в зоні АТО знає кожен другий, якщо не кожен перший: разом з напарницею Ольгою Башею на прізвисько Кроха він може вивезти і диявола з пекла.

Хоттабич і Оля Баша з волонтером Іваном Звягіним (ліворуч) в розташуванні 25-ї окремої бригади ВДВ

Тетяна Бідняк - одна з найперших волонтерів Харкова. На початку березня така діяльність вважалася досить небезпечним заняттям: майже кожні вихідні в Харкові проходили великі проросійські мітинги, а на активістів, які підтримували єдину Україну, здійснювали напади. Рішення стати волонтером прийшло до Тетяни на самому початку березня, на тлі подій, що розгорталися в ті дні в Криму. Коли Держдума РФ дала "дозвіл" російським військам входити на територію іноземних держав і Крим почали наповнювати "зеленими чоловічками", їй здалося, що Харків - наступна мішень, по абхазькому сценарієм.


Павло Кащук


Ігор Федірко

Павло Кащук та Ігор Федірко створили сайт http://armyhelp.com.ua/. для координації дій волонтерів або тих, хто бажає влитися в волонтерську сім'ю. Всі давно зрозуміли, що турбота про нашу армію - наша турбота. Сьогодні бажаючих допомогти - тисячі, але в цій сфері твориться хаос. Де купувати, що купувати, кому везти, що потрібно? У підсумку, часто люди, що відправляють на війну своїх близьких, не можуть знайти потрібну екіпіровку, а люди, горять бажанням хоч чимось допомогти, губляться в здогадах, що вони можуть зробити, - пояснив необхідність створення такого сайту Павло Кащук.


Юрій Бірюков

Однією з найбільших волонтерських груп, є Фонд допомоги країні Крила Фенікса. Головний ідеолог цього волонтерського руху - підприємець Юрій Бірюков - зумів об'єднати навколо себе кілька десятків людей, кожен з яких відповідає за свій напрямок допомоги. Одні займаються поставками продуктів харчування та госптоварів, інші організовують роботу з пошиття та продажу бронежилетів, треті - наповнюють аптечки, четверті - ведуть бухгалтерію і регулярно викладають звіти про витрати у відкритому доступі в Мережі.

Масштабним проектом допомоги Крил став "народний літак": команда волонтерів, за допомогою фахівців, ДП «Антонов» та АТ "Мотор січ", зайнялася відновленням до льотної придатності літака АН-26 з 15-ї транспортної бригади ЗСУ в Борисполі.


Андрій Хоманчук (на фото ліворуч)

Підопічними колишнього сотника 14-й сотні Майдану, підприємця Андрія Хоманчука, більше відомого як Хліборіз, стали хлопці з його сотні, які вступили до Нацгвардії одними з перших. Закупівля, прання і штопання тонн б/у форми, пошиття легких "берців", наколінників, рукавичок і багато чого іншого для потреб українських військових – цим займається группа однодумців на чолі з Андрієм. Крім цього, Хлеборіз активно "співпрацює" і з іншими волонтерськими групами в наданні допомоги іншим частинам української армії, розташованим на Сході.

Активіст Армія SOS Юрій Касьянов постійно об'їжджає блокпости в "гарячих точках" і складає список необхідного (засоби індивідуального захисту, намети, спальні мішки і т.д.), після цього через соціальні мережі знаходить кошти, закупає необхідне і постачає на фронт.

Хто допомагає українській армії і як їх знайти в Мережі - найбільш відомі волонтери та групи:

Групи:

«Крылья Феникса»

Армия SOS

EuroArmyMaidan

Фонд поддержки армии

Волонтерская сотня

«Вернись живым»

Люди:

Павел Кащук

Константин Островский 

Игорь Федирко 

Георгий Тука

Татьяна Пашко

Звісно, ми не змогли згадати усіх українських волонтерів, адже сьогодні їх дуже багато, але це жодним чином не применшує їхній внесок в загальноукраїнську перемогу і нашу вдячність.