Чому “Свобода” не хоче віддавати “Укрспирт”

"Свобода" прикриваючись народною антиолігархічною позицією, просто захищає залишки своїх старих схем

Сьогодні Верховна Рада провалила (точніше відправила на доопрацювання) проект закону Кабміну “Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації”. Цим законопроектом уряд планував розширити список держпідприємств, які дозволялося приватизувати. Проте найбільшим подразником для нардепів в цьому законопроекті стали два підприємства - “Укрзалізниця” та “Укрспирт”.

Представники фракції “Самопоміч” та “Батьківщини” виступаючи з трибуни аргументували позицію не підтримки законопроекту тим, що вони зараз занедбані і їх можуть продати за безцінок.

Мовляв, уряд повинен призначити ефективний менеджмент на підприємства, який зробив би їх ефективними і дорогими.

“Більш корумпованого підприємства ніж “Укрспирт” немає в світі, в ньому досі сидять люди Юрі Єнакієвського”, - висловився з трибуни народний депутат від "Народного фронту" Сергій Пашинський

Але при розгляді цього законопроекту була більш цікава реакція нардепів від "Свободи". Відразу після оголошення перерви засідання Ради сім "свободівців" заблокували трибуну.

"Щойно 7 свободівців заблокували трибуну парламенту з вимогою зняти з розгляду законопроект про масову приватизацію державної власності, про яку не мріяв навіть Янукович. Мова йде про приватизацію нафтопроводів і купи прибуткових підприємств. Ми вимагаємо зняття цього законопроекту з розгляду!", - написав у своєму Фейсбуці народний депутат від "Свободи" Андрій Іллєнко.

Пізніше, після того, як законопроект провалили, Іллєнко дописав “антинародний законопроект про масову приватизацію прибуткових і стратегічних підприємств знятий з розгляду. Принципова позиція сімох свободівців дає результат”.

Звичайно “Свобода” може для рейтингу демонструвати певну позицію правих соціалістів, які захищають простий народ від олігархів і багатіїв, але в цій справі “Свобода” захищає дещо інші інтереси.

Ще в грудні 2014 року генеральному директору "Укрспирту" Михайлу Лабутіну було винесено повідомлення про підозру у розтраті коштів держкомпанії на 172,5 млн гривень і ухиленні від сплати ПДВ на 28,2 млн гривень. Повідомлення про підозру винесли Державна фіксальна служба за погодження Генпрокуратури.

Після цього тодішній міністр аграрної політики і продовольства “свободівець” Ігор Швайка провів спільну прес-конференцію з Лабутіним на якій “відбілював” гендиректора “Укрспирту”.

“Мета (цієї акції.) - зміна керівництва компанії, щоб потім перепідпорядкувати її іншим інтересам, іншим людям, іншим задачам. Я думаю, що це пролог до приватизації”, - заявив тоді він.

Тобто голова міністерства, якому підпорядковується “Укрспирт” захищає директора підприємства після того, як проти нього висунули підозру податківці та ГПУ. Не відсторонив його від виконання своїх обов'язків на час розслідування, а навпаки активно захищає.

Тим паче після революції гідності Лабутін (який і до цього працював в “Укрспирті” ) закріпився в державній спиртовій монополії на посаді вже при міністрі Швайці.

Далі навколо Лабутіна розвивається навіть трилер. Вже новий Кабмін звільнив його, хоча прес-служба "Укрспирту" цю інформацію спростовувала і досі на офіційному сайті Лабутін значиться генеральним директором. Потім прес-служба "Укрспирту" повідомила, що Лабутін перебуває на стаціонарному лікуванні в Центрі кардіології та кардіохірургії в Києві. Пізніше з'явилося повідомлення, що його викрали з лікарні. Але як виявилося, Лабутіна не викрали а "вивезли в безпечне місце" бійці батальйону "Айдар". Батальйон ніби вирішив захистити підприємство та його директора "від свавілля Генпрокуратури та Державної фіскальної служби до з'ясування всіх обставин".

Інший факт, який розбиває незаангажованість позиції “Свободи” також з'явився на початку грудня минулого року в ЗМІНіби директор "Укрспирту" Михайло Лабутін і колишній нардеп від ВО "Свобода" Ігор Кривецький (якого називають головним спонсором “Свободи”) відбули до Європи для зустрічі без зайвих свідків.

"В Україні небезпечно. Кривецький і люди, які з ним пов'язані, завжди так роблять, коли реально починає смердіти гаром: вилітають на розмови далеко за межі України. Журналістські розслідування про діяльність Лабутіна, екс-міністра АПК Швайки і самого Кривецького викликали у них серйозне занепокоєння", - розповіло джерело інформаційній агенції “Українські новини”.

Саме Кривецького називають сірим кардиналом “Свободи”, якого знають як кримінального авторитета на прізвисько "Пупс".  

Також в листопаді минулого року Львівський бізнесмен Володимир Дідух, відомий також як кримінальний авторитет Вова Морда, заявив, що свого часу дав ВО "Свобода" $48 млн на розвиток політсили. Гроші на утримання осередків партії, мітинги та зарплату функціонерам, зі слів Дідуха, він не давав особисто лідерові партії Олегові Тягнибоку, а передавав через народного депутата України від "Свободи" Ігоря Кривецького.

"Тягнибоку особисто гроші не давав, давав Пупсу. Щоб не сказали, що гроші на партію дав кримінальний авторитет. Таким чином, Пупс передавав ніби від себе мої гроші. Я перекривав фінансування усієї партії", - запевняв Вова Морда.

Тобто стає досить очевидно, що "Свобода" прикриваючись народною антиолігархічною позицією, просто захищає залишки своїх старих схем.