Джон Фаулз про самопізнання, філософію життя та кохання

Цього дня 89 років тому народився один з найвидатніших письменників сучасності Джон Фаулз

Британський письменник, есеїст, романіст Джон Фаулз по праву вважається одним з найвизначніших письменників-постмодерністів. Фаулз входить до рейтингу 50 найвеличніших британських письменників сучасності від 1945 року. Його твори торкаються цікавих та актуальних тем, у центрі яких - людина, її почуття, самосприйняття та творчість. Цього року 31 березня талановитому британцю виповнилося б 89.

Джон Фаулз – з невеличкого містечка Лі-он-Сі, що в графстві Ессекс. По закінчені школи став студентом Единбурзького університету, а в 1945 році, незадовго до закінчення Другої світової війни, залишив навчання заради воєнної кар'єри. Два роки Фаулз служив у морській піхоті, але змушений був покинути це заняття, так і не досягнувши чогось значного в цій сфері діяльності. Майбутній письменник вступає до Оксфордського університету.

Декілька років Фаулз викладав в університеті французького міста Пуатьє англійську мову, а згодом працював у гімназії грецького острова Спеце, який пізніше і надихнув письменника на створення роману "Волхв". Дебютував же в літературі Фаулз із романом "Колекціонер". Він приніс письменнику славу та визнання. Тож Фаулз вирішив покинути викладацьку кар'єру і повністю присвятити себе літературній творчості. 

Перу видатного британського письменника сучасності належать також "Жінка французького лейтенанта", "Деніел Мартін", "Мантісса", кілька повістей та есеїв. 

Письменник був двічі одружений, перша дружина Елізабет померла в 1990 році.

У творах Джона Фаулза відзначають глибину філософської думки і тем. І це є одним з найпереконливіших аргументів, чому Фаулза варто читати. Окрім цього, глибокі за змістом та прихованим підтекстом твори Фаулза приваблюють ще й дивовижно цікавим сюжетом.

На підтвердження цьому Еспресо.TV пропонує висловлювання письменника про життя, творчість, кохання та самопізнання.

1.    Приймаючи себе такими, які ми є, ми позбавляємося надії стати тими, якими маємо бути.

2.    Розум і дурість один одного не виключають.

3.    Говорити про те, що збираєшся зробити, - все одно що хвалитися картинами, яких ти ще не написав. Це не просто поганий тон, це абсолютна втрата обличчя.

4.    Часом кохання - це просто твоя здатність любити, а не заслуга того, кого кохаєш.

5.    Вимирають не тільки рідкісні види тварин, а й рідкісні види почуттів.

6.    Людей видає не те, що вони говорять, а як говорять.

7.    "Це нова форма вбогості. У тих немає ані гроша за душею, а в цих немає душі".

8.    Фізична зрада - лише наслідок зради духовної. Адже люди, які подарували один одному кохання, не мають права брехати

9.    Наші проблеми – це, перш за все, те, що ми самі про них думаємо.

10.     Самотність або озлоблює, або вчить незалежності.

11.    Коли уряд починає боятися натовпу, це означає, що він боїться самого себе.

12.    Коли не можеш висловити свої почуття, це ще не означає, що вони не глибокі.

13.    За цинізмом завжди ховається нездатність до зусилля - одним словом, імпотенція; бути вище боротьби може лише той, хто по-справжньому боровся.