Чарівний Жан-Поль Бельмондо про жінок, життя та творчість

Сьогодні видатний французький актор театру і кіно Жан-Поль Беломондо святкує свій 82-й день народження

Красунчика з чарівною усмішкою Жана-Поля Бельмондо пов'язують з образами авантюриста, серцеїда, невтомного романтика. В цих різних іпостасях Бельмондо однаково правдивий і однаково яскравий. На рахунку Бельмондо – престижна премія "Сезар" (1989), орден мистецтв та літератури та орден Почесного легіону. У стрічках, в яких француз зіграв свої ролі – а їх понад 90 – він завжди вражаючий, і не важливо, чи Бельмондо – зворушливий романтик, чи егоїстичний ловелас. 

Бельмондо народився неподалік від Парижу в родині скульптора та художниці. З дитинства він займався спортом, однак пізніше вирішив стати актором. До речі, спортивний Бельмондо, який вразив не одну тисячу шанувальниць, всі трюки в фільмах виконував самостійно. Лише після нещасного випадку на зйомках стрічки "Пограбування" в 1985 році припинив цю практику.

Акторську кар’єру Жан-Поль Бельмондо розпочав у 20 років, вийшовши на театральну сцену. А вже за три роки, в 1956 році, юний актор дебютував у кіно, знявшись у стрічці "Мольєр". 

Більш значна роль дісталася йому у фільмах "Будь красивою і мовчи" (1958) з Аленом Делоном у головній ролі і "Недільні друзі" (1958). Знявшись у декількох картинах, Бельмондо познайомився з режисером Жан-Люком Годаром і погодився на роль у його короткометражній стрічці "Шарлотта та її коханець" (1958). Роль у наступному фільмі Годара "На останньому диханні" (1960) миттєво перетворила актора з дебютанта на культову фігуру кінематографа.

Бельмондо є автором книги "30 років і 25 фільмів", яка вийшла в 1963 році.

До середини 1980-х років його типовими персонажами були або невиправні авантюристи, або цинічні герої. Найбільшою популярністю у глядачів користувалися такі бойовики і кримінальні фільми з Бельмондо в головних ролях, як "Божевільний П'єро" (1965) Жана Люка Годара, "Чудовий" (1973) Філіпа де Брока, "Чудовисько" (1977) Клода Зіді, "Професіонал" (1981) Жоржа Лотнера. До 1986 року він був одним з найбільш комерційно успішних акторів Франції.

У 1973 році Бельмондо продюсує фільм Алена Рене "Стависький" і сам знімається в головній ролі. Коли публіка обурилася, чому аферист у його виконанні такий привабливий, актор зазначив: "А хіба буває непривабливий шахрай? Якщо він несимпатичний, йому ж нікого не обдурити!".

Популярний актор кіно у 1987 році вирішив вперше після 1959 року повернутися на театральну сцену і відтоді поєднував роботу в кіно та театрі. На початку серпня 2001 року Бельмондо переніс інсульт і припинив роботу в театрі і кіно. Однак у 2008 році 74-річний актор повернувся на знімальний майданчик, знявшись в головній ролі у фільмі режисера Франсіса Юстера "Людина і її собака".

У 1989 році Жан-Поль Бельмондо був нагороджений премією "Сезар" за фільм "Улюбленець долі". Однак видатний актор відмовився від трофею, пояснивши, що Бальдаччіні Сезар - скульптор статуетки премії - колись не дуже добре відгукувався про роботи його батька, скульптора Поля Бельмондо.

У 2011 році на честь артиста на Каннському фестивалі відбувся урочистий прийом.

Жан-Поль Бельмондо був двічі одружений. Його першою дружиною була танцівниця Елоді Костянтин, другий - Натті Тардівель. У актора від першого шлюбу троє дітей - дочки Патриція і Флоренція, син Поль Бельмондо. Від другого шлюбу - дочка Стелла.

Еспресо.TV пропонує цитати проникливого Жана-Поля Бельмондо про жінок, творчість та життя.

1. Жінка - єдиний подарунок, який сам себе упаковує.

2. Жінки, яким за тридцять, перебувають у своїй найкращій формі, але чоловіки, яким за тридцять, занадто старі, щоб це зрозуміти.

3. Жінка, яка здається занадто швидко, потім організовує опір методом диверсії.

4. Для мене доводи серця важливіші доводів розуму.

5. Щодо якогось особливого секрету довголіття, то його немає. Я просто дуже хочу, щоб це тривало якомога довше, хочу жити.

6. Нічого не відкладай на потім, бо після тобі легше не буде.

7. Треба йти своїм шляхом. Не думаючи ні про кого. Роби те, що хочеш. Кожен грає по-своєму.

8. Мені завжди подобалося грати. Мені ніколи не хотілося стати паном, який щось вирішує.

9. Коли я вперше ступив на сцену, я дуже сумнівався. Я сумнівався, коли знімався в своїх перших фільмах. Але завжди треба йти вперед, проявляючи сміливість. 

10. Я живу теперішнім моментом. І він прекрасний.

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати