Чому провалиться забаганка Росії стати впливовішою у світі спорту

Нещодавно у російських ЗМІ з’явилося повідомлення про те, що Олімпійський комітет Росії (ОКР) і Міністерство спорту Росії створять спільну робочу групу з Міністерством закордонних справ для розширення впливу Росії на міжнародній спортивній арені

Про такий "проект" заявив глава ОКР Олександр Жуков.

"Авторитет нашої країни на міжнародній спортивній арені дуже високий. Безумовно, Росія може претендувати на розширення свого впливу в цій сфері. Сьогодні ми домовилися про те, що дану роботу ми будемо проводити. Буде створена спеціальна комісія, робоча група", - сказав Жуков.

За його словами, Росії хотілося б більш активно впливати на міжнародну спортивну політику. Зокрема, завдяки збільшенню представництва росіян у міжнародних федераціях та Міжнародному олімпійському комітеті.

Говорячи про роботу росіян у цих міжнародних організаціях, одразу згадується, як вони "відзначилися". Так, у жовтні в гумористичній телепередачі "Вечірній Ургант" президент Федерації тенісу Росії (ФТР) Шаміль Тарпіщев сказав: "Одна з братів Вільямс".

Відео: Youtube

Після такого "жарту" Тарпіщев був відсторонений від діяльності в WTA на один рік і оштрафований на $25 тис. - максимальну суму за подібне порушення.

Крім того, Тарпіщева, який є членом виконкому Міжнародного олімпійського комітету, зобов’язали відзвітувати перед МОК з приводу його "сексистських" і "расистських" висловлювань на адресу американських тенісисток Серени і Вінус Вільямс.

Додамо, що росіянину довелося офіційно вибачитися перед американками.

Повністю дискредитувала себе Росія у світовій легкій атлетиці. У глибоку калюжу росіяни сіли через чисельні допінгові скандали, які розгоралися один за одним. Причому їхня кількість і масштабність були настільки великими, що у грудні президент Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА) Валентин Балахничев тимчасово призупинив членство в раді Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) і діяльність на посту скарбника організації до закінчення розслідування допінгового скандалу за участю російських спортсменів.

Приводом стало те, що німецький телеканал ARD увечері 3 грудня випустив в ефір документальний фільм, в якому його автор розповів про систематичне застосування допінгу російськими легкоатлетами. У неділю, 7 грудня, була показана друга частина фільму. IAAF оголосила, що комітет з етики перевірить усі факти про проблему допінгу в російській легкій атлетиці, показані у фільмі ARD.

На початку року в порушенні антидопінгових правил російську олімпійську чемпіонку зі спортивної ходьби Олену Лашманову викрила італійська преса. Вона взяла участь у зимовому чемпіонаті Мордовії, який відбувся 30 грудня 2014. Фотографії з чемпіонату Мордовії, де росіянка перемагає на дистанції в 5000 метрів й отримує нагороду, були опубліковані в одній із соціальних мереж і згодом були видалені. Лашманова, яка була дискваліфікована на два роки за вживання допінгу, не мала права виступати протягом періоду покарання. У разі винесення додаткових штрафних санкцій за незаконну участь у змаганнях термін покарання Лашманової може бути збільшений, і вона втратить можливість виступити на Олімпіаді-2016 в Бразилії.

Через декілька днів, у січні 2015-го, вже російське антидопінгове агентство викрило у вживанні допінгу трьох російських олімпійських чемпіонів зі спортивної ходьби -  Валерія Борчіна, Сергія Кірдяпкіна й Ольгу Каніськіну, а також чемпіона світу-2011 Сергія Бакуліна.

Говорячи про міжнародні організації, згадаємо і нещодавні вибори до виконкому Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА), який відбувся у березні. Вперше за 60 років в керівництві європейського футболу не буде представлена ​​Росія, оскільки завершився термін повноважень у Сергія Фурсенка. Російський футбольний союз (РФС) не став висувати свої кандидатури замість свого колишнього президента.

Не додала Росії авторитету в світі спорту і її військова агресія проти України. Це стало причиною бойкоту тренером збірної Нідерландів Ян ван Веена чемпіонату Європи з ковзанярського спорту, який приймав Челябінськ. Його підопічні напередодні старту теж висловлювали сумніви, чи поїдуть. Проте спортсмени все-таки виступили, але забирати з собою виграні медалі не захотіли. Чемпіони Європи-2015 Свен Крамер і Ірен Вюст подарували свої нагороди Челябінському музею.

До речі, на тому ж чемпіонаті трапився ще один казус. Віце-президент Міжнародного союзу ковзанярів (ISU) Ян Дейкема попросив члена ради ISU росіянина Германа Панова зняти футболку з портретом Володимира Путіна і переодягнутися перед церемонією нагородження.

Ну а першого ляпаса від світової громадськості Росія отримала на Олімпійських іграх в Сочі - через скандал навколо "антигейського" закону напередодні Ігор. Тоді низка іноземних чиновників та гостей (президент США Барака Обама,  французький президент Франсуа Олланд, президент Німеччини Йоахім Гаук, президент Польщі Броніслав Коморовський та інші) відмовилися їхати на церемонію відкриття Олімпіади. Зокрема, Гаук заявив, що бойкотуватиме Ігри в Сочі через значне порушення прав людини і переслідування опозиції в Росії.

Після цього всього Росія може говорити хіба що про повернення втрачених позицій у світі спорту. А збільшення впливу, про яке так амбіційно заявляють чиновники, виглядає далекою перспективою.