Чи розтопче сьогодні "Динамо" італійські Фіалки

Сьогодні київське "Динамо" вдома зіграє перший чвертьфінальний матч Ліги Європи проти італійської "Фіорентини"

Київське "Динамо" в різні часи змагалося з п’ятьма провідними італійськими клубами в єврокубках, але спромоглося здолати лише "Рому" понад десять років тому. З вісімнадцяти матчів українці виграли два, а програли - одинадцять. Однак надії на цьогорічний успіх у протистоянні з "Фіорентиною" в 1/4 фіналу Ліги Європи живуть в серцях уболівальників. Ми мріємо про домашню перемогу сьогодні, фахівці знають, завдяки чому можна її досягти.

Команда прагне визнання

"Динамо" давно не здобувало трофеїв у турнірах найвищого рангу. Чемпіонат України кияни вигравали востаннє 2009 року і того ж сезону вони дійшли до півфіналу Кубка УЄФА (тепер — Ліга Європи). Команда зголодніла без тріумфів.

"Нинішнє "Динамо" в абсолютному розумінні відповідає класичній характеристиці конкурентоспроможного колективу. Це славнозвісний сплав молодечого завзяття та безцінного досвіду. З одного боку, обдарована молодь, яка прагне визнання, з іншого -  досвідчені виконавці, котрим футбол і досі приносить насолоду від гри. Додайте до цього ще й молодого тренера, який намагається самоутвердитися в ремеслі і усвідомлює, що найкращий спосіб домогтися цього - творчі та турнірні досягнення в єврокубках, і зрозумієте, чому шанси "Динамо" здолати італійський бар’єр особливо вагомі саме зараз", - стверджує заслужений тренер України Анатолій Крощенко, відомий в минулому наставник молодіжної збірної.

Тактика і виконавці

Однак одного бажання, звичайно, замало, аби обернути в реальність очевидну перспективу. Дуже важливими є принаймні два суто футбольні фактори: вибір тактики на матч і виконавців, які мають матеріалізувати її в командну гру. Зрозуміло, що ми не володіємо повною інформацією про нинішній стан готовності футболістів, тому не маємо жодного права рекомендувати Сергію Реброву та його помічникам абсолютної конкретики в цих питаннях. Обмежимося своїми роздумами - і тільки.

"Змагатися з італійцями на зустрічних курсах апріорі важко, бо контратакувальний маневр у будь-якої тамтешньої команди відшліфований до автоматизму на рівні підсвідомост. Надто за нинішніх умов, коли середину поля "Фіорентина" наситила технічними виконавцями і має в складі реактивного вінгера Салаха. Я дивився невдалий для Фіалок матч з "Наполі" - неаполітанці, зверніть увагу, зіграли від оборони. Високий рівень організованості, компактність та готовність відпрацювати в обох ігрових фазах сповна, як і вміння блискавично переключатися з оборони на атаку і навпаки - виграти можна тільки так. Але це загальні формулювання, бо на полі все залежатиме від персоналій, а тут, як кажуть, можливі варіанти", - наголошує Крощенко.

Шовковський чи Рибка

Вибір голкіпера, можливо, найскладніший для тренера. Тут чимало залежить від фарту: вгадав або ні.

"Я ставлю на Шовковського, і зовсім не тому, що він мій вихованець. Сашко не просто досвідченіший, він і психологічно стійкіший. Стверджуючи так, я не применшую майстерності Рибки. Однак показовим є останній поєдинок з луганцями. Рибка відбив кілька ударів, які примножують славу воротареві, але в епізоді з голом Любеновича Шовковський, на відміну від нього, передбачив би розвиток подій і зіграв би надійніше", - категоричний в оцінках Крощенко.

Хачеріді чи Віда

Захист "Динамо" в останній зустрічі викликав чимало нарікань.

"Мова не лише про захисників як таких, а про системність в обороні. Особливо прикро, що дехто з напівоборонців забуває про свій обов’язок максимально працювати на захист. Звідси ситуативна перевага суперника на локальних ділянках поля", - зауважує експерт.

Однак і спроможність штатних оборонців зіграти надійно на центральній осі різна.

"Якщо Хачеріді буде готовий до матчу функціонально, то його поява в центрі захисту значно потрібніша, аніж, наприклад, Віди", - переконаний Крощенко.

Нейтралізувати Салаха

Прудконогий єгиптянин Салах, якого Скуадра Віола позичила в "Челсі", наводить жах на захисників Серії "А". Можливо, закріпити за флорентійською Ракетою персонального сторожа?

"Це не вихід із ситуації, Європа вже давно не практикує такого розміну. Набагато важливіше домогтися чіткої взаємодії та підстраховки в зонах і не давати Салаху вільно приймати м’яч. І ще: нейтралізувати футболіста з високою швидкістю завжди легше, якщо активно і жорстко протидіяти тим його партнерам, що найчастіше постачають свого лідера зручними передачами на хід. Якщо динамівці "читатимуть" гру і доповнюватимуть один одного, то й Салаху вони не дозволять розігнатися на полі", - вважає Крощенко.

"Фіоретина" в останніх матчах (дві поразки з рахунком 0:3 - в чемпіонаті та Кубку Італії) засвідчила, що команда стомилася, можливо, не стільки фізично, скільки психологічно. А на тлі втоми проявилися командні недоліки навіть в ефективній, здавалося до цього, захисній ланці.

Якщо честолюбне "Динамо", сповнене бажанням заявити про себе в Європі на повний голос, протиставить іменитому конкурентові організацію гри, що базуватиметься на готовності футболістів сповна виконати передматчеву настанову Сергія Реброва, органічно поєднуючи наступальний маневр з умінням усеціло віддатися в обороні, то блакитно-біла дружина з берегів Дніпра зуміє досягти вимріяної і давно очікуваної перемоги над Фіалками.