Меценат Мішель Терещенко: Скарб сім`ї Терещенків - Україна

Меценат з відомої династії цукрозаводчиків Мішель Терещенко у програмі Еспресо.TV "Вечір із Миколою Княжицьким" розповів, чому вирішив відмовитися від французького громадянства і отримати український паспорт, про ненаркотичну коноплю та "глухівські" "каєни"


"Вручаючи мені український паспорт, Порошенко сказав, що я представляю для країни державний інтерес"


Я міг жити у Франції. Розумієте, я вже 12 років живу в Україні щасливо, успішно. Україна для мене дуже щедра, відкрила багато дверей, можливостей жити цікавим життям. Я вже давно думав брати українське громадянство. Я знав, що українське громадянство ексклюзивне. Це означає, що щоб їхати до Франції до рідних, мені потрібно відкривати шенгенську візу. Я переживав з цього приводу і чекав моменту, коли український народ буде яскраво демонструвати бажання жити по-європейськи, вибере європейський шлях розвитку. Я чекав також моменту, коли в Україні оберуть президента, якому ми можемо довіряти, який буде слухати бажання народу і робити все що потрібно для того, щоб Україна стала, може не членом Євросоюзу, але поряд з ним і буде на однаковому рівні з Францією, Великою Британією, Німеччиною. Я думаю, що після Майдану і президентських виборів цей момент настав.

Це було правильно брати українське громадянство і демонструвати, що перспективи у цієї країни є і брати участь в можливості перебудувати нову країну. Паспорт вручив мені президент, при цьому сказавши, що я представляю для країни державний інтерес - це теж для мене важливо.

Я також думаю про свого дідуся в цьому сенсі (Михайло Терещенко - представник української династії цукрозаводчіків, - Ред.). Він виїхав з України в 1917 році. Йому був 31 рік. Він був міністром фінансів, закордонних справ у тимчасовому уряді Росії. Що для мене в цьому важливо: він виїхав з України, жив у Франції, Великої Британії, але ніколи не міняв громадянства, зберігав його. На той час мав російське громадянство. Але коли він жив у Великій Британії в 1939-40 роках, на цей момент СРСР і нацистська Німеччина співпрацювали, тому російському громадянинові не було можливості залишатися у Великій Британії, йому пропонували змінити громадянство, але він не захотів. Тому поїхав в Монте-Карло.


"Російська імперія була більше українською"


Я подивився за статистикою (в документі за 1931 рік) - на території Російської імперії жили 77 млн ​​росіян і 81 млн українців. Це говорить, що російська імперія була більше українською, ніж російською. Тобто це було до Другої світової війни, до депортацій, до Голодомору, до репресій. Зараз понад 100 млн росіян і менше 50 млн українців. Це говорить про те, що за останні 100 років Україна багато-багато втратила. Все вони вкрали в українців. А якщо Україна зараз знаходиться в такому бідному стані - це тому, що вони все звідси брали. Я не знаю жодної країни в світі, яка має таку важку, сумну історію.


"Я балотуватимуся на посаду мера Глухова"


Франція красива, я її люблю і поважаю, але Україна - моя мати. І коли у вас є можливість їй допомогти - потрібно це зробити.

У мене є бажання допомагати моїм землякам в Глухові. Місто на кордоні з Росією, не маленьке, дуже змінився там народ зараз, став дуже патріотичним, активним. Вони вже розуміють, що потрібно "відкривати нові двері", потрібно жити по-новому. Але що нового в Глухові? Корупція залишилася, влада, як раніше. Що таке жити по-новому? Зараз все дорожчає, люди не можуть багато чого дозволити собі, подорожувати за кордон, втратили багато робочих місць, тому що багато заводів працювали на Росію там.

Я буду допомагати, я буду балотуватися на посаду мера в Глухові, на наступні вибори. Мій прапрадід був мером в Глухові, мій прадід був мером в Глухові, мій прапрапрадід був бургомістром Глухова. І зараз настав час, коли може я зможу допомогти землякам у Глухові. Я думаю, що я зможу допомагати "відкривати двері" до Європи, залучити інвесторів, створювати нові робочі місця, чистити місто від корупції і відкривати нову сторінку міста.


"Скарб сім`ї Терещенків - це Україна"

Коли я приїхав в Україну в 2003 році, багато думали в Глухові, це була легенда, що родина Терещенків у 1855 році знайшла скарб і їхня заможність пояснювалася цим скарбом. А я все вивчив, історію своєї сім'ї, подивився як працювали цукрові заводи - немає, не було скарбу, а був скарб інший - це найкращий народ у світі, що живе на найкращих у світі землях, в Україні.
Я думаю, якщо зараз розвивати правильно нашу країну то дуже швидко Україна стане однією з кращих країн у світі.


"На кожному "Каєні" зараз є маленький шматочок Глухова"


Я займаюся екологічно чистим бізнесом. Ми сіємо льон, у мене є господарство - 3000 га. З них ми робимо 400 га льону та 400 га конопель. Конопля - дуже цікава культура, яка дає дуже гарне волокно. У Глухові є Інститут луб'яних культур, фахівці з цього інституту вивели ненаркотичну коноплю. Це відчиняє дуже багато дверей.

Зараз на кожному Порше "Каєн" є маленький шматочок Глухова, бо ми робимо волокна з льону, з яких потім роблять екологічно чисті матеріали, які потім використовують французькі, німецькі фірми для салонів автомобілів.

Ми продаємо волокна, які потім використовують модні дома Жан Поля Готьє, Крістіан Діор і Лякруа. Але це в тому випадку, якщо є довгий льон.