10 цікавих особистостей, з якими можна зустрітися на "Книжковому Арсеналі"

Дар'я Тарасова
22 квітня, 2015 середа
08:04

Один з найбільших книжкових ярмарків Києва - це не лише нові видання, фільмопокази, концерти та перформанси, а й неординарні, талановиті люди, з якими можна буде поспілкуватися

Вже сьогодні відбудеться довгоочікуване відкриття п’ятого "Книжкового Арсеналу". Про його насичену програму годі й казати: як завжди, тут заплановано чимало цікавого. Цінним для гостей книжковий ярмарок стане ще й можливістю послухати та поставити питання цікавим, талановитим людям творчих професій з різних країн світу.

Цього разу упродовж всього фестивалю, з 22 до 26 квітня, до Києва завітає 50 авторів з 12 країн світу. Еспресо.TV виокремило десять зустрічей з митцями, які варто не проґавити.

Іронічний, кмітливий та влучний Віктор Шендерович – один з тих письменників, кого слухати завжди цікаво, про що б він не розповідав. І справа не лише в тому, що він один з тих росіян, хто об'єктивно оцінює сучасні події, засуджує російську агресію в Україні та не мовчить про це. Шендерович - цікавий розповідач, адже має яскраве почуття гумору.

На "Арсеналі" письменник-сатирик, теле- і радіоведучий, публіцист і правозахисник представить свою книгу "Блокада мозку". До речі, книга зацікавлює навіть тим фактом, що в Росії її відмовилися брати на продаж, і автору довелося поширювати її через Інтернет. У 2014 році українське видавництво "Віват" уклало договір із російським письменником на публікацію "Блокади мозку-2014" і представить її на Книжковому Арсеналі. Тож, книга варта уваги.

Зустрітися з письменником можна буде 23 квітня, у четвер, о 13:00 в залі Авангард.

Більш серйозний тон розмові надасть інший іноземний гість – французький науковець, історик Антуан Аржаковський.

На "Книжковому Арсеналі" він буде представляти свою книгу "Росія – Україна: від війни до миру?". Тож, у цьому руслі і піде розмова з науковцем. До речі, для українців його думка буде цікава тим, що в своїй книзі Аржаковський має можливість дивитися на події на Донбасі відсторонено, адже він як француз не є безпосереднім учасником конфлікту. З іншого боку, Аржаковський прожив майже двадцять років - з 1989 до 2011 року в Росії та в Україні, керував Французьким університетським коледжем у Москві, працював у Посольстві Франції в Україні, у Французькому інституті в Україні, керував Інститутом екуменічних студій у Львові. І 24 квітня, у п’ятницю, о 12:00 – 12:45 гості книжкового ярмарку матимуть можливість почути наукову точку зору на конфлікт та поставити питання автору книги.

Ще один цікавий француз, який завітає на "Книжковий Арсенал" – письменник, історик та політолог Жан-Ів Потель. Він опублікував понад десять книг про Центральну Європу та Францію. Оригінальність його творів полягає в тому, що він поєднує подорожні нотатки, розслідування з поглибленими історичними та політологічними дослідженнями, розповідаючи про події, свідком яких він став: зародження Солідарності в Польщі, події в Косово. На книжковому фестивалі Жан-Ів Постель візьме участь у дискусії "Європейська пам’ять про другу світову війну" разом з Андрієм Павлишиним, Ігорем Гиричем. Дискусія відбудеться 23 квітня, у четвер, о 16:00 в Кафе Європа. 

Всім, хто полюбляє романтику, оповідання з ноткою меланхолії, а також цінить розум та легке почуття гумору, варто обов’язково не пропустити зустріч з одним з найпопулярніших польських письменників Янушем Вишневським.

Можливо, для когось деякі його твори – депресивні, однак сам він – веселий та дуже цікавий співрозмовник. До речі, Януш Вишневський – в першу чергу, хімік та інформатик, займається молекулярною біологією. Разом з цим Вишневський вдало поєднує в собі вміння добре розуміти жінок, і багато його творів написані саме від жіночого імені. Тож, у будь-якому разі, зустріч з талановитим поляком має бути цікавою. 25 квітня, у суботу, о 16:00 на Поетичній сцені Януш Вишневський презентує нову книжку "Інтимно. Розмови не тільки про кохання".

24 квітня, у п’ятницю, об 11:00 в залі Авангард розпочнеться телеміст з Гаррі Каспаровим - російським опозиційним політиком та громадським діячем. Звісно, це не особиста зустріч, однак всі відвідувачі зможуть послухати Каспарова наживо, а також поставити йому питання.

У цей же день, 24 квітня, о 18:00 в залі "Папір" можна буде зустрітися, послухати та поставити питання американському історику японського походження Хіроакі Куромія.

Науковець та публіцист спеціалізується на історії СРСР, зокрема  на добі сталінізму, комуністичних репресіях і часах "холодної війни". Займається він і вивченням проблем сучасних Росії та України. До речі, Куромія є автором монографії про історію Донбасу 1870–1990-х років. Історик оцінює цей регіон як "антистоличну козацьку землю", що завжди створюватиме проблеми для центру. Він вважає, що Донбас утілює риси Дикого поля - волелюбність, жорстокість, схильність до терору, войовничість. На "Книжковому Арсеналі" історик візьме участь у дискусії "Кордони Донбасу. Де закінчується свобода?"

Ті, хто втомився від політики, 24 квітня, о 19:00 на Дитячій сцені можуть зустрітися з Магалі Моро – блогеркою та ілюстраторкою. Ця цікава жінка, в першу чергу, є мамою трьох маленьких тролів, які не дають їй розслабитися та разом з цим є постійним джерелом натхнення. Моро насолоджується їхніми витівками та миттєвостями життя, вартими залишитися в пам’яті. Тому вона створила ілюстрації до дитячих перлів та кумедних історій з батьківських буднів, зібрала їх у трьох альбомах серії "Витівки малих тролів" і видала їх в Україні. Саме цьому і буде присвячена зустріч з ілюстраторкою на книжковому ярмарку. 

Також на ярмарок завітає німецький науковець, який спеціалізується на вивченні російського тоталітаризму, Карл Шльогель.

Цей видатний німецький історик і соціолог, один із провідних світових експертів з російського тоталітаризму, викладає історію Східної Європи у Європейському Університеті у Франкфурті-на-Одері. Як публіцист друкується в найбільших газетах Німеччини, жорстко критикує сьогоднішню агресивну політику Росії. Він є володарем численних нагород: Європейської премії Шарля Вейонна за есеїстку, Премії Зиґмунда Фройда за наукову прозу, Лейпцизької книжкової премії за внесок в європейське взаєморозуміння тощо. На "Арсеналі" зустрітися зі Шльогелем можна буде в день відкриття – 22 квітня – під час круглого столу "Європа для України: вибір чи необхідність?" о 17:00, а також 25 квітня, о 17:00 на сцені "Кафе Європа" він прочитає почесну лекцію.

Поет, есеїст, правозахисник і журналіст Ігор Помeранцев також завітає на "Книжковий Арсенал".

Померанцев у 1976 році був заарештований КГБ і звинувачений у володінні і розповсюдженні "антирадянської" політичної літератури, слуханні "ворожих голосів" і в підтриманні контактів з іноземцями. Тож за два роки він емігрував до Німеччини і того ж року став громадянином Великої Британії. Помeранцев - відомий радіожурналіст, ведучий, автор радіоп'єс. До речі, він є автором ідеї літературного фестивалю Meridian Czernowitz. 22 квітня о 19:00 він буде присутні на відкритті майданчику "Meridian Czernowitz", 23 квітня о 19:00 він презентуватиме книгу "Поздний сбор", 24 квітня о 15:00 разом з Юрієм Андруховичем візьме участь у публічній дискусії "Українська література. Після війни". 

І, зрештою, аби розібратися, "Чи є у літературі політична складова?", 24 квітня о 17:00 варто відвідати дискусію на цю тему. Дискусія відбуватиметься з австрійською письменницею, журналісткою Сюзанне Шолль. Тоді ж вона презентує роман "Емма мовчить".

Серед інших гостей "Книжкового Арсеналу" будуть також Карел Шварценберг, Світлана Алексієвич, Яцек Денель, Лідія Осталовська, Станіслав Лубєнський, Луїджі Серафіні, Срджан Срдич, Мілета Проданович, Михайло Пантич, Жан-Люк Утерс, Галя Аккерман, Ульріке Альмут Зандіг, Крістоф Бауер, Петр Грушка та Іветта Еллерова, Петр Чіхонь, Самюель Аккерман, Ілона Поланська, Петр Банков, Мавіл, Томаш Вільманський, Бржетіслав Рихлік, Тобіас Восс, Отар Каралашвілі, Ігор Логвінов, Брюно Дусе, Гай Бартелл, Олеся Здоровецька та інші.

Теги:
Читайте також:
Київ
+14°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.05
    Купівля 39.05
    Продаж 39.52
  • EUR
    Купівля 42.21
    Продаж 42.93
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
28 березня
13:31
Естонія
Посол України: росіяни в Естонії мають більше прав, ніж у Росії
13:27
Президент України Володимир Зеленський
"Призначив бойового генерала": Зеленський сказав, чого чекає від СЗР під керівництвом Іващенка
13:10
телемарафон
Маніпуляції за бюджетні кошти: уряд просять віддати гроші з телемарафону та Freedom на ЗСУ, створено петицію
13:09
акторка Іванна Сахно
"Винна їм половину зарплати": українка в Голлівуді Іванна Сахно розірвала контракт з Netflix, щоб не грати росіянку
13:09
відключення електроенергії
На Харківщині діють графіки відключень електроенергії: ситуація в енергосистемі станом на 28 березня
13:02
"У Росії немає ресурсів": ЦПД спростував фейк щодо підготовки росіян до наступу на Харків
12:59
Оновлено
річниця деокупації Ірпеня
Друга річниця деокупації Ірпеня: у місті вшанували пам'ять полеглих військових і цивільних
12:55
окупанти, орки
Росіяни не відпускають із фронту своїх військових, які укладали контракти на пів року, - Спротив
12:47
Ексклюзив
прикордонники
"Надзвичайно серйозно": у Раді резервістів ЗСУ назвали ймовірні завдання російських ДРГ у разі появи на Київщині
12:45
Росія ДНР ЛНР окуповані території
Британська розвідка розповіла про заходи русифікації на ТОТ України
12:24
США перекинули у Червоне море понад 3 тис. військових
Єменські хусити атакували військовий корабель США дронами
12:16
Чорне море, Крим
Росіяни готуються відбивати атаки українських ДРГ у Севастополі, - "Атеш"
12:14
Росія щодня продукує нові фейки
"У відповідь на теракт в Москві РФ знищила штаб-квартиру СБУ": добірка фейків і маніпуляцій світових ЗМІ за 28 березня
12:01
OPINION
Юрій Ніколов
Чим не догодив "слугам" "Уклон"
11:55
україна українці
Населення України може скоротитися до 25,2 млн у найближчі 26 років: Мінсоцполітики пропонує рішення
11:37
Оновлено
Стрілянина в Житомирі: поранений на вулиці чоловік помер у лікарні
11:28
Прем'єр міністр України Денис Шмигаль та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск
Зброя для України, ситуація на кордоні, розвиток торгівлі: українська делегація прибула до Польщі
11:20
За матеріалами ДБР судитимуть працівника військкомату та правоохоронця, які на Одещині торгували "білими квитками"
На Одещині судитимуть працівника ТЦК та правоохоронця, які торгували "білими квитками"
11:05
тарифи на електроенергію, лічильник
Атаки РФ на енергосистему: в Міненерго розповіли, чи підвищать тарифи на світло
10:50
Ексклюзив
"Через Курахове на Вугледар": військовослужбовець ЗСУ "Магнат" про спроби просування росіян
10:37
Намагався скоригувати удар по ТЕС та військовому шпиталю у Дніпрі: СБУ затримала підозрюваного
10:35
Огляд
світ, міжнародний огляд
Сіярто заявив про загрозливий ризик третьої світової війни, а українська армія окопується, щоб стримати атаки Росії. Акценти світових ЗМІ 28 березня
10:30
Наслідки руйнування житлового будинку після ракетного удару в Дніпрі
ООН: щонайменше 14 085 цивільних загинуло внаслідок російського вторгнення
10:15
Ексклюзив
гроші
З 29 березня збільшиться коло осіб, які мають право на допомогу в разі загибелі військового, - правозахисниця Денісова
10:10
ДБР викрило злочинну групу посадовців, яка зрубала 100-річні дуби на 60 млн грн у Чорнобильському заповіднику
Зрубали 100-річні дуби у Чорнобильському заповіднику на 60 млн грн: ДБР викрило посадовців держпідприємства
10:02
OPINION
Олексій Голобуцький
"Гаряча картоплина" мобілізації: з ким грають у пінг-понг?
09:56
Дмитро Пєсков
"Використовується терористами": у Кремлі закликали Дурова уважніше стежити за Telegram
09:36
Київ літо спека
КМВА не виключає загрозу проникнення російських ДРГ у Київ
09:24
Саміт ЄС, Олаф Шольц
Низка країн, включно з Україною, обговорюють можливу мирну домовленість з Росією, - Шольц
09:02
Оновлено
Удар балістикою по Миколаєву 27 березня: 12 людей поранені
08:59
ЄС - Китай
Сі Цзіньпін заявив прем'єру Нідерландів, що Китай готовий поглиблювати взаємодію з Європою
08:48
діти війна
Через російську агресію в Україні загинули 537 дітей
08:40
Оновлено
Еммануель Макрон
Bloomberg припустив, що заява Макрона щодо іноземних військ в Україні могла розлютити чиновників у США. У Держдепі відреагували
08:36
Оновлено
Обстріл Запоріжжя
Росія вночі запустила ракети Х-22 та "шахеди": Повітряні сили знищили 26 БПЛА
08:25
Партизани зафіксували прибуття нової партії військової техніки РФ в окупований Крим
08:16
росія дипломат
"Бачимо, куди західні цінності котяться": на Далекому Сході РФ в одному з міст скасували вибори мера
08:00
OPINION
Орест Сохар
Китай зазіхає на Європу
07:53
На фото діти з України
Канада не планує продовжувати програму зі спрощеного прийому українських біженців
07:39
ЗСУ. Війна з Росією. Військові новини
Сили оборони за добу ліквідували 780 окупантів, 10 танків та 32 артсистеми
07:30
Telegram
"Законопроєкт "про заборону телеграм" ніякої заборони Telegram або анонімних каналів, не передбачає": Микола Княжицький відповідає на поширені питання про законопроєкт
Більше новин