10 цікавих особистостей, з якими можна зустрітися на "Книжковому Арсеналі"

Дар'я Тарасова
22 квітня, 2015 середа
08:04

Один з найбільших книжкових ярмарків Києва - це не лише нові видання, фільмопокази, концерти та перформанси, а й неординарні, талановиті люди, з якими можна буде поспілкуватися

Вже сьогодні відбудеться довгоочікуване відкриття п’ятого "Книжкового Арсеналу". Про його насичену програму годі й казати: як завжди, тут заплановано чимало цікавого. Цінним для гостей книжковий ярмарок стане ще й можливістю послухати та поставити питання цікавим, талановитим людям творчих професій з різних країн світу.

Цього разу упродовж всього фестивалю, з 22 до 26 квітня, до Києва завітає 50 авторів з 12 країн світу. Еспресо.TV виокремило десять зустрічей з митцями, які варто не проґавити.

Іронічний, кмітливий та влучний Віктор Шендерович – один з тих письменників, кого слухати завжди цікаво, про що б він не розповідав. І справа не лише в тому, що він один з тих росіян, хто об'єктивно оцінює сучасні події, засуджує російську агресію в Україні та не мовчить про це. Шендерович - цікавий розповідач, адже має яскраве почуття гумору.

На "Арсеналі" письменник-сатирик, теле- і радіоведучий, публіцист і правозахисник представить свою книгу "Блокада мозку". До речі, книга зацікавлює навіть тим фактом, що в Росії її відмовилися брати на продаж, і автору довелося поширювати її через Інтернет. У 2014 році українське видавництво "Віват" уклало договір із російським письменником на публікацію "Блокади мозку-2014" і представить її на Книжковому Арсеналі. Тож, книга варта уваги.

Зустрітися з письменником можна буде 23 квітня, у четвер, о 13:00 в залі Авангард.

Більш серйозний тон розмові надасть інший іноземний гість – французький науковець, історик Антуан Аржаковський.

На "Книжковому Арсеналі" він буде представляти свою книгу "Росія – Україна: від війни до миру?". Тож, у цьому руслі і піде розмова з науковцем. До речі, для українців його думка буде цікава тим, що в своїй книзі Аржаковський має можливість дивитися на події на Донбасі відсторонено, адже він як француз не є безпосереднім учасником конфлікту. З іншого боку, Аржаковський прожив майже двадцять років - з 1989 до 2011 року в Росії та в Україні, керував Французьким університетським коледжем у Москві, працював у Посольстві Франції в Україні, у Французькому інституті в Україні, керував Інститутом екуменічних студій у Львові. І 24 квітня, у п’ятницю, о 12:00 – 12:45 гості книжкового ярмарку матимуть можливість почути наукову точку зору на конфлікт та поставити питання автору книги.

Ще один цікавий француз, який завітає на "Книжковий Арсенал" – письменник, історик та політолог Жан-Ів Потель. Він опублікував понад десять книг про Центральну Європу та Францію. Оригінальність його творів полягає в тому, що він поєднує подорожні нотатки, розслідування з поглибленими історичними та політологічними дослідженнями, розповідаючи про події, свідком яких він став: зародження Солідарності в Польщі, події в Косово. На книжковому фестивалі Жан-Ів Постель візьме участь у дискусії "Європейська пам’ять про другу світову війну" разом з Андрієм Павлишиним, Ігорем Гиричем. Дискусія відбудеться 23 квітня, у четвер, о 16:00 в Кафе Європа. 

Всім, хто полюбляє романтику, оповідання з ноткою меланхолії, а також цінить розум та легке почуття гумору, варто обов’язково не пропустити зустріч з одним з найпопулярніших польських письменників Янушем Вишневським.

Можливо, для когось деякі його твори – депресивні, однак сам він – веселий та дуже цікавий співрозмовник. До речі, Януш Вишневський – в першу чергу, хімік та інформатик, займається молекулярною біологією. Разом з цим Вишневський вдало поєднує в собі вміння добре розуміти жінок, і багато його творів написані саме від жіночого імені. Тож, у будь-якому разі, зустріч з талановитим поляком має бути цікавою. 25 квітня, у суботу, о 16:00 на Поетичній сцені Януш Вишневський презентує нову книжку "Інтимно. Розмови не тільки про кохання".

24 квітня, у п’ятницю, об 11:00 в залі Авангард розпочнеться телеміст з Гаррі Каспаровим - російським опозиційним політиком та громадським діячем. Звісно, це не особиста зустріч, однак всі відвідувачі зможуть послухати Каспарова наживо, а також поставити йому питання.

У цей же день, 24 квітня, о 18:00 в залі "Папір" можна буде зустрітися, послухати та поставити питання американському історику японського походження Хіроакі Куромія.

Науковець та публіцист спеціалізується на історії СРСР, зокрема  на добі сталінізму, комуністичних репресіях і часах "холодної війни". Займається він і вивченням проблем сучасних Росії та України. До речі, Куромія є автором монографії про історію Донбасу 1870–1990-х років. Історик оцінює цей регіон як "антистоличну козацьку землю", що завжди створюватиме проблеми для центру. Він вважає, що Донбас утілює риси Дикого поля - волелюбність, жорстокість, схильність до терору, войовничість. На "Книжковому Арсеналі" історик візьме участь у дискусії "Кордони Донбасу. Де закінчується свобода?"

Ті, хто втомився від політики, 24 квітня, о 19:00 на Дитячій сцені можуть зустрітися з Магалі Моро – блогеркою та ілюстраторкою. Ця цікава жінка, в першу чергу, є мамою трьох маленьких тролів, які не дають їй розслабитися та разом з цим є постійним джерелом натхнення. Моро насолоджується їхніми витівками та миттєвостями життя, вартими залишитися в пам’яті. Тому вона створила ілюстрації до дитячих перлів та кумедних історій з батьківських буднів, зібрала їх у трьох альбомах серії "Витівки малих тролів" і видала їх в Україні. Саме цьому і буде присвячена зустріч з ілюстраторкою на книжковому ярмарку. 

Також на ярмарок завітає німецький науковець, який спеціалізується на вивченні російського тоталітаризму, Карл Шльогель.

Цей видатний німецький історик і соціолог, один із провідних світових експертів з російського тоталітаризму, викладає історію Східної Європи у Європейському Університеті у Франкфурті-на-Одері. Як публіцист друкується в найбільших газетах Німеччини, жорстко критикує сьогоднішню агресивну політику Росії. Він є володарем численних нагород: Європейської премії Шарля Вейонна за есеїстку, Премії Зиґмунда Фройда за наукову прозу, Лейпцизької книжкової премії за внесок в європейське взаєморозуміння тощо. На "Арсеналі" зустрітися зі Шльогелем можна буде в день відкриття – 22 квітня – під час круглого столу "Європа для України: вибір чи необхідність?" о 17:00, а також 25 квітня, о 17:00 на сцені "Кафе Європа" він прочитає почесну лекцію.

Поет, есеїст, правозахисник і журналіст Ігор Помeранцев також завітає на "Книжковий Арсенал".

Померанцев у 1976 році був заарештований КГБ і звинувачений у володінні і розповсюдженні "антирадянської" політичної літератури, слуханні "ворожих голосів" і в підтриманні контактів з іноземцями. Тож за два роки він емігрував до Німеччини і того ж року став громадянином Великої Британії. Помeранцев - відомий радіожурналіст, ведучий, автор радіоп'єс. До речі, він є автором ідеї літературного фестивалю Meridian Czernowitz. 22 квітня о 19:00 він буде присутні на відкритті майданчику "Meridian Czernowitz", 23 квітня о 19:00 він презентуватиме книгу "Поздний сбор", 24 квітня о 15:00 разом з Юрієм Андруховичем візьме участь у публічній дискусії "Українська література. Після війни". 

І, зрештою, аби розібратися, "Чи є у літературі політична складова?", 24 квітня о 17:00 варто відвідати дискусію на цю тему. Дискусія відбуватиметься з австрійською письменницею, журналісткою Сюзанне Шолль. Тоді ж вона презентує роман "Емма мовчить".

Серед інших гостей "Книжкового Арсеналу" будуть також Карел Шварценберг, Світлана Алексієвич, Яцек Денель, Лідія Осталовська, Станіслав Лубєнський, Луїджі Серафіні, Срджан Срдич, Мілета Проданович, Михайло Пантич, Жан-Люк Утерс, Галя Аккерман, Ульріке Альмут Зандіг, Крістоф Бауер, Петр Грушка та Іветта Еллерова, Петр Чіхонь, Самюель Аккерман, Ілона Поланська, Петр Банков, Мавіл, Томаш Вільманський, Бржетіслав Рихлік, Тобіас Восс, Отар Каралашвілі, Ігор Логвінов, Брюно Дусе, Гай Бартелл, Олеся Здоровецька та інші.

Читайте також:
Київ
+18°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 38.49
  Купівля 38.49
  Продаж 39.51
 • EUR
  Купівля 38.85
  Продаж 39.97
 • Актуальне
 • Важливе
2022, вiвторок
9 серпня
04:52
танкер
Санкції проти РФ. У Німеччину вперше прибув танкер з нафтою зі США, - Reuters
04:29
Дональд Трамп
ФБР провело обшук у маєтку експрезидента США Дональда Трампа, - ЗМІ
04:03
Ил-76МД
У Білорусь поблизу кордону з Україною прибув черговий вантажний літак армії РФ
03:40
Міністри оборони США та Канади обговорили підтримку України та протидію РФ у рамках НАТО
03:17
українські танкісти
На Півдні цієї доби ЗСУ ліквідували понад 20 росіян та декілька одиниць броньованої техніки
02:54
Мелітополь
Вечір для військових РФ перестає бути спокійним. В тимчасово окупованому Мелітополі прогриміло близько 10 вибухів
02:28
Білл Клінтон
Зеленський мав розмову з експрезидентом США Клінтоном
02:04
Останні хвилини крейсера "Москва"
Міноборони РФ визнало загибель на крейсері "Москва" ще двох строковиків, - ЗМІ
01:40
Сухогруз RAZONI з українським збіжжям у Лівані
Ліван відмовився приймати зерно, відправлене першим кораблем з українського порту, - посольство
01:17
Протирадарні акети AGM-88 HARM
Сюрприз російським ППО-шникам. Українські ВПС освоїли західні ракети, що вражають російські С-300 на відстані до 150 км ,- експерт
00:57
wizzair
Угорський лоукостер Wizz Air з жовтня запланував польоти з Москви в Абу-Дабі
00:50
Андрій Скоч
Суд у США доручив арештувати літак російського олігарха вартістю $90 млн
00:30
Молдова
Прелюдія війни. У Молдові стривожені заявами Придністров'я про бажання приєднатися до Росії, - The Times
00:22
Зерно
Буферна зона 10 миль. Стали відомі деталі "зернового коридору" для українського збіжжя, - Reuters
00:15
Генерал Дмитро Марченко
Ще у березні росіяни проґавили шанс захопити Миколаїв, – генерал Марченко
00:03
діти війна
Росії примусово виселили з України понад 3 млн людей
2022, понедiлок
8 серпня
23:46
"Чотири збиті "Калібри" - це десятки врятованих життів українців". Зеленський подякував українським зенітникам
23:41
мавпяча віспа
У Молдові зафіксували перший випадок мавпячої віспи
23:10
Головний переговорник Ірану на ядерних переговорах Алі Багері-Кані у Відні
Євросоюз узгодив остаточний текст ядерної угоди з Іраном, – The Wall Street Journal
23:03
"Не має залишитись ані тліючого, ані замороженого конфлікту": Зеленський заявив, що лише очевидний програш РФ є запобіжником проти будь-якої нової війни
22:43
окупанти Мелітополь
В окупованому Мелітополі пролунали вибухи
22:37
Ексклюзив
Через обмеження виїзду чоловікам, 150 тис. українських моряків не можуть включитися в економіку, - представник "Фонду допомоги морякам "Ассоль" Шевченко
22:31
У столиці Фінляндії демонтували пам'ятник, подарований ще СРСР
У столиці Фінляндії демонтували пам'ятник, подарований ще СРСР
22:11
Курт Волкер
Україна та Грузія можуть стати членами НАТО попри те, що частина їх територій окупована Росією, - Волкер
22:06
Росіяни обстріляли населені пункти Сумщини, одна людина загинула
22:02
Прапор, який покинув Азовсталь з останнім бійцем, передали до Музею історії України у Другій світовій війні
У Донецьку триває "суд" над українськими полоненими: "прокурор ДНР" просить розстріляти бійців українського підрозділу "Ведмеді"
21:50
На фото Дмитро Кулеба
Вибачення не менш недолугі, ніж їхня причина, - Кулеба про Amnesty International та фільм CBS
21:38
Аналітика
Сергій Згурець
HIMARS та українська ППО руйнують плани російських окупантів. Колонка Сергія Згурця
21:36
Російський літак, який розбирають на запчастини через санкції
У Росії через санкції авіакомпанії розбирають літаки на запчастини, - Reuters
21:20
Ексклюзив
Путін та Лукашенко. Сочі, 2022 рік
Путін хоче руками Лукашенка зачепити країни НАТО, - військовий експерт Бадрак
21:18
Ентоні Блінкен
Якщо ми дозволимо Росії підкорити Україну, у світі почнеться "сезон війн", - Блінкен
21:14
Росія втратила на війні в Україні близько 70-80 тисяч солдатів, - Пентагон
21:08
Українці вже вісім років активно тренують свою армію. Російський військовий експерт визнав перемоги ЗСУ над армією РФ
21:06
Оновлено
ППО збила ракету
На Черкащині ППО збила ворожу ракету: пошкоджена цивільна інфраструктура, одна людина загинула
20:50
Пентагон
Пентагон анонсував додатковий пакет військової допомоги Україні на суму $1 млрд
20:50
МЗС РФ
Росія вивела свої об'єкти з-під дії Договору про скорочення стратегічної наступальної зброї
20:26
Допомога Україні
США нададуть Україні додаткових $4,5 млрд допомоги
20:18
окупант ЗАЕС
Білий дім відреагував на воєнні дії довкола ЗАЕС
20:14
Антонівський міст
"Окупанти на камеру міряють лінійками пошкодження, з ремонтом буде складно": заступник голови Херсонської облради Соболевський про стан Антонівського мосту
20:12
ЮНІСЕФ запускає застосунок з розвивальними іграми для дошкільнят
Більше новин