live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ТОП-5 українських танцюристів, які підкорили світ та прославилися за кордоном

Сьогодні, 29 квітня, прихильники різних стилів танцю в усьому світі відзначають Міжнародний день танцю

З 1982 року за рішенням ЮНЕСКО 29 квітня відзначають як Міжнародний день танцю. Ця дата обрана не випадково: саме цього дня в 1727 році народився реформатор танцю, видатний французький балетмейстер Жан-Жорж Новер. В історію він увійшов як батько сучасного балету. Теоретик хореографічного мистецтва, він написав та видав чимало творів, за якими вчилися цілі покоління балетмейстерів, танцюристів, артистів балету. До Новера балету як окремої вистави, окремого, незалежного виду мистецтва не існувало. Він був лише частиною оперної вистави, коротким, епізодичним супроводом опери. Новер втілив ідею того, що і пантомімою, танцем можна розповідати цілі історії, "станцювати життя" героїв.

Тому в день народження Новера було вирішено святкувати Міжнародний день танцю, яким всі поціновувачі цього мистецтва вшановують здатність танцю об’єднувати людей попри будь-які політичні, культурні та етнічні кордони. 

Внесок Жана-Жоржа Новера в розвиток танцю, безумовно, величезний. Однак і серед українських танцюристів є такі, які стали відомими на весь світ на здобули всесвітнє визнання завдяки своєму яскравому таланту.

Серж Лифар 

Сергій Лифар, відомий світу як французький хореограф Серж Лифар, один із найвидатніших танцівників XX століття. Його називали "богом танцю", "добрим генієм балету XX століття". Однак Лифар – уродженець України, він народився та провів юність у передмісті Києва. Пізніше його родина емігрувала до Парижа, де Лифар став зіркою балету та видатним хореографом.

Заслуга Сержа Лифаря в тому, що він фактично відродив французький балет, його репертуар, трупу, його школу та славу після смерті тодішніх зірок балету. У Франції, "співбатьківщині" балету, Лифар став основоположником нового напрямку в цьому мистецтві – неокласицизму.

Однак Лифар залишився українцем у душі: "Навіть прекрасний, блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро".

Денис Матвієнко

Талант цього сучасного танцівника важко переоцінити. Денис Матвієнко – справжня зірка свого часу та своєї справи. Він – єдиний в світі володар чотирьох Гран-прі міжнародних конкурсів артистів балету. У активі 36-річного Матвієнка вже близько десяти нагород та премій. Уродженець Дніпропетровська, Денис Матвієнко закінчив Київське хореографічне училище, а зараз - прем'єр Маріїнського театру, Заслужений артист України, Запрошений соліст Великого театру, Нового національного театру (Токіо, Японія), Ла Скала (Мілан, Італія), Гранд Опера (Париж, Франція) та Американського театру балету (Нью-Йорк, США). Матвієнко живе в Санкт-Петербурзі, але вважає себе українцем і каже, що не планує змінювати громадянство.

У листопаді 2011 року Денис Матвієнко став художнім керівником балетної трупи Національної опери України, де завзято взявся до реалізації цікавих ідей. Тоді в репертуарі з'явилися два одноактних балети: "Клас-концерт" і "Radio and Juliet". Для постановки Матвієнко залучив Михайла Мессера та Едварда Клюга. Балет "Radio and Juliet" став першим в історії театру репертуарним балетом в стилі contemporary. Однак за рік Матвієнка нахабно усунули від виконання обов’язків. 

Матвієнко і далі плідно працює. Він продовжує танцювати та ставити прекрасні балетні вистави. Однією з останніх, яка стала справжнім відкриттям, привернувши увагу всього світу до українського хореографічного мистецтва, є THE GREAT GATSBY. 

Григорій Чапкіс

Григорію Чапкісу – 85, а він і досі на публіці та частенько танцює: буває, проводить майстер-класи, відвідує молодих танцюристів. Григорій Чапкіс танцює все своє життя. Вперше вийшов на сцену у віці 10-11 років. Серйозну творчу діяльність розпочав вже після війни. Чапкіс працював хореографом у Театрі імені Івана Франка, а з 1955 виступав у складі Державного ансамблю танцю під керуванням Павла Вірського. Наразі, окрім бурхливої діяльності в Україні, Чапкіс - головний танцмейстер Віденського балу, який відбувається щороку в Австрії. Чапкіс розповідав, що особисто був знайомий з Елвісом Преслі та з Івом Монтаном.

Гурт KAZAKY

Українські хлопці відомі, передусім, своєю епатажністю. Однак неординарність їхніх танців – KAZAKY танцюють на величезних підборах – не завадила та, скоріше, сприяла їхній популярності за кордоном. Український синті-поп гурт став відомим в 2010 році завдяки відео "In the middle" із хореографією на підборах. Гурт був започаткований такими танцюристами як Олег Жежель, Артур Гаспар, Кирило Федоренко та Стас Павлов. Основними елементами хореографії групи є акробатичний танець та вакінг.

Найвідоміша їхня робота за межами України – зйомки в кліпі поп-зірки Мадонни.

Менеджери Мадонни самі знайшли хлопців та запропонували їм співпрацю. Визнання Мадонною багато чого варте.

Сергій Полунін

Ще один талановитий український танцюрист розповів за кордоном про нашу країну за допомогою танцю. Сергій Полунін – 25-річний артист балету, уродженець Херсону – у 19 років став прем’єром Британського королівського балету.

Окрім цієї роботи, яка тривалий час була для Полуніна основною, український танцюрист нещодавно привернув до себе увагу, знявшись в альтернативному кліпі ірландського музиканта Hozier на пісню Take Me to Church.

Відомого танцюриста помітив легендарний фотограф і режисер Девід Лашапель. Весь сюжет кліпу побудований навколо танцю Полуніна, якому без жодного слова вдалося передати неймовірний спектр емоцій. І це саме те, що заповідав Новер і на честь чого світ відзначає Міжнародний день танцю.

новини партнерів

6 червня, 2020 субота

6 червня, 2020 субота

5 червня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати