Чому українці ніколи не купуватимуть революційні батареї Tesla Energy

Акумулятори Tesla Energy здатні перетворити невеличкий завод або будинок на автономний об’єкт, який повністю енергетично незалежний від зовнішнього світу. Але в Україні вони не будуть користуватисть попитом

Голова компанії Tesla Елон Маск на початку травня презентував акумуляторну систему під назвою Tesla Energy, яка вже встигла зробити фурор. Що ж незвичайного у цих батареях?

Перш за все, акумулятори створені для потреб як звичайних користувачів, так підприємств. Їхня головна "фішка" - велика місткість, завдяки чому вони здатні накопичувати величезний об’єм енергії. Раніше таких параметрів нікому не вдавалось досягти.

Пристрої здатні заряджатись з будь-якого джерела електрики: від енергії Сонця або звичайної мережі. США отримають новинку вже влітку цього року.

Невеличкий акумулятор для пересічних громадян отримав назву Powerwall. Його розміри – 130 на 86 и на 18 см, а вартість близько $3 тис. Powerwall  поділено на дві моделі - для денного (7 кіловатт-годин) та тижневого ( 10 кіловатт-годин) використання. Цього достатньо для забезпечення повної автономності звичайного приватного будинку протягом кількох годин.

Більш великі батареї для комерційних потреб отримали назву Powerpack. Це кілька блоків, ємність яких понад 100 кіловатт-годин.

Чому ці проекти так зацікавили світ? Тому що популярність "зеленої енергії" постійно зростає, особливо попитом користуються сонячні батареї та електроавтомобілі.

Завдяки великій місткості батарей Tesla Energy їх можна використовувати для заряджання електрокара від власної геліостанції. Крім того можна придбати кілька акумуляторів і користуватись ними по черзі, перетворивши власний будинок на замкнену станцію, де завжди є електрика власного виробництва. Нею можна підігрівати воду, повітря та використовувати для будь-яких інших побутових потреб.

Якщо встановити Powerpack – можна покращити енергоспоживання великого підприємства, скоротивши витрати на електрику за рахунок власних сонячних батарей, та "пережити" навіть дуже довге аварійне вимкнення енергії.  

Що важливо, батареї Tesla легко перевозяться у будь-яке місце, де теж можуть стати у нагоді.

Елон Маск вже прогнозує, що серійне виробництво та поступове зниження ціни акумуляторів Tesla Energy призведе до зростання попиту на сонячні панелі.

Чому в Україні сонячна енергія не популярна?

Високі тарифи на електроенергію вже давно підштовхують українців обзавестися вітряними або сонячними електростанціями, які зменшать витрати на комунальні послуги. У деяких випадках Сонце навіть дозволяє заробляти, продаючи надлишки державі.

Нещодавно українським законодавством був встановлений так званий "зелений тариф" для людей, які самостійно виробляють електричну енергію шляхом акумулювання енергії Сонця. При цьому потужність установки не повинна перевищувати 10 кіловат, інакше вона вже буде вважатися повноцінним енергопідприємством.

Цим скористалася мешканка Буковини Оксана Кіцмань і встановила у себе у дворі геліостанцію за 9 тис євро. Енергії виявилося достатньо для забезпечення потреб триповерхового будинку, та ще й з лихвою. Надлишки жінка продає. За "зеленим тарифом" держава виплачує їй щомісяця 3,5 грн за кіловат. У результаті її електростанція окупиться через 7 років, так як в середньому жінка продає близько 400 кіловат на місяць.

І таких заповзятих у нашій країні чимало. Так чому ж сонячні панелі на вулицях не побачити? Цьому є кілька причин.

По-перше - вартість геліостанцій. Вони обійдуться українцеві в тисячі доларів. Хто хоче заощадити, такі гроші навряд чи має.

По-друге - інвестиційна ненадійність. Ніхто не захоче вкладати фінанси в країну, яка охоплена війною і має низькі закупівельні тарифи на електроенергію.

По-третє - погане законодавче регулювання. Держава скасувала податкові та митні пільги для підприємств, що виробляють електроенергію з відновлюваних джерел.