Як Україна відзначає 70-річчя перемоги над нацизмом. Марафон

Україна відзначає 70-річчя перемоги над нацизмом. Еспресо.TV пропонує долучитися до марафону українськими містами, звідки журналісти телеканалу розповідають найцікавіше про урочисті заходи з нагоди цього великого свята

Подивимося, як у Харкові відзначають день Пам'яті та Примирення та готуються до Дня Перемоги.

За словами кореспондента Еспресо.TV Натілії Білокудрі, окрім традиційних заходів (покладання квітів, марш ветеранів), відбудеться виступ п'ятьох духових оркестрів, а також їхній марш центральною вулицею міста.

"Поруч з ветеранами під час урочистих заходів стоятимуть їхні онуки: бійці АТО, волонтери, новітні герої, які зараз захищають батьківщину від російського агресора", - розповіла журналіст.

Крім того, у місті було посилено охорону: Спокій забезпечуватимуть майже 10 тис. правоохоронців. З інших областей додатково приїхали близько 300 представників силових структур.

Одеса провела день Пам'яті та Примирення і готується до Дня Перемоги.

У місті працює кореспондент Еспресо.TV Валерія Сергєєва. За її словами, сьогоднішнє свято пройшло спокійно. Вранці на Алеї слави пройшов міжконфесійний молебень за загиблими у Другій світовій війні і також молитва за мир в Україні. Участь у цьому молебні взяли представники усіх релігійних громад Одеси. 

За словами кореспондента Еспресо.TV, для одеситів важливіший завтрашній день. За традицією, вони готуються нести квіти до пам'ятних місць та вшановувати ветеранів.

Тепер перемістимося на Схід. Краматорськ - в очікуванні свята.

За інформацією від кореспондента Еспресо.TV Римми Заболотної, у місті завтра відбудеться міський мітинг-реквієм. Він пройде у сквері Пам'яті Героїв, а також у селах Семенівка та Новоселівка. Крім того, заплановані зустрічі з ветеранами, концерти, виставки. Основні заходи відбудуться у парку Ювілейний. Там побачимо виставку дитячої творчості "Малюнок крейдою на асфальті" і цікава міжнародна акція під назвою "Рекорд перемоги". 

Про заходи щодо забезпечення правопорядку кореспонденту Еспресо.TV розповів Сергій Галушко - заступник керівника АТО.

"Ми почали працювати по урочистостям з випередженням. Ми отримуємо інформацію по лінії правоохоронних органів у штабі АТО про наміри противника. Є спроби диверсійних груп потрапити на нашу територію. Зокрема, вчора були випадки. Місцеві жителі у районі гори Артема помітили підозрілу активність. Ми відправили туди вибухотехніків і знайшли там вибуховий пристрій, його знешкоджено. Також, за допомогою гелікоптера, при обльоті території, ми знешкодили групу диверсантів", - повідомив військовий.

За словами Галушка, відповідні підрозділи ведуть як оперативно-пошукову роботу, так і роботу на підтримку безпеки громадян.

У Сєвєродонецьку завтра відбудуться традиційні заходи, а також концерт симфонічного оркестру, який перебрався до міста з окупованого Луганська.

Цікаво, що диригентом буде видатний австрійський композитор Курт Шмідт. Оркестр виконає австро-український марш, а також спеціально написану Шмідтом композицію "Сєвєродонецька весна".

Для забезпечення безпеки у місті, за словами речника голови військово-цивільної адміністрації Луганщини Ярослава Галаса, залучені підрозділи різних силових структур, включаючи СБУ, міліцію, ЗСУ, Нацгвардію. 

"Генеральна репетиція, можна сказати, відбулася сьогодні, на вшанування пам'яті загиблих героїв, де була маса людей і все пройшло спокійно. У нас є впевненість, що так буде і завтра", - розповів він.

У Маріуполі міська влада відмовилася від проведення єдиного масштабного заходу з приводу 70-річчя перемоги над нацизмом.

Завтра у приморському місті ветеранів шануватимуть у кожному районі окремо - в цілях безпеки.

"СБУ, МВС, воєнізовані формування щільно патрулюють місто, забезпечуючи правопорядок", - розповів член кризового центру "Оборона Маріуполя" Роман Соколов. 

У Києві о 22:00 розпочалася офіційна церемонія Дня пам'яті та примирення.

Захід розпочався із виступу президента України Петра Порошенка. На початку промови він звернув увагу присутніх біля музею ВОВ ветеранів Червоної армії, УПА, воїнів АТО та інших на пам'ятник "Батьківщини-матері", який зранку прикрасили маковим віночком.

Президент відкрив секретний український код.

Глава держави наголосив, що "вперше ми дивимося на українську історію не через "московські окуляри", а своїми очима".

"Завтра наша країна і ми традиційно святкуватимемо День перемоги над нацизмом. А сьогодні Україна в європейському форматі відзначає День Пам'яті і Примирення. І вперше ми робимо це в українсько-європейські системі координат, дивимося нарешті на власну українську історію, дивимося своїми очима, а не крізь московські окуляри", сказав Петро Порошенко.

На фото: ветерани ВОВ, воїни АТО та Андрій Парубій (перший віце-спікер парламенту)

На фото: ветерани УПА

На фото: дружина президента Марина Порошенко разом з ветеранами.

"Україна платить високу ціну щоб жити у вільній, демократичній Європі. Та добитися миру можна лише в комбінований спосіб: оборонно-військові зусилля з політично-дипломатичними. Цей шлях до миру зафіксований в Мінських угодах, які визнані основою для врегулювання всім світом", - сказав президент України.

Він наголосив, що буде діяти виключно за представленим планом.

"Скільки б мене не критикували за мій план, я з нього не зверну, бо відчуваю колосальну відповідальність перед Україною та українським народом", - зауважив він.

О 23:00 на церемонії провели міжнародну акцію пам'яті "Перша хвилина миру" та запалили чашу "Вогню Слави".

О 23:01, рівно 70 років тому, у світі настав мир.

Президент пообіцяв, що в Україні настане "хвилина миру".

Читайте також: 70 років перемоги. Україна - Росія: Як змінюються цінності.