10 обіцянок Віталія Кличка. Рік потому

Рівно рік тому, 25 травня, одночасно з президентськими, пройшли і вибори Київського міського голови. До столичного керма став чемпіон світу з боксу Віталій Кличко – його підтримали 57% киян

Як і годиться новопризначеному керівнику, Кличко одразу пообіцяв киянам метро на Троєщину, гарячу воду влітку, зелений Київ і прощання з незаконно розміщеними кіосками (МАФами).

Про те, що з обіцяного Віталію Кличку вдалося виконати за рік і що мер "проспав" у ТОП-10 обіцянок мера Кличка.

1. Люстрація столичних посадовців

Мер майже одразу після вступу на посаду пообіцяв провести масштабну люстрацію серед столичної влади.  Час від часу можна почути про звільнення київських посадовців. Наприклад, упродовж року було звільнено понад трьох десятків директорів комунальних підприємств. Однак, до відповідальності не притягнуто жодного з них.

2. Боротьба з МАФами

Ще на початку червня 2014 року новий очільник столиці пообіцяв в найкоротші терміни прибрати усі незаконні кіоски біля виходів з метро.

Утім, протягом літа минулого року і впродовж всього року мерства Кличка стало зрозуміло, що винахідливі підприємці не збираються йти з насиджених "хлібних" місць. Якщо в центрі міста кіосків біля метро поменшало, то на околицях, зокрема біля станці "Позняки", "Осокорки", "Політехнічний інститут", "Житомирська" тощо кількість торгових яток лише збільшувалась. Та ж ситуація й з іншими кіосками, які працюють далеко від станцій метрополітену - їх останнім часом почали встановлювати просто на газонах.

3. Подільський міст на Троєщину

Кличко обіцяв вже до кінця вересня 2014 року знайти кошти на завершення будівництва Подільського мостового переходу, який має з’єднати Троєщину з Подолом. Однак, вже на початку січня 2015-го мер повідомив, що можливість фінансування з міжнародними спонсорами досі на стадії обговорення. А кошти планується залучити лише на початку 2016 року.

4. Податок на доходи фізичних осіб

Напередодні свого обрання у мери Києва, Віталій Кличко пообіцяв "відбити" для столиці 100% податку на доходи фізичних осіб. Але в Мінфіні вирішили інакше і заклали в державний бюджет на 2015 рік свої цифри: у 2015-му Київ буде віддавати державі 75% цього податку. Столичному ж бюджету залишається лише 25%.

5. Кінотеатр Януковича

На початку березня 2015 року Кличко пообіцяв повернути "мекку Партії регіонів" - кінотеатр "Зоряний" у комунальну власність Києва. Проте, постановою Київського апеляційного суду кінотеатр залишився у власності ТОВ "Кіноцентр "Зоряний".

6. Скандальні будівництва

Кличко неодноразово обіцяв стежити за тим, що будується в столиці. Проте, з його вступом на посаду будівництва лише пожвавилось.  Як приклад - скандальне будівництво "мурашника" на столичному масиві Осокорки. Між мешканцями прилеглих будників та забудовником не один місяць триває протистояння, аж до бійок.

Місцева влада запевняє, що боротьба Києва з незаконними будівництвами триває -  правоохоронцям передали інформацію по 45 об'єктах, де будівництво ведеться з порушеннями або без документів. Дані ж про будівництвах поступово розсекречують: на сайті Містобудівного кадастру вже можна побачити, хто працює з документами, а хто без. 

Що ж стосується конфлікту на Осокорках, то Кличко вважає його вичерпаним. Після інспекції на будівництво і спілкування з місцевими мешканцями, мер прийняв рішення внести на наступну сесію Київради проект рішення про розірвання договору оренди та скасування рішення Київради про відведення земельної ділянки під це будівництво. Замість кранів та котлованів на цій території має з'явитися сквер.

7. Земля для киян-учасників АТО

Ще у вересні Віталій Кличко пообіцяв виділити землю для киян, які воюють у зоні проведення АТО. Мер обіцяв 50 гектарів. У листопаді Київрада проголосувала за виділення лише 11 гектарів у Биківні. Однак станом на травень 2015 року в “Київській міській спілці ветеранів АТО” запевняють, що жоден з бійців ще землі не бачив.

8. Андріївський узвіз

15 серпня минулого року Кличко обіцяв, що упродовж тижня Андріївський узвіз перекриють для проїзду транспорту. Утім машини там їздили по травень цього року. Лише 6 травня міська влада почала встановлювати висувні стовпчики, функція яких перекрити в’їзди і виїзди на узвіз. Виняткове право на проїзд, за словами столичних комунальників, матимуть лише місцеві жителі та спецмашини.

9. Відключення води влітку

Вже за місяць свого мерства Кличко казав, що кияни забудуть про те, що таке відключення гарячої води влітку. Проте 1 липня 2014 року генеральний директор "Київенерго" Олександр Фоменко повідомив, що компанія переходить на прямі договори зі споживачами з гарячого водопостачання та опалення. Рахунки за опалення також будуть виставлятися безпосередньо від імені "Київенерго", але з моменту початку нового опалювального сезону в жовтні. Вже 4 серпня "Київенерго" відключило від теплопостачання всіх споживачів у столиці. При цьому в компанії відзначили, що тільки 16,26% споживачів відключені через ремонтні роботи, а решта 83,74% - через зупинку теплоджерел.

10. Програма розвитку транспорту в Києві

В середині червня минулого року мер Кличко обіцяв представити нову програму розвитку столичного  транспорту, яка б надавала перевагу не приватним, а комунальним перевізникам. Однак, відповідно до листа виконавчого органу КМДА від 5 лютого 2015 року, проект програми розвитку транспорту в Києві розроблений, але у зв’язку з обмеженими можливостями міського бюджету не знайшов підтримки для підготовки відповідного проекту рішення Київської міської ради.

Водночас, не зайвим буде нагадати про підвищення тарифів на проїзд у київському транспорті, яке сталося на початку лютого 2015-го. Слідом за метро і тролейбусами–трамваями (4 і 3 грн відповідно), ціни злетіли й у столичних "маршрутників" (від 3,5 до 6 грн).