Анастасія Кириленко: путінські гроші під санкції не потрапили – їх вивели до Гонконгу

Антін Борковський
1 червня, 2015 понедiлок
09:27

Російська розслідувачка Анастасія Кириленко, яка опублікувала резонансний матеріал, в якому йдеться про те, що Путін вже на початку своєї кар’єри отримував відкати (цифри при цьому писались на папері), у програмі Еспресо.TV "Студія Захід з Антоном Борковським" розповіла про гроші кремлівської мафії

- Ви є автором резонансного матеріалу, в якому стверджувалося, що Путін, ще не будучи президентом, писав суми відкатів на папірці. Цей матеріал було знято з сайту, але ми розуміємо чому.

- Показання Максима Фрейдзона вписуються в рамки інших подібних свідчень. З темою минулого Володимира Путіна я працюю вже кілька років. Я зустрічалася в Петербурзі і з іншими свідками. Наприклад, колишні депутати Ленсовєта займалися розслідуванням діяльності Путіна вже в ті роки. І сума в 10 тис. доларів справді звучала як такса, оскільки він займав пост, від якого багато що залежало в Петербурзі. Це перша людина, яка сказала це на камеру під запис. І ще, що важливо, ця історія підтверджується документально. Найважливіше навіть не хабар, цим вже нікого не здивувати, а те, що Путін хотів мати частки в бізнесі. Це підтверджується іншими розслідуваннями. Найближче коло Путіна - Тимченко, Шамалов, Уланов, Коритов - тримали бізнес не для себе, а для нього. Санкції США і Європи були спрямовані на статки безпосередньо Путіна, контрольовані через його друзів. Але, на жаль, існують відомості, що санкції майже не завдали шкоди, тому що цих людей встигли попередити і гроші були переведені в Азію.

 

- Я читав доповідь, присвячену розслідуванню вбивства Литвиненка, і там згадувалися бауманівська і тамбовські угруповання, які, нібито, хоча, можливо, і фактично, свого часу співпрацювали з Путіним. Чи не спливали подібні матеріали у Вас?

- Так, дійсно, в Петербурзі поширювалися сумні жарти, що, наприклад, один з комітетів мерії був подвійного підпорядкування - казанській мафії і тамбовській. З одного боку, мерія і, зокрема, Путін не могли зовсім уникати цих контактів, однак тут виникає питання, чи все вони зробили для того, щоб намагатися розслідувати діяльність цих людей, але це навряд. Тому що компанії, які контролювалися членами тамбовського угруповання, отримували преференції від Путіна, я маю на увазі петербурзьку паливну компанію, контрольовану Володимиром Кумаріним. Більше того, як випливало з розслідувань моїх та інших колег, Путін у Німеччині спільно з представниками тамбовського ОЗУ володів акціями компанії SPAG, яка фігурувала в розслідуваннях щодо відмивання грошей і наркотрафіка. Доказів багато. Інша справа, що не було політичної волі Німеччини, зокрема Герхарда Шредера, все спускалося кудись у пісок. Результатів не було, але документів багато. Хоча їх намагалися знищити, коли Путін у 1998 році очолив ФСБ. Було відправлено цілу команду в Петербург зачищати сліди. Але масштаб цієї співпраці такий великий, що все приховати неможливо.

 

- Наскільки я розумію, у Путіна і його бригадирів, зараз високопоставлених чиновників Кремля, є не менш серйозні подільники на Заході. Ситуація у справі продажу власності Тимченко Торбйорну Торнквисту начебто підтверджує, що дехто на Заході грав дуже нечисто. Ми розуміємо, що санкції вдарили по Тимченко, але, з іншого боку, бачимо, що буквально за день до прийняття цих майже персональних санкцій власність найбільшого нафтотрейдера Російської Федерації по суті виявилася в руках одного з його головних акціонерів - скромного скандинавського хлопця зі швейцарським корінням.

- Коли Путін тільки починав бізнес, він використовував зв'язки у Штазі. Є ще такий Матіас Варніг. Мабуть, у них збігалися переконання з Путіним (іронізує. - Ред). Треба сказати, що у Тимченко виникали проблеми зі шведською прокуратурою. Останнім часом він жив у Швейцарії. Але як все відбувалося: з Петербурга він перебрався до Фінляндії, потім до Швеції, тоді у Швейцарію. А чому? Не тому, що йому не сподобалася Швеція, просто його там допитували. Справа в тому, що існували незрозумілі транзакції Тимченко і Gunvor на якісь офшори. Існують подібні документи і розслідування стосовно Роттенберга, колишнього тренера Путіна і його ж партнера. Існують навіть розслідування у Франції у цій справі. «Радіо Свобода» та інші ЗМІ відправляли Путіну запити щодо цих тем, мовляв, як же так, що відбувається. І відповідей або не було, або вони були дуже смішними, що він ні в чому не брав участь і не створював ніяких юридичних осіб.

 

- Істерика вусатого асистента Путіна Пєскова підтвердила, наскільки все серйозно і наскільки в правильному напрямку почали копати. Мова йде про інформаційний запит до Кремля з боку однієї британської та однієї американської газети, в якому були дуже чітко прописані питання про дивіденди і входження в той чи інший бізнес. Ми розуміємо, що говорити на Раді Безпеки ООН можна довго, нудно і безрезультатно, але коли йдеться про конкретні арешти особистих рахунків тих чи інших кремлівських хлопців, я думаю, що це зовсім інше.

- Так, цілком правильно. Мова йде про якийсь дзвіночок і певний прогрес у цих справах, тому що інтерес західних ЗМІ до Путіна виник через війну в Україні, в якій путінська Росія бере участь.

 

- Можливо, що вбивство Литвиненка було пов'язане навіть не з його книгою "ФСБ підриває Росію", а з його конкретними розслідуваннями тих чи інших мафіозних схем, щодо бандитських угруповань, пов'язаних із Кремлем?

- Я сподіваюся, що розслідування у Великобританії поставить крапку. На моє переконання, вбивство Нємцова також із цим пов'язане. Литвиненко для них - перебіжчик, і боялися не лише того, що вже було опубліковано, а й того, що він може ще знайти, продовжуючи свої розслідування. Що стосується Нємцова, то він же судився з Тимченко, який до останнього часу був не згоден з тим, що він близький друг Путіна. А Нємцов пред'являв у суді документальні свідчення того, що Путін з Кабаєвою і Тимченко разом літають одним літаком до палацу Путіна, що на Чорному морі. Можливо, у Нємцова навіть було більше документів - наприклад, по зрощенню спецслужб зі злочинністю.

 

- Я чув версію, що причиною вбивства Нємцова було те, що він міг на Заході вказати конкретно на ті чи інші напрямки, які використовувалися прокремлівськими бандитами в тих чи інших схемах. Така собі помста на випередження, бо агресія в Україні не припиняється, і попереду мають бути нові витки персональних санкцій, які б "били" по людях з кооперативу «Озеро» та інших афілійованих структурах.

- Так, я теж думаю, що могли вбити не тільки за те, що вже було опубліковано. Боялися, що є ще якісь джерела: у Нємцова був вихід на Захід і його там слухали дуже уважно. За моєю інформацією, санкції не мали великого ефекту, тому що за кілька днів до їх оголошення було зафіксовано великий відтік капіталу з Європи в Гонконг. Це теж банківський рай, де можна швидко відкривати рахунки і туди переказувати гроші. Є серйозні підозри, що активи в Європі, які контролювали друзі Путіна, - це фактично були його гроші, які просто перетекли в Гонконг. Ось ще чому Путін може поводитися так упевнено, мовляв, санкції особливого ефекту не мали. До того ж Нємцов незадовго до смерті раз на тиждень регулярно доповідав на радіо "Свобода" і в інших ЗМІ про те, що в Україні воюють російські регулярні частини. Перераховував назви цих частин, зустрічався з родичами загиблих.

 

- А не траплявся Вам такий товариш Малофєєв? Звучали звинувачення, що він був серед тих, хто фінансував проросійських терористів на сході України.

- Ця людина дійсно близька до Путіна. Можливо, не в першому колі, але в 2010 році я спостерігала його безпосередньо на нібито благодійному концерті, але насправді це був захід з відмивання грошей. Таких заходів було навіть кілька, туди з'їжджався весь Голлівуд: від Шерон Стоун до Жерара Депардьє. За цим дійсно стоять структури Малофєєва. Тому не можна говорити, що він ніхто і звати його ніяк. Він, наскільки я знаю, фінансує телеканал, який говорить, що Росія і Україна - це одне й теж, "Царгород" називається.

 

- Та й у нас в Україні є такі телеканали, які постійно викривляють дійсність. Є підозра, що проводяться гроші і даються чіткі вказівки менеджменту, який працює проти України. І ми нічого не можемо зробити з цим загальнонаціональним каналом, тому що він кришується людьми, пов'язаними з Кремлем.

- Треба хапати за руку таких людей. А що стосується Малофєєва, який, виявляється, знайомий з Гіркіним і віддавав йому навіть накази, - це один із тих, хто відповідальний за фінансування терористів в Україні. Просто треба розуміти, що головним обвинуваченим для майбутнього трибуналу буде все-таки російський президент, тому що без його відома таке робити неможливо. Володимир Якунін, член кооперативу «Озеро», за допомогою своїх православних фондів підтримував таких людей, як Аксьонов та нинішня влада в окупованому Криму.

 

- Стоїть питання і про російську залізницю. Ми розуміємо, що боєголовки, снаряди, патрони і "Гради" транспортувалися не в авоськах і не на тачках - їх, напевно, везли залізницею, підвозивши до кордону з Україною. Потім незаконно переправляли контрабандний вантаж зброї в самопроголошені піратські республіки, а потім з цієї зброї знищувалося мирне населення і солдати української регулярної армії. Чи є можливість це довести документально?

- Поки що за документами ми знаємо, що залізницею керує не просто друг Володимира Путіна, а член таких спільнот, пов'язаних зі злочинністю, як кооператив "Озеро", тому що він був дуже тісно пов'язаний з тамбовським угрупованням. Можна припустити, на що вони здатні... Щодо перекидання зброї в Україну, потрібно шукати будь-які свідчення, але я не впевнена, що існують остаточні докази, наприклад документи з підписом. Можливо, там все знищено, а потім ще й машиністи кудись подінуться, як буває в Росії. Мені здається, що, з точки зору Путіна, агресія в Україні є дуже логічною. Є навіть європейські політики, які кажуть: «Ну навіщо ж йому Донбас, він же йому не потрібен». Йому дійсно не потрібен Донбас - йому потрібно, щоб вся Україна згнила. На цьому тримається легітимність самого Путіна. У Росії він розповідає, що демократія - це розруха і злодійство. Як тільки в Грузії почалися проблиски демократії, почалася війна. Теж саме стосується України.

Теги:
Читайте також:
Київ
+12°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 38.92
    Купівля 38.92
    Продаж 39.45
  • EUR
    Купівля 42.08
    Продаж 42.84
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
29 березня
17:04
ЗСУ, мобілізація
Комітет ВР пропонує, аби українці за кордоном не могли оформити закордонний паспорт без військового обліку
17:03
Луїс Ґоссетт-молодший
У віці 87 років помер перший темношкірий володар премії "Оскар" Луїс Ґоссетт-молодший
16:58
Крістіан Шевченко
"Було архіскладно": тренер розповів про адаптацію сина Шевченка в юнацькій збірній України
16:57
Зеленський з Гостомеля звернувся до українців
Путін віддасть всі території, якщо Україна вийде на лінію 2022 року, - Зеленський
16:55
На фото: Eurovision Village у Folkets Park
Євробачення-2024: Швеція посилить заходи безпеки через війну Ізраїлю з ХАМАС
16:52
закордонний паспорт
З 1 квітня в Україні зросте вартість оформлення закордонного паспорта
16:44
міни, замінований пляж
Україна працює над розробкою системи розмінування з використанням ШІ: що відомо
16:42
"Розплата невідворотна": росіяни поширюють фото нібито марок Укрпошти з зображенням палаючого "Крокус Сіті Холу"
16:29
відключення електроенергії
Масовані атаки РФ на енергосистему: українцям радять згадати, де їхні павербанки
16:27
Віталій Ігнатьєв
Україна оголосила в розшук так званого очільника МЗС Придністров'я Віталія Ігнатьєва за підозрою у зраді
16:24
Оновлено
Одеса обстріл
Росіяни атакували Одесу ракетами: серед трьох постраждалих - двоє дітей
16:18
Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку
"Почекаємо розслідування": прем'єр Румунії не може підтвердити, що БПЛА, який впав у країні, є російського виробництва
16:18
відтворення розп’яття Ісуса Христа
У Філіппінах католики поприбивали себе цвяхами до хрестів, щоб відтворити розп'яття
16:03
OPINION
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Кошмаринг Харкова. Як Росія напомповує українців і Захід ІПСО про окупацію міста-мільйонника?
15:59
Європарламент
У ЄС ширяться чутки, що Кремль платить членам Європарламенту за втручання у майбутні вибори, - Politico
15:56
паспорт РФ
Росія прагне паспортизувати населення ТОТ до 2026 року, - Спротив
15:54
Ексклюзив
Кучеренко
Ексміністр ЖКГ Кучеренко пояснив, чим небезпечні атаки РФ по газопостачальній системі
15:43
На фото: Крістофер Нолан з дружиною Еммою Томас
За Оскар для "Оппенгеймера" Крістофер Нолан і його дружина Емма Томас отримають лицарські ордени
15:40
Володимир Зеленський
"Цілями атак РФ були дві ГЕС": Зеленський після першої Ставки, за яку відповідав новий секретар РНБО
15:40
Інтерв’ю
Лаурі Хуссар
Спікер парламенту Естонії Лаурі Хуссар: про підтримку України, колективну безпеку та чому Захід у більшості не відчуває небезпеку з боку Росії
15:39
Україна та Індія домовилися про відновлення торгівлі до довоєнного рівня
15:16
ВАКС
Ексзаступнику мера Одеси Орловському винесли вирок у справі про заволодіння майном аеропорту
14:59
Руслан Стефанчук
Законопроєкт про мобілізацію: Стефанчук сказав, коли документ можуть винести на розгляд Ради
14:57
Ґітанас Науседа
Нашою метою має бути допомогти Україні перемогти, - президент Литви у річницю вступу країни до НАТО
14:56
музика
За останні 40 років тексти пісень стали примітивнішими та злішими, - дослідження
14:47
суд, суддя
На Чернігівщині до суду скерували справу депутата міськради, який ухилився від мобілізації
14:47
Казино
Петиція про обмеження роботи онлайн-казино за пів дня зібрала необхідну для розгляду кількість підписів
14:38
Служба безпеки України
Намагалися прорвати оборону ЗСУ в районі Роботиного: чотирьох колаборантів засуджено на 15 років
14:22
Анналена Бербок, міністерка закордонних справ Німеччини
"Канцлер не боїться Путіна": голова МЗС Німеччини Бербок прокоментувала ненадання Україні ракет Taurus
14:21
арка Дружби народів
Колишню Арку Дружби народів у Києві потрібно демонтувати, перейменування недостатньо, - комісія УІНП
14:03
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:00
OPINION
Євстратій Зоря
Навіть прихильники РПЦ в Україні визнають, що її документи — фашизм
13:59
фейк
"За терактом у Москві стоять ЦРУ та СБУ": добірка фейків і маніпуляцій світових ЗМІ за 29 березня
13:55
зерно, зернова угода
Україна за 7 місяців експортувала новим коридором більше вантажів, аніж за рік роботи зернової ініціативи за участі РФ
13:50
Чорне море, Крим
Окупанти перекидають танки в Крим для оборони півострова, - "Атеш"
13:42
Обстріл, Харків
Нові боєприпаси РФ можуть долітати до будь-якого району Харкова, - Синєгубов
13:39
електроенергія
Україна експортуватиме електроенергію попри атаки РФ: ситуація в енергосистемі станом на 29 березня
13:35
долари
Україна отримала $1,5 млрд позики від Японії та Великої Британії
13:20
Оновлено
"Моя страсна п’ятниця почалася в укритті": посол Британії про атаку РФ на Україну 29 березня
13:04
транспортна карта
У Києві з 1 квітня транспортна карта подорожчає на 25 грн
Більше новин