Киргизька образа

В історії із затриманням Мустафи Джемілєва в аеропорту столиці Киргизії все було ясно з самого першого моменту

Те, що депутат українського парламенту, який прибув до Бішкека для участі в міжнародному заході,  упродовж трьох годин чекав, поки його впустять в країну - скандал, який не вимагає особливих коментарів. Те, що киргизькі офіційні особи пояснили факт затримання депутата тим, що переплутали його помічника з людиною, яка підозрюється у скоєнні злочину - відоме "радянське" виправдання. Тому що неясно, з ким "переплутали" самого Мустафу.

В інтересах офіційного Бішкека було принести вибачення Джемілєву. І на цьому поставити крапку – звичайно, якщо в Киргизстані взагалі зацікавлені у можливості подальшого проведення міжнародних заходів.  Але замість цього в киргизькому зовнішньополітичному відомстві образилися тим, що депутат українського парламенту чесно розповів про обставини неприємного інциденту. І виступили зі спеціальною заявою. Причому МЗС Киргизії вирішив, в кращих російських традиціях відреагувати на запис в соціальних мережах. І як відреагувати!

"Подібні репліки на адресу цілої країни від депутата парламенту іноземної держави і відомого з деяких пір державного діяча можна було б пояснити його персональним емоційним душевним станом".

В цьому абзаці все чудово. Ось це "відомий з деяких пір" - про Джемілєва, людину, яку знає весь світ вже кілька десятиліть. І, між іншим, навіть президент Путін, головний союзник Киргизії, хотів говорити про долю кримських татар саме з Джемілєвим - напевно, теж тому, що знав його "з деяких пір". Ну, а слова про "емоційний стані" я взагалі коментувати не буду. Яка "дипломатична" мова! Подібні ескапади не можуть бути присутніми у заявах дипломатичних відомств. Якщо це, звичайно, не МЗС Росії. Або не МЗС Киргизії.

Після всього цього киргизькі дипломати вимагають пояснень від наших офіційних осіб і парламенту. Що ж, я з візьму на себе сміливість пояснити, як особа неофіційна, що оцінка рівня державного суверенітету Киргизії, висловлена ​​Мустафою Джемілєвим - це його власна думка. А заява МЗС Киргизії - доказ правильності цієї думки.

Державний суверенітет Киргизії дійсно обмежений і це ні для кого не таємниця. І сталося це зовсім легально - зі вступом країни до Євразійського економічного союзу. До речі, щоб все було ясно: суверенітет кожної країни Євросоюзу теж обмежений. І Україна дуже хоче такого ж, як в ЄС, обмеження свого суверенітету.

Просто тому, що в Євросоюзі рішення приймаються консенсусом. І поважають суверенітет кожної держави, навіть якщо не погоджуються з її рішеннями. Тому, до речі, Євросоюзу так важко дається підтримка України і засудження Росії. Але краще так, ніж під диктовку.

А в Євразійському союзі рішення приймаються саме під диктовку керівництва однієї з країн - у Киргизії добре знають, що це за країна. Не знаю, чи хотіли такого обмеження суверенітету своєї держави учасники двох киргизьких революцій. Думаю, у них не запитали. Ніяких референдумів, принаймні, в Киргизії не було. Але рішення вже прийнято і з обмеженням киргизького суверенітету, а значить - з посиленням політичної та економічної залежності Киргизії від Росії доведеться рахуватися нам усім - в тому числі й українським парламентарям, і киргизьким дипломатам.