Конституція для терористів. Як "ДНР" корчать із себе миротворців

Терористи хочуть змінити Конституцію України, щоб беззмінно царювати на окупованому Донбасі

Вчора представники "ДНР" і "ЛНР" озвучили своє чергове бачення того, як Україна для них повинна змінити Конституцію.

У нових вимогах бойовики заявляють, що хочуть залишитись "невід’ємною частиною України", а Плотницький і Захарченко –  її незмінними ватажками.

Також передбачається легалізація так званої народної міліції, яка ще вчора стріляла по українським військовим. Не забули терористи і про те, що хочуть позаблокового статусу України.

Це все досить дивно корелюється з попередніми намірами ватажка "ДНР" Захарченка, який вже наобіцяв і  Маріуполь взяти, і "повернути" Краматорськ зі Слов'янськом.

Шантаж Мар'їнкою

Заяви терористів про "давайте жити дружно" викликають особливий подив після запеклих боїв за Мар'їнку. Ще не встигли охолонути від обстрілів українських військових російські "Гради", а сепаратисти вже роблять пропозицію "жити разом".

На думку політолога Віктора Небоженка, вражає наскільки Кремль вважає українців безпам'ятними і наївними.

"Тільки-но сепаратисти віддали наказ про наступ у районі Мар'їнки і там розвернувся відчайдушний бій, а вже за добу ті ж самі сепаратисти говорять про готовність перейти до мирних переговорів і бути у складі України", - заявив він Еспресо.TV.

За словами політолога, незрозуміло чому вірити - жорстокому бою чи "дипломатичним" заявам сепаратистів. 

Таким чином, складається враження, що нападом терористів на Мар’їнку у Кремлі шантажують Порошенка, щоб він пристав на їхні умови. А заяви терористів про переговори це така собі димова завіса, яка маскує справжні наміри Кремля, а саме - вибороти собі черговий шмат привілеїв.

Довічні "царьки"

На думку політолога Антона Крутя, зараз найгарячішим приводом для суперечок у переговорах є місцеві вибори на Донбасі. "Кремль хоче, щоб вибори були проведені під контролем російсько-терористичних військ, щоб Україна не контролювала кордон. Мар'їнка була лише військовим шантажем", - каже він.

Політолог також не виключає, що терористи таким чином працюють на західну аудиторію, ніби демонструючи своє бажання "миру".

Насправді ж єдине, чого вони домагаються - це безперешкодно обрати своїх ватажків.

Ланками одного ланцюга є і доволі жорсткі заяви української сторони про намір економічно заблокувати Донбас. Нове загострення сталося саме невдовзі після заяви лідера БПП Юрія Луценка про намір Порошенка відрізати Донбас як ракову пухлину.

"Це такий собі обмін люб’язностями - військова ескалація в обмін на блокаду. Ми це спостерігаємо всі останні місяці. Терористи відчуваючи, що буде жорстка блокада та намагаються шантажувати війною", - вважає Круть.

"Миротворці" для Заходу 

Ще напередодні Росією було змінено представницю голови ОБСЄ в Україні Гайді Тельявіні. Це також можна пов’язати з намаганням Росії посилити свої переговорні позиції. Зараз йде мова про те, що для розв’язання конфлікту на Донбасі потрібно саме посилення моніторингової місії.

Зараз в ОБСЄ головує міністр дружньої до Росії Сербії і саме він буде призначати нову людину в Україні.

Паралельно Кремль замінює свого представника в переговорній контактній групі Михайла Зурабова на Азамата Кульмухаметова. Останній добре відомий своєю жорсткою позицією у відстоювання інтересів Росії.

"Росія працює на двох фронтах. На військовому - у Мар’їнці та Широкиному, та на дипломатичному -  у Мінську. І оця ініціатива від Пушиліна і Дейнего - це лише прикриття шантажистських намірів Кремля. Фактично нібито Росія протягує руку, а в цій руці камінь", - коментує Круть.

Цю думку також поділяє екс-голова розвідки СБУ Микола Маломуж. "Вони хочуть продемонструвати світу, що представники терористів нібито займають конструктивну позицію. Ніби показують, що йдуть на конструктивний крок, а українці не пристають на їхні пропозиції", - зауважив він.

Крім того, екс-розвідник вважає великою помилкою думати, що цими, нібито мирними заявами, бойовики здають свої позиції. Він наголосив, що в його розпорядженні навіть є оперативна інформація, що терористи продовжать військові дії по всій лінії розмежування.

"Це прикриття для великої контрнаступальної операції, а не демонстрація нібито конструктивної позиції", - зазначив Маломуж.

Зрозуміло одне, як би не намагався Путін займатися окозамилюванням та показовими виступами, ніхто окрім телеглядачів з російської глибинки в це вже не вірить. І одностайна позиція лідерів G7 щодо можливого посилення антиросійських санкцій лише підтвердила це.  

Читайте також: Втрачений "годувальник". Скільки Україна витратила на Донбас (ІНФОГРАФІКА)