Що може втратити Україна, якщо Росія продовжить наступ

Україна веде війну на два фронти: проти російської агресії та проти радянського минулого

Україна веде війну на два фронти. Перший ви бачите по телевізору - те, що відбувається на сході нашої країни, де тисячі солдат російських військ здійснили збройну агресію проти територіальної цілісності України, включаючи незаконну анексію Криму.

Менш помітний, але не менш важливий - війна України проти радянського минулого, спадщини корупції і поганого правління, яке існувало у нас багато років. Ці битви мають відбуватися одночасно, бо вони об'єднані заради однієї мети - бажання будувати в Україні процвітаюче і демократичне майбутнє.

Президент Росії Володимир Путін хоче нашої поразки, тому що він знає, що демократичні ідеї заразливі і вільна Україна створить небажаний прецедент. Військове втручання Росії є намаганням запобігти змінам, змусити нас вибирати між безпекою та реформами.

Українці об'єдналися, відкидаючи цей вибір. Ми знаємо, що єдиний спосіб повернути контроль над нашим майбутнім - створити сучасне західне суспільство, в основі якого будуть підзвітний уряд, вільна ринкова економіка та верховенство закону. Замість того щоб уповільнювати темп політичних та економічних змін, ми прискорюємо його.

Багато покажчиків реформ уже реалізовано

Ми забезпечили сувору дисципліну бюджету і почали повномасштабне економічне дерегулювання, позбулися тяганини, яка душить підприємництво і підтримує корупцію. Ми усуваємо вплив олігархів в економічному та суспільному житті, який спотворює його. Ми делегували фінансові повноваження місцевим громадам, які ближче до наших жителів.

Наше жорстке рішення суттєво підняти внутрішні тарифи на газ одночасно усунуло головний аспект корупції, внаслідок чого підвищилася ефективність, підвищилося вітчизняне виробництво і знизилася потреба в російському імпорті.

Ми підняли хвилю корупційних розслідувань і арештів, у тому числі проти вищих посадових осіб держави. Ми значно скоротили кількість посадовців державної служби. Податкова система спрощується, щоб стимулювати інвестиції та знизити шахрайство. І це тільки окреслені напрямки програми, що є набагато глобальнішою .

Відповідальність полягає у тому, щоб крізь брехню побачити реформи в Україні. Але нам потрібна підтримка наших партнерів, щоб допомогти нам стабілізувати економіку і запобігти подальшій російській агресії, поки ми будемо проводити ці реформи.

Ми вдячні за допомогу, яку вже отримали. Ми б не змогли стабілізувати фінансове становище без програми, яку нам надав Міжнародний валютний фонд і яку погодили в лютому. Нам знадобиться більше підтримки від США у вигляді двосторонньої допомоги, технічної допомоги, приватних інвестицій та керівництва міжнародних фінансових установ. Ми також маємо продовжувати міжнародні санкції щодо Росії, поки Мінські угоди не будуть повністю реалізовані.

Ніхто не повинен мати жодних сумнівів, що поставлено на карту. Велике досягнення "єдиної і вільної Європи", яке ознаменувало закінчення холодної війни, перебуває під безпосередніми атаками авторитаризму і імперіалізму, які відроджуються в Росії. 

Україна несе на собі основний тягар цієї атаки, але якщо б ми дозволили зруйнувати нашу незалежність, наслідки стосувалися б не тільки України. Це призвело б до появи нових загроз і криз, які буде ще важче вирішити. Саму ідею демократії буде підірвано.

Разом ми можемо запобігти цьому. Завдяки нашій твердій прихильності реформам та підтримці наших партнерів, ми можемо втілити в життя мрії свого народу про свободу і процвітання. Демократія є найпотужнішою з усіх будь-коли задуманих ідей, особливо сьогодні, коли демократичні країни стоять пліч-о-пліч. Це було уроком лідерства від США протягом минулого сторіччя. І це надихає нас сьогодні.
 
Арсеній Яценюк для The Washington Post