"Діамантова" лихоманка в Генпрокуратурі

Високопосадовців ГПУ та прокуратури Київської області, яких затримали на хабарі у $500 тис. та з діамантами у сейфах, намагаються "відмазати". "VIP-хабарники" обороняються та звинувачують заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе у "незаконному захопленні будівлі"

Генеральну прокуратуру лихоманить. Діаманти,  $500 тис., зброя, тисячі євро - все це здобутки двох високопосадовців Київської обласної прокуратури та, власне, ГПУ. 

У Службі безпеки України повідомили, що вищі посадові особи прокуратури вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Йдеться про заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця та першого заступника глави слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна. Їх підозрюють у вимаганні хабара в особливо великих розмірах.

 

"Зловмисники вилучили техніку у підприємства, що займалося видобутком піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За "допомогу" у поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент $150 тис.", - йдеться у повідомленні СБУ.

На підтвердження СБУ оприлюднила фото вилучених коштів та майна. Кількість долларових банкнот дозволила співробітникам служби викласти "килим із зелених" на підлозі. 

"За моєю інформацією, під час затримання у посадовців було виявлено в цілому близько $500 тис, а також коштовності та цінні папери. Зокрема, під час обшуку у Шапакіна було знайдено: $130 тис. в кабінеті; $30 тис., 22 тис. євро у будинку; $170 тис. і 500 тис. грн у квартирі; документи на депозитні вкладення на суму 800 тис. грн, а також незареєстровану вогнепальну зброю і боєприпаси", - написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат Мустафа Найєм.

Також, за його словами, під час обшуку у Корнійця було знайдено 35 пакетів з діамантами, загальною кількістю 65 каменів. 

Нібито все зрозуміло. Спецоперація пройшла успішно. Зловмисники виявлені та затримані, кошти вилучені. Втім не все так просто - скандал з vip-прокурорами-хабарниками намагаються активно "зам'яти". 

Справа в тому, що, власне, операція проводилася під керівництвом заступника Генпрокурора Давида Сакварелідзе та голови СБУ Василя Грицака.

Так от, Давиду Сакварелідзе, який брав участь у затриманні прокурорів-хабарників, інкримінують незаконне "захоплення державних установ". Проти нього навіть порушено кримінальне провадження.

"Провадження розпочато за дорученням першого заступника генпрокурора Володимира Гузиря за статтею "Захоплення державних закладів". Справа в тому, що під час затримання чиновників був використаний загін "Альфа", якому довелося ламати двері у кабінетах затриманих чиновників", - повідомив Найєм.

 

 

 

Інший народний депутат – Борис Філатов також написав, що у зв’язку із цією ситуацією розгортається скандал в Генеральній прокуратурі.

"Керівництво генпрокуратури, включаючи Шокіна, намагається спустити на гальмах затримання прокурорів Шапакіна і Корнійця. Ба більше, проти самого Сакварелідзе порушили кримінальну справу!" - написав Філатов у Facebook.

 

 

Момент истины....Позавчера я писал, что у нас есть целый замгенпрокурора из Грузии, который должен показать результа...

Posted by Borys Filatov on 6 Июль 2015 г.

 

Сам Давид Саквалерідзе, розповівши про деталі спецоперації, зазначив, що "затримані ГПУ та СБУ київські прокурори діяли не самі по собі, а під початком "великого начальника" зі стін Генпрокуратури, який "вважав себе недоторканним".

 

 

 

Вочевидь, це Сакварелідзе написав не лише на своїй сторінці у Facebook, а й у матеріалах справи проти хабарників. 

То ж, звівши до купи звинувачення Сакварелідзе проти "великого начальника" й осіб, які розпочали проти нього кримінальне провадження, якщо інформація від нардепів правдива, цілком можна визначити, кому саме перейшов дорогу грузинський реформатор. 

Ситуація навколо ГПУ набуває стрімких обертів. За Сакварелідзе вже вступився "старший товариш" - очільник Одещини Михайло Саакашвілі.

"Від учора не припинялися спроби зам'яти цю справу і навіть порушити кримінальну справу проти Давида Сакварелідзе за "незаконне захоплення будівлі", його прокурорам і слідчим оголосили, що вони звільнені. Сьогодні цій огидній святоплясці поклав край президент Порошенко! Він особисто втрутився і підтримав слідство і заборонив йому заважати, наказав довести справу до кінця, кого б воно не стосувалось", - написав Саакашвілі. 

 

 

 

Так, президент дійсно втрутився. Петро Порошенко зазначив, що "прокурорську недоторканність" скасовано і доручив СБУ та ГПУ довести справу до кінця та покарати корупціонерів. 

 

 

 

Тепер залишається лише спостерігати, як розвиватиметься ситуація навколо чи ненайбільших хабарників у системі Генпрокуратури. Чи постануть перед судом прокурори-хабарники, чи зникнуть так само, як суддя Чернушенко та нардеп Клюєв - запитання риторичне. 

Водночас генпрокурор Віктор Шокін до 10 липня перебуває у відпустці, а його обов'язки курує згаданий вище перший заступник Володимир Гузир.