Чернігівський переможець: 8 фактів про Сергія Березенка

Очолив Держуправління справами в 30 років, працював з Черновецьким та не може порахувати кошторис своєї виборчої кампанії

Згідно з підрахунками Центральної виборчої комісії, за результатами виборів на чернігівському окрузі №205 перемогу виборов Сергій Березенко. Він представляє Блок Петра Порошенка, очолює Державне управління справами та не хоче говорити про вартість свого депутатського мандату.

Шлях від економіста до керівника ДУСі

Сергій Березенко народився в 1984 році в Вінниці. Навчався у ліцеї "Лідер", що на Печерську. Цей  навчальний заклад постійно входить до рейтингу найкращих шкіл країни. Вищу освіту здобув у Києво-Могилянській академії на факультеті економіки.

Одразу після закінчення вишу Березенко розпочав і трудову і політичну діяльність. Був аналітиком  фондового ринку в ЗАТ "Тект-Брок" (має сертифікат торговця цінними паперами). В 2005 році, тобто у віці 21 рік, став генеральним директором ТОВ "Українська бурова компанія".

З 2004 по 2006 був членом Української республіканської партії "Собор", також очолював організацію "Український Молодіжний Собор". Вийшов з партії в 2006 році.

В 22 роки став радником тодішнього мера Києва Леоніда Черновецького, а згодом і керівником управління КМДА. Опікувався питаннями сім'ї, молоді, спорту та туризму. В 2006 році Березенко став ще й депутатом Київської міськради від "Блоку Леоніда Черновецького".

На дострокових президентських виборах в 2014 році працював в штабі Петра Порошенка.

10 червня 2014 року Березенка призначено керівником Державного управління справами.

Батько-бізнесмен і дядько-депутат

Хоч би якими вражаючими не були кар'єрні звершення молодого чиновника, проігнорувати його родинні зв'язки у політичних та бізнесових колах неможливо. Його батько – Іван Березенко – співвласник трьох компаній: інвестиційного ТОВ "Компас", "НТЦ"Аквакультура" та "Граніон Сервіс". Дядько Березенка – Анатолій Матвієнко є нардепом від Блоку Петра Порошенка. Він також був народним обранцем майже всіх парламентських скликань – за винятком другого та сьомого.

В Березенка є дружина Уляна та троє синів: Олександр, Іван та Лука. Старші, так само як і батько, навчаються в ліцеї "Лідер". Молодший народився кілька місяців тому. Дружина в своєму інтерв'ю в друкованих ЗМІ охарактеризувала чоловіка як людину відповідальну, але непросту у роботі. Вона каже, що Березенко працює по 20 годин на добу та дуже вимогливий як до себе, так і до інших.

Зарплата у 14 тис. грн

Згідно із декларацією, в 2014 році Березенко заробив 198 тис. грн. Три чверті цієї суми – заробітна плата. Підрахунки показують, що в минулому році вона складала майже 14 тис. грн на місяць. Решта доходів – страхові виплати. Сім'я кандидата в депутати мала більш вдалий фінансовий рік – в декларації зазначено, що члени сім'ї в минулому році заробили понад 1 млн грн. Левова частка цього прибутку – від підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

На рахунках в банку особисто Березенко тримає майже 1,2 млн грн. Його сім'я заощадила вдвічі менше – 512 тис. грн.

Власник німецьких авто

Керівник Державного управління справами має у власності квартиру площею 120 кв. м.  Приватний гараж високопосадовця складається з двох авто: Рorsche Сayenne 2011 року випуску та Mercedes Benz GL 350 2013 року. Торгуючись за Рorsche на вторинному ринку, можна домовитись про ціну, що складе близько $ 80 тис. Приблизно стільки ж коштуватиме й Mercedes .

Дружина Березенка розповіла журналістам, що її чоловік рідко керує автомобілем. Частіше за кермо сідає саме вона. Незважаючи на це, у власності інших членів родини Сергія Березенка немає автівки. Але з нерухомим майном дружині та двом дітям пощастило більше. На родичів оформлений будинок площею більше 266 кв. метрів та квартира площею 75 кв. метрів.

Прихильник активного відпочинку

В своїх інтерв'ю Березенко каже, що любить активний відпочинок. Займається футболом, тенісом, виїжджає великими компаніями в гори.

"А влітку дуже люблю Західну Україну. Дуже подобається Прикарпаття, наприклад, Яремче… А останнім часом ще й Закарпаття", - розповідав він журналістам.

Обіцяє безпеку та свободу

В передвиборчій програмі Березенка є обіцянки захистити територіальну цілісність України, провести люстрацію, забезпечити громадський контроль, боротися з бідністю та безробіттям.

Окремо мешканцям Чернігова обіцяно сприяти децентралізації, поліпшувати інвестиційний клімат та захищати банківських позичальників.

"Я цілком поділяю курс президента України на зміцнення нашої держави, європейський вектор її розвитку та зростання добробуту співвітчизників", - пише в своїй програмі кандидат в депутати.

Брудні вибори

19 червня Березенка зареєстровано кандидатом в депутати від округу №205 в Чернігові. Головним конкурентом керівника ДУСі став дніпропетровський бізнесмен Геннадій Корбан. Вони постійно опинялись в епіцентрі скандалів під час перегонів.

Серед найбільш кричущих фактів неохайності подій на окрузі №205 стало виявлення автомобіля з конвертами, в кожному з яких було по 400 грн. Загалом в авто було 200 тис. грн. Пролунало звинувачення, що ці гроші роздавали на підтримку кандидата Березенка. В його штабі, в свою чергу, ці звинувачення відкинули. Згодом Чернігівський окружний адміністративний суд розглянув цю справу, а також справу щодо роздачі продуктових наборів під час агітації за Корбана, та не визнав їх підкупом виборців.

Напередодні виборів в мережі Facebook також з'явився фейковий Березенко. Який розсилав своїм друзям особисті повідомленням: "Не підведіть нас".

Позиція переможця

Незважаючи на суперечливі дані екзит-полів за результатами виборів в Чернігові, 26 липня о 20.00 Сергій Березенко казав, що визнає перемогу Корбана, якщо підрахунки будуть чесними. За попередніми даними,  35% виборців, які прийшли на дільниці, надали перемогу саме йому. Але вартість власної передвиборчої кампанії він журналістам поки не оголосив.

"Я не можу сказати, у скільки обійшлося мені вибори. Брудна кампанія для мене була в інформаційному плані. Я не хочу розповідати все, що відбувалося. Я спеціально не коментував", - заявив кандидат.