Як після відпустки налаштуватись на роботу. Топ-5 книжок – мотиваторів

Більшість із нас, повертаючись на роботу після відпочинку, відчуває неабиякий стрес та розслабленість. Комусь, щоб втягнутися у звичний ритм, знадобиться полегшений робочий графік, комусь, навпаки — підвищене навантаження. Втім, правильна мотивація — це те, що потрібно кожному.

Еспресо.TV пропонує огляд книжок, що не лише повернуть робочий настрій після відпустки, а й допоможуть робити свою справу більш ефективно й натхненно.

Айн Ренд. "Атлант розправив плечі. Частина друга. Або-Або". К.: "Наш формат",  2015. -  472 с.

Тих, хто вже встиг прочитати першу частину трилогії Айн Ренд "Несуперечність", чекає продовження історії. Друга частина "Або-Або" не лише зміцнить дух та додасть впевненості людям, що не пливуть за течією. Дивовижно, але ви відчуєте бажання рухатися вперед, долати небачені горизонти, завойовувати нові цілі та… бути атлантом. Попри все. Такий, майже магічний, вплив мають слова індивідуалістки Айн Ренд, фундаторки філософії об’єктивізму, що була проти альтруїзму як такого, і яку недруги часто звинувачували в оспівуванні егоїзму.

Яна Франк. "Муза і Чудовисько. Як організувати творчу працю". М.: "МИФ", 2011. - 272 с.

Хоча цей твір  буцімто  розраховано на людей творчих професій, підійде він і представникам тих сфер, де не можна звалювати помилки на  Музу, що десь там забарилася.

Особливо актуальною ця книжка стає після відпустки, коли всі думки ще на відпочинку, і працювати абсолютно не хочеться. Найголовніший секрет Яни Франк полягає в тому, що виконувати одну справу можна лише 45 хвилин на годину. Наступні 15 треба робити щось інше. Звісно, це необов’язково мають бути розваги (адже робочий день ніхто не відміняв!), головне, щоб ці 15 хвилин займатися не тим, чим попередні 45. Можна відповідати на листи, пити каву з колегами, розмовляти по телефону. Важко уявити, скільки всього можна встигнути за цей час! Втім, після такого переключення  працювати буде набагато легше. Попри удавану простоту, багатьом людям, що спробували застосувати метод Яни Франк на практиці, вдалось зробити свій день по-справжньому організованим, а роботу жаданою і ефективною.

Стів Мак-Доналд. "Дивовижні міста". Л.: "Урбіно", 2015. – 60 с.

Розмальовки-антистреси для дорослих стають все більш популярними у всьому світі. Україна не є винятком у цій тенденції. Якщо ви вже опанували рослинні мотиви у альбомах, що були видані українськими видавництвами протягом останнього року, саме час звернутися до урбанізму.

Канадський художник Стів Мак-Доналд намалював 60 детальних пейзажів міст, що розташовані в різних куточках світу. Лондон і Париж, Стамбул і Токіо, Ріо-де-Жанейро і Нью-Йорк. Така розмальовка — це ще одна можливість долучитися до прихильників робочого процесу у стилі Яни Франк. Розмальовуючи найдрібніші елементи цих фантастично красивих урбаністичних картинок, можна цілих 15 хвилин мріяти про майбутні подорожі в ці міста. Щоб наступні 45 хвилин плідно працювати.

Тоні Шей. "Доставляючи щастя. Від нуля до мільярда: Історія створення видатної компанії з перших рук". М. "МИФ". 2013,  - 320 с.

Розповідь бізнесмена Тоні Шея про своє життя, мабуть, не лишить байдужим жодного. Ще б пак, людині, що почала будувати бізнес-плани в дев’ять років і досягла успіху в 20, є про що розказати. А Тоні Шей описує пошуки свого шляху так щиро і цікаво, що неможливо не захопитись його особистістю. Проте, не шукайте в книжці готових рецептів, як можна розбагатіти. Український і американський  бізнес-ландшафт надто відрізняється. Водночас цей твір надихне кожного, хто хоче змінити своє життя, надати йому цілісності, але не знає, з чого почати. Уважний читач побачить в цій книзі не лише автобіографію успішної людини, а й багато корисних підказок, які стануть в нагоді не тільки підприємцю чи менеджеру.

Цікаво, що ті, хто з  презирством ставиться до корпоративної культури, також відкриють для себе багато нового у стосунках робітників та клієнтів інтернет-магазину Zappos. 

І ще. Книга повертає якусь давно загублену віру в те, що багато що в нашому житті залежить все ж таки від нас, від власного працелюбства, ставлення до людей та життя.

"theUKRAINIANS: історії успіху". Л.: "Видавництво Старого Лева", 2015. - 256 с.

На відміну від попередньої книги, герої цього альманаху якраз цілком вписані в українські реалії. І все ж вони діють, тобто ідуть всупереч виправданням, на кшталт: "Не та в нас країна", що спонукає багатьох зупинятися.

Добірка 20 інтерв’ю з незвичайними українцями у вигляді книги — це продовження життя онлайн-журналу  theukrainians.org, проекту, що розвінчує міф про українську пасивність, і мотивує кожного мешканця нашої країни не боятися реалізовувати власні ідеї.

На сайті медіапроекту, що трохи більше року тому створили Володимир Бєглов, Інна Березніцька і Тарас Прокопишин,  таких героїв набагато більше, але до першої частини паперового видання увійшло 20 розмов з людьми різних сфер діяльності. Журналістка Мирослава Гонгадзе, громадська активістка Ірина Соловей, історик Ярослав Грицак, економіст Павло Шеремета, перекладач та композитор Віктор Морозов — цих, таких різних, людей поєднує бажання змінити не лише власне життя, а весь український контекст.