Від шаровар до камуфляжу з вишивкою: сучасне етно від українських дизайнерів

Дарина Фіалко
20 серпня, 2015 четвер
09:40

Еспресо.TV склало мозаїку особливих образів у стилі етно – на свято та щодень, на спеку та холод. Тож якими бачать українців вітчизняні дизайнери і чим сучасно-етнічним вони здивують у новому сезоні, читайте далі

Нині бренди, які створюють одяг в етностилі, ростуть мов на дріжджах. Це великий плюс, що мода на своє набирає обертів. Інша справа – більшість із них працюють на масовий ринок, не можуть запропонувати якісний, більш-менш унікальний "контент". Ось і виходить, що поняття "сучасний етнічний одяг" для багатьох – це вишиванка у різних її варіаціях чи футболка, блузка з автентичним візерунком. То чи справді ми підтримуємо свою культуру? На щастя, є дизайнери, які працюють за іншим принципом – прагнуть адаптувати стародавній одяг до сучасних умов, показати його різноманіття та багатство. У результаті – колекції етноодягу бачимо у знаних Віти Кін, Ірини Діль, Роксолани Богуцької, Лілії Пустовіт – і це далеко не весь перелік.

Приємно й те, що українські міста накриває хвиля фестивалів, покликаних представляти одяг made in Ukraine, у тому числі й в етностилі. Цими вихідними такий захід завітає до Одеси, 5-6 вересня у Києві відбудеться UAmade fest. Бренд "Зерно" знайшов партнерів-однодумців і цього тижня до Дня Незалежності включно організовує "Етнодні" у Львові, котрі невдовзі ще "приїдуть" до Одеси та Харкова. Днями ці "Етнодні" пройшли в Дніпропетровську, де охочі могли придбати одяг, взуття, аксесуари від українських дизайнерів. "Враховуючи спілкування з тими людьми, які приходили на захід, можу сказати, що практично кожен нічого не знав про нашу культуру. І мені доводилося розповідати не просто про символ на одязі, як його зробили, а значно глибші речі. А ще люди думають, якщо це українське – то воно має бути шарове. Не розуміють, що українські дизайнери працюють з дорогими тканинами, їхній одяг ексклюзивний. І якщо іноземні дизайнери просто переносять, наприклад, якийсь український орнамент на одяг, то наші ж працюють із ним, інтерпретують, підходять до символіки значно глибше. Попри все приємно, що народ тягнеться до українського", – поділилася думками з нами стиліст, культуролог Вікторія Зубенко.

Тож Еспресо.TV звернуло увагу на ті бренди, котрі представляють одяг виключно в етностилі, та з’ясувало, як можна у своєму образі вдало поєднати етнічність і сучасність.  

 

Хоч би’м не хотіла, мушу бути файна

Колоритні образи сучасних українок у стилі етно – святкові та повсякденні – творять у своїй так званій світлиці (студії бренду SVITLO) Наталія Шевчук і Світлана Кубрак. Дизайнерки пропонують вбиратися в речі з вплетеними стародавніми елементами, а доповнювати образ пишними коралями, вінком. "Ми вважаємо, що актуальними є ті елементи одягу, які взяті з традиції, але подані в сучасному вигляді. По перше, це вишивка українських орнаментів. Ми найчастіше використовуємо частини старовинних вишивок, таким чином даємо їм друге життя. – розповіла Еспресо.TV Наталя Шевчук. – По друге, нам цікаво брати за основу крій старовинних речей, таких як керсетка або юПка (не юбка), сарафан, і адаптувати в сучасний одяг. Також досить популярний такий виріб, як наша "гуня". Надихнула нас справжня гуня, і ми виготовляємо з вовни її аналог. Виглядає сучасно, тепло та етнічно. І, звичайно, намисто, без якого важко уявити українську дівчину. Зібране за старим зразком, із додаванням авторських кутасиків, воно прикрашають образ як у вишиванці, так і в майці з джинсами".

SVITLO

Сучасна гуня. SVITLO

Нині SVITLO активно готується до осені та показу в жовтні в межах Ukrainian Fashion Week: працює над новою осінньою колекцією, яка буде виконана в богемному стилі, з традиційними українськими вишивками та іншим оздобленням, що притаманні національному українському одягу. Такий собі етно-бохо стиль. Тож восени модниці, які люблять поєднувати непоєднуване, зможуть вбратися в одяг, де буде багато кутасів, бахроми, натуральної вовни, оксамиту, шовку, мережива.

SVITLO

Джинсова сукня з вишитою об’ємною гладдю. SVITLO

SVITLO

Українська пані. SVITLO

SVITLO

Сонячне намисто на блакитному небі. SVITLO

SVITLO

SVITLO

Сукні з вишивкою, керсетки з яскравими орнаментальними елементами та "петриківським розписом", костюми з рослинними орнаментом – етнічні елементи цікаво виглядають в діловому, вечірньому і, звісно, буденному одязі. Як приклад – вбрання від івано-франківської дизайнери Любці Чернікової. Етнічні родзинки можуть увиразнити менш барвисті дні холодних пір року. Як ось в осінньо-зимовій колекції від Чернікової бачимо вовняні пальта та куртки з елементами української вишивки, котрі вдало можна поєднати з джинсами, сучасними в’язаними шапками, шарфами.

Любця Чернікова

Костюм із колекції «Жнива».  Любця Чернікова

Любця Чернікова

Дівчина-квітка. Любця Чернікова

Любця Чернікова

Квітучі керсетки. Любця Чернікова

Любця Чернікова

Любця Чернікова

Тепло та етнічно. Любця Чернікова

Елегантне вбрання або ж одяг в стилі кежуел заграють по-новому, якщо їх доповнити етнічними аксесуарами – не обов’язково браслетом, намистом чи вінком. Дизайнерка Анна Марчук радить іти далі – обирати вишиті сумочки, клатчі та взуття ручної роботи, що цвітуть яскравими українськими квітами. Як зізналася нашому сайту Анна, в її планах - вишиті чобітки, а також майстриня хоче спробувати вишивати взуття бісером. Орнаменти та зразки вишивки вона черпає з величезної мистецької спадщини України, при цьому додає їм своє бачення - призначення, колір, розміщення тощо. До того ж Анна Марчук створює нові зразки вишивки, компонуючи, наприклад, різні квіти. У результаті такого синтезу давнього й нового народжуються оригінальні зразки етнічних аксесуарів.

Анна Марчук

Анна Марчук

Буяння українських квітів. Взуття та сумочки від Анни Марчук

Анна Марчук

Анна Марчук

Етнічний hand made. Анна Марчук

Анна Марчук

Одне ціле – вишиванка та вишитий клатч. Анна Марчук

 

День у ритмі етно

Більш стриманий варіант образу і при цьому з цікавинкою – брюки в дуеті з вишиванкою фасону блузи або у квартеті з класичною сорочкою, утепленим яскравим вовняним жилетом із вишиттям і маленьким доповненням у вигляді метелика. Так бачить сучасних українок вітчизняний бренд Foberini, а ще пропонує сміливо поєднувати сукні-вишиванки зі спортивним взуттям.

null

Вовняний жакет. Foberini

null

Вишита блуза. Foberini

null

Сукня-вишиванка. Foberini

Якщо ж ви – прихильники зручного бюджетного одягу на щодень із вкрапленнями української етніки, тоді вашій увазі – футболки, свитки, худі, штани з натуральних тканин. До прикладу, у такій ніші працюють творці молодого бренду "Спас".

Спас

Спас

Спортивне етно. "Спас"

Не менш зручний етнічний одяг – комбінезон із вишитими символами-оберегами: візерунок на комірі відбиває усе лихе, синій колір символізує воду, а білий – чистоту й невинність. Такий зміст на яскравому полотні "викладає" бренд  Varenyky Fashion. А вишиті символи достатку, благополуччя цікаво поєднує з потороченими рукавами, металевими блискавкою та кнопками.

Varenyky Fashion

Комбінезон і сучасна "Модниця", оздобленні вишивкою. Varenyky Fashion

Varenyky Fashion

Топ з баскою та жилет-косуха. Varenyky Fashion

Varenyky Fashion

Етнопарки. Varenyky Fashion

Днями для маленьких модників-патріотів Varenyky Fashion презентували ще й шкільну форму з етновкрапленнями. Тож тепер охочі мають можливість замінити звичайну форму або ж звичний варіант брюки-юбка-вишиванка сарафаном, блузою та спідницею, брючним костюмом з обертовим квітковим орнаментом.

Varenyky Fashion

Шкілька етноформа. Varenyky Fashion

Цілком можливо, що вашій дитині така етноформа буде до душі, адже її фасон сучасний, а орнамент дуже лаконічний. А ось діти дизайнерки Христини Патик, ідеолога бренду "Зерно", залюбки ходять в автентичному вбранні, а часом і сплять у вишитих сорочках. Сама ж Христина Патик створює сучасний одяг із акцентом на етнодизайн. Як вона розповіла Еспресо.TV, "нині серед етноодягу безперечним лідером є вишиванка. Однак, думаю, в найближчому майбутньому на перший план у загальному вийде стильна інтерпретація етнічного одягу. Таке вбрання дає нам можливість вирізнятися та самоідентифікуватися. З власних спостережень можу сказати, що зацікавленість одягом такого рівня росте".

Зерно

Сучасне етно від "Зерна"

Покрасуватися на любителях стильної простоти аж проситься туніка з українським візерунком. Гарним поєднанням будуть і конопляні штани з футболкою пастельного кольору з контрастним орнаментом, наприклад "Дерева життя". Бракує незвичності? Тоді доповніть образ батистовою запаскою. А ось жінок із козацьким характером "Зерно" бачить у чорних льняних шароварах, що гармоніюють із тунікою, прикрашеною орнаментом та оксамитовими стібками.

Зерно

 

 

Зерно

Сучасне етно від "Зерна"

Для багатьох невдовзі знову постане питання: як одягнутися тепло й заразом красиво, стильно… та етнічно. Цікавим рішенням може бути вовняний жакет, оздоблений вишивкою. Щоправда, ближче до похолодань "орнамент" теплого етноодягу буде значно "барвистішим". До прикладу, "Зерно" вже готує колекцію верхнього одягу: гуню (хутряну накидку), гуглю (накидку з капюшоном), манту (чоловічий одяг із капюшоном). Прикрашатимуть такий одяг орнаментальні елементи ручної роботи, різноманіття і зміст яких творці бренду вивчали у фондах Музею Івана Гончара.

Зерно

Сучасне етно від "Зерна"

Теги:
Читайте також:
Київ
+4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.41
    Купівля 39.41
    Продаж 39.92
  • EUR
    Купівля 42.16
    Продаж 42.89
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
19 квітня
02:20
Марта Костюк
Костюк перемогла імениту суперницю і вийшла у чвертьфінал турніру WTA у Німеччині
01:50
збитий "Шахед"
Росія атакувала Україну "шахедами". Ситуація у ніч на 19 квітня
01:45
окупант
У Криму росіяни влаштували облаву та мобілізували мусульман під час Ураза-байрам
01:00
фото Юлія Кочетова
Українська фотожурналістка Юлія Кочетова – серед переможців глобального етапу премії World Press Photo-2024
00:56
Анатолій Трубін, Бенфіка
Трубін не врятував "Бенфіку" від вильоту з Ліги Європи: по пенальті виграв "Марсель"
00:38
Баєр, Байєр, Ліга Європи
"Баєр" пройшов "Вест Гем" в ЛЄ і встановив історичний рекорд у європейському футболі
00:28
ЦРУ
Є ризик програшу України до кінця року, якщо не буде схвалено допомогу США, – директор ЦРУ Бернс
00:13
Оновлено
Харківщина газопровід пожежа
На Харківщині пошкоджено газопровід: виникла пожежа, постраждалих немає
00:01
Ентоні Блінкен та Дмитро Кулеба
"У нас немає плану Б": Кулеба прокоментував очікування від голосування в конгресі США
2024, четвер
18 квітня
23:56
Венеційська бієнале: українці поширили по всьому місту мапи бомбосховищ
23:44
Генасамблея ООН
США обмежили пересування очільника МЗС Ірану, який прибув на заходи ООН
23:13
В Україну після року роботи в Антарктиці повернулася 28-ма експедиція
23:03
Окупанти на ЗАЕС
У МАГАТЕ повідомили про вибухи на території ЗАЕС. Окупанти заявили, нібито "нейтралізували" дрон
23:01
Дмитро Кулеба
"Навіть більше є батарей, ніж 100": Кулеба про ППО, які можуть бути надані Україні
22:50
Meta представила прототип нової моделі ШІ LLaMA 3
22:27
конгрес США
Демократи у конгресі пообіцяли підтримати законопроєкт про допомогу Україні
22:18
Валдіс Домбровскіс
У G7 розглядають використання $300 млрд заморожених активів РФ як заставу для кредитів України, - віцепрезидент Єврокомісії Домбровскіс
22:14
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Залежність України від допомоги США. Технологічні рішення та ситуація на полі бою. Колонка Сергія Згурця
21:51
Оновлено
Віцеканцлер Німеччини Габек
Віцеканцлер Німеччини Габек у Києві зустрівся з Зеленським
21:46
Ексклюзив
Військові
За умови нормальної ротації 70-80% військових повернулися б на фронт після відпочинку, - нардеп Костенко
21:40
"Схеми": Портнов, який перебуває в Іспанії, переоформив на дітей маєток під Києвом
21:36
Зеленський напередодні свята Песах зустрівся з єврейською громадою в укритті школи
21:30
Чехія допомога Україні
Україна та Чехія розпочали підготовку двосторонньої безпекової угоди
21:04
Google
Google звільнила 28 працівників, які протестували проти контракту компанії з Ізраїлем
20:57
Дмитро Сус
Касаційна палата Верховного Суду підтвердила вирок експосадовцю Генпрокуратури Сусу
20:27
Швейцарія
Уряд Швейцарії затвердив виділення Україні понад 5 млрд євро на відновлення
20:05
OPINION
Ігор Гулик
На повільному вогні. Як Україну підштовхують до "миру"
20:03
ЗСУ генштаб війна з Росією
Впродовж доби на фронті зафіксовано 71 бойове зіткнення, найбільше в районі Бахмута, - Генштаб
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 785-го дня війни: Україна має супердрони, що можуть вражати цілі в Сибіру, Німеччина передасть нам ще одну систему ППО
19:56
OPINION
Віталій Портников
Новий закон про допомогу Україні від США: деталі
19:52
Будинок футболу УАФ
Аудит в УАФ виявив відтік активів у 1,3 млрд грн за президентства Павелка
19:51
ЗРК Patriot
Україна може отримати від Німеччини і партнерів ще сім систем Patriot, - Шольц
19:44
Ексклюзив
Ми побачили тривожні тенденції: Фонд "Демократичні ініціативи" про джерела, з яких українці отримують інформацію
19:42
Україна Британія
Британія надала Україні обладнання для покращення роботи ТЦК
19:29
Ексклюзив
військовий квиток, мобілізація
Захист прав людини в ЄС: кореспондентка Висоцька розповіла, що військовозобов'язаних силоміць повертати в Україну не будуть
19:20
аргентина нато
Аргентина попросила надати їй статус глобального партнера НАТО
19:13
безпілотник
Україна розробила дрони, які долають 3 тис. км і здатні долітати до Сибіру, - The Economist
19:10
Інтерв’ю
Володимир Нікулін
Поліцейський Володимир Нікулін з фільму "20 днів у Маріуполі": такої війни не було на нашому континенті
18:44
нафтовий танкер
"Cтворить екологічний хаос": очільник МЗС Швеції про переспрямування нафтових танкерів РФ через Балтійське море
18:34
TikTok
TikTok заблокував 24 профілі, які поширювали пропаганду РФ: серед них - сторінки Шарія, Дубінського та Панченко
Більше новин