Фестиваль котиків: Чому слід сказати "так" безпритульній тварині

Дар'я Тарасова
19 вересня, 2015 субота
09:21

Напередодні Фестивалю котиків, де всі "хороші руки" зможуть знайти собі чотирилапого члена сім'ї, журналісти Еспресо.TV поцікавилися, як проходитиме фестиваль та чому котик з притулку – це маленьке диво

Вже цієї неділі, 20 вересня, у київському парку "Природа" (Броварський проспект, 11) відбудеться Перший благодійний Фестиваль котиків. Його ідея проста – роздати пухнастих мешканців притулку в родини, знайти малечі дім та подарувати щастя людям, які люблять котиків. Усі тварини, які будуть на фестивалі, - вихованці Товариства захисту тварин "За Життя". Загалом під опікою товариства – близько 500 тварин. Багато з них потрапили в "За Життя" зі страшними травмами, і більшість – результат жорстокого поводження людей. Волонтери із "За Життя" – Люди з великої літери, адже весь свій вільний час вони присвячують тваринам, які потребують допомоги. 

фестиваль котиків

У неділю шанс на щастя випаде лише 50 котам. Як розповідає Еспресо.TV організатор фестивалю Юлія Чудновець, це будуть лише здорові тваринки, які вже реабілітувалися та одужали.

"Зрозуміло, що травмованим тваринам потрібен специфічний догляд, не всі готові до цього, не всі знають, як правильно. У нас будуть котики, які стерилізовані, оброблені від блох, від паразитів", - зазначає Юлія Чудновець.

Щодо віку пухнастиків – будуть і кошенята, яким 2-3 місяці, і коти по року-два. Фестиваль матиме широку програму: тут не просто роздаватимуть тварин та кидатимуть нових господарів сам-на-сам з безліччю запитань. 

"У нас біля всіх тварин стоятимуть волонтери. Волонтери будуть брати контакти у нових господарів для зворотного зв'язку, розмовляти з людьми, пояснювати. Плюс у нас будуть для тих, хто забере тварин, представники ветеринарної клініки, які консультуватимуть, будуть представники Школи взаєморозуміння з тваринами, які підкажуть психологічні моменти: як правильно годувати, як правильно доглядати, як правильно адаптувати тварину, адже це для неї певний стрес. Все це буде. Ми обов'язково беремо контакти, списуємося, просимо потім фотографії тварини в новому домі", - розповідає Юлія.

фестиваль котиків

фестиваль котиків

Волонтер ТЗТ "За Життя", яка безпосередньо має справу з тваринами майже чи не щодня, Ольга Болєла каже, що тварина віддається не просто так. "У нас завжди є випробувальний термін, тому що тварина може в домі не прижитися, або, наприклад, в квартирі є ще тварина і просто вони не подружаться. Це буває і з котами, і з собаками, і, в принципі, це нормально. Якщо, наприклад, людина знає, що в неї колись десь була алергічна реакція, бажано про це сказати одразу. І варто подумати, чи брати тварину, якщо потім її повертати", - уточнює волонтер.

Такі умови – не примхи організаторів фестивалю чи волонтерів. Юлія Чудновець уточнює: "Це робиться ще й для того, щоб, якщо раптом тварина не прижилася, або вдома дитина чи собака, щоб не викинули тварину на вулицю, а повернули нам назад".

фестиваль котиків

фестиваль котиків

До речі, слід пам'ятати, що тварина – не іграшка, і відповідальність за неї лежить не лише на совісті людини. В Україні за невідповідне поводження з тваринами передбачена кримінальна відповідальність. Це регулює закон "Про захист тварин від жорстокого поводження", який гарантує, що порушення законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження тягне за собою адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Людям, які захочуть взяти собі кішку, на фестивалі даватимуть іграшки, коробки для транспортування, спеціальні переноски для тварин. "Проблем забрати котика не буде, і, як доглядати за твариною, розкажуть наші фахівці", - зазначила організатор фестивалю.

фестиваль котиків

Еспресо.TV зібрало аргументи, чому варто віддати перевагу безпритульній тварині.

1. Перш за все зрозуміло, що прихистити безпритульне кошеня – це добра справа, адже ці тварини, як ніхто інший, потребують цього. Переважна більшість тварин у притулках – жертви людських знущань, викинуті на вулицю, як непотріб, зраджені колишніми хазяями. Якщо вони опинилися в притулку, значить, доля подарувала їм шанс, однак, дому в них ще й досі нема. Тому забрати пухнасту малечу додому, піклуватися про неї та любити – найбільше, що ви можете зробити.

фестиваль котиків

2. Тварина з притулку – завжди мила і часто - породиста. "Люди часто думають, що коти, які є у волонтерів, або ті, що на вулиці, – це звичайні тварини, які всюди є. А тварини за гроші – це породисті, яких можна придбати лише за великі гроші десь в розплідниках, бо вони там десь живуть. Насправді, це не так. Картина абсолютно інакша. В притулках завжди - як породисті тварини, так і безпородні. Це стосується і котів, і собак, абсолютно всіх, тому що породистих котів так само викидають, як і безпородних", - розповідає Ольга Болєла. А милі мордочки – у всіх тварин, якщо вони погодовані та здорові. Негарними їх роблять тільки жорстокі люди.

3. Тварина з притулку – здорова, прищеплена та з ветеринарним паспортом. Справа в тому, що волонтери – це люди, які дійсно люблять тварин і ставляться до своєї справи дуже відповідально. Усі їхні вихованці проходять обстеження у лікаря, обробляються від блох та глистів. Ольга Болєла ділиться: "Треба дивитись на вуха, рот та ніс кота. Якщо слизові оболонки чисті – проблем нема, можна брати додому, але одразу варто викупати і обробити від бліх і глистів. Якщо зовні нема нічого страшного, то можна самостійно це зробити. Якщо ми щось бачимо, ми веземо одразу до лікаря. Але проблема в тому, що до нас завжди попадають тварини з травмами, важкі тварини, яких треба лікувати. Тому ми завжди одразу веземо до лікаря. 

Як тільки тварина здорова, це значить, що вона вже може винести щеплення. Є щеплення, які роблять усім тваринам. Це комплекс щеплень, що роблять раз на рік і вносять до ветеринарного паспорта. Зазвичай, це щеплення від сказу та ще низки хвороб. Такі щеплення ми робимо самі, заводимо ветеринарний паспорт для тварини, вносимо його туди і все. А далі вже самі господарі мають раз на рік носити на повторне щеплення, але це вже коштує дешевше, бо там трохи інакша вакцина".

4. Тварина з притулку – стерилізована. Зараз ця процедура коштує від 350 до 600 грн в залежності від клініки. Стерилізують у "За Життя" всіх тварин. "Але тоді, коли тварина здорова, і коли вже настав час для цього. Наприклад, у котів це від півроку і старші. Ми їх обов'язково стерилізуємо або, якщо тварині треба час, щоб адаптуватись або вилікуватися, це робиться пізніше. Але ми віддаємо тварин тільки за умови подальшої стерилізації. Ми можемо і самі допомогти в цьому, підказати, але це обов'язкова умова", - пояснює Ольга.

фестиваль котиків

До речі, не поспішайте перейматися, що котик не захоче у вас жити. Як каже Ольга Болєла, тварини легше адаптуються до нових умов, ніж люди. "Справа в тому, і це, з одного боку, добре, а з іншого – погано, що вони надто довіряють людям, - додає Ольга. - Деяких тварин, дійсно, треба адаптувати до нормального життя. Хтось адаптується кілька місяців. Головне, не примушувати тварину робити це одразу". 

Теги:
Читайте також:
Київ
+14°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.44
    Купівля 39.44
    Продаж 39.91
  • EUR
    Купівля 42.1
    Продаж 42.84
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
23 квітня
15:10
Ілюстративне фото
Росіяни атакували ракетами Дніпропетровщину: 4 постраждалих
15:05
Ексклюзив
російські танки, окупанти, оркі
"Намагатиметься перетворити переваги на здобутки": полковник ЗСУ Селезньов припустив, де ворог активізується найближчим часом
14:59
Українське зерно, яке висипали у Польщі
Європарламент на рік продовжив період пільгової торгівлі з Україною
14:57
На фото: Маша Єфросиніна
"Поставив умову": Єфросиніна пояснила, чому не взяла інтервʼю в Жадана
14:50
Запоріжжя
Наводив російські ракети на Запоріжжя: ексдепутат-комуніст отримав 15 років тюрми
14:49
РФ вдарила по приватному сектору Харкова
14:41
На фото: Маша Єфросиніна
"Я була інструментом русифікації України": Єфросиніна прокоментувала мовну суперечку з Соловій
14:35
перелив води на дамбі, Київщина
На Київщині стався перелив води через дамбу: залило дорогу
14:26
Нафтогаз
Нафтогаз ще на рік зафіксував ціни на газ на рівні 7,96 грн
14:21
Окупанти активізують будівництво укріплень в Криму на тлі міжнарожної допомоги Україні
Через погодження допомоги Україні росіяни активізували будівництво укріплень в окупованому Криму, - "Атеш"
14:14
Іспанія
В Іспанії помилково звільнили з в'язниці наркобарона, який обіцяв вбити принцесу та прем'єра Нідерландів
14:11
Міністерство оборони України
Зброя і техніка: Міноборони уклало контракти на 582 млрд грн, майже 50% - з українськими виробниками
14:06
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 23 квітня: скільки коштують долар та євро
14:05
OPINION
Ростислав Демчук
У Пекіні не вірять у перемогу Росії над Україною
13:52
літній дощ
В Україну повертається циклон: Наталка Діденко розповіла, де чекати на дощ 24 квітня
13:35
Литва допомога Україні зброя для України
Литва передала Україні нову партію командно-штабних бронемашин M577
13:28
На фото: PEN America
PEN America скасував вручення літературної премії через нібито ігнорування письменників Гази
13:17
Литва зброя
У Литві одночасно тривають чотири міжнародні військові навчання: почалося спільне з ФРН
13:15
Військовий квиток
Крім дітей до 12 років: українцям за кордоном припинили видачу документів, Кулеба прокоментував
13:14
Росіяни вранці скинули авіабомбу на Костянтинівку: поранено 5 людей
12:50
Швейцарія
У Швейцарії назвали обсяг заморожених активів РФ: їхня вартість падає
12:43
росія - китай
Китай закликав США не сприймати співпрацю з РФ як підтримку війни проти України
12:41
Зеленський у Мюнхені (17.02.2023)
"Зеленський – шахрай, за яким стоїть гангстер-олігарх": добірка фейків у світі за 23 квітня
12:39
Володимир Зеленський і Ріші Сунак
Найбільша військова допомога, активи РФ і саміт миру: Зеленський поговорив із прем'єром Британії Сунаком
12:32
Від'єднання ЗАЕС від енергосистеми України: "заступнику директора" станції та його підлеглому оголосили підозру
12:23
Оксана Маркарова
Посол Маркарова: перший пакет зброї від США Україна може отримати вже у квітні
12:12
Рафаель Маріано Гроссі
Іран близький до накопичення урану для створення атомної бомби, - МАГАТЕ
12:09
OPINION
Ірина Федорів
Політичний Боллівуд. Чому і для кого Банкова через парламент пропихає нові правила дубляжу фільмів
12:07
Ексклюзив
Ганна Гопко
Після рішення США про допомогу Україні в Європі зʼявилося відчуття, що це їхня війна, - екснардепка Гопко
11:58
Пляж
У КМДА розповіли, чи відкриватимуть у столиці пляжний сезон
11:53
повінь у Китаї
Повінь у Китаї: з південних районів країни евакуювали понад 110 тис. людей
11:29
Дональд Туск
Польща не має можливості передати Україні Patriot, але допоможе іншим озброєнням, - Туск
11:04
Огляд
світ, міжнародний огляд
Допомога США вже на складах Німеччини й Польщі, коли чекати нового контрнаступу ЗСУ. Акценти світових ЗМІ 23 квітня
11:04
Уряд Німеччини має пропозицію до наступного пакету санкцій щодо Росії
У Німеччині затримали співробітника депутата правопопулістської партії AfD за підозрою у шпигунстві на користь Китаю
11:00
Інфографіка
Великодній кошик
Великодній кошик - 2024: яка вартість, скільки коштує приготування паски та чого в нього класти не варто
10:59
Оновлено
Одеса безпілотник ППО
РФ атакувала "шахедами" Україну: в Одесі серед постраждалих - діти, на Миколаївщині поранено чоловіка
10:51
У Харкові затримали чоловіка, який намагався навести КАБи та ракети на базу спецпідрозділу ГУР "Кракен"
10:44
ЗРК Patriot
Уряд Німеччини вмовляє США надати Україні ще одну систему Patriot, - Bloomberg
10:40
Шахед
Під час нічної атаки РФ застосувала нову тактику запуску "шахедів": Повітряні сили розповіли деталі
10:35
Ексклюзив
Денис Шмигаль
"Знову будуть призначені люди, які лояльні до Офісу президента": нардепка Федина про кадрові ротації в уряді
Більше новин