Хто буде наступним українським чемпіоном світу з боксу після Постола

Українець Віктор Постол може стати передвісником великих перемог українців на професійному ринзі, на які здатні представники "золотого" покоління вітчизняного боксу

"Золоте" покоління

У неділю вранці в американському місті Карсон Віктор Постол нокаутував аргентинця Лукаса Матіссе та став чемпіоном світу у першій напівсередній вазі (до 63,5 кг) за версією Всесвітньої боксерської ради (WBC) та третім чинним володарем титулу серед українців.

Окрім Постола, чемпіоном світу зараз є Володимир Кличко, який у надважкій вазі (понад 91 кг) володіє пасками за версіями Всесвітньої боксерської організації (WBO), Міжнародної боксерської федерації (IBF) та Всесвітньої боксерської асоціації (WBA). Має світовий титул і Василь Ломаченко, який є кращим боксером планети у напівлегкій вазі (до 57,15 кг) за версією WBO.

Втім, найближчим часом українських чемпіонів світу з боксу може побільшати. Все гучніше про себе на професійному ринзі заявляють представники нашого "золотого" покоління боксерів, які у 2011 році вибороли перемогу у медальному заліку любительського чемпіонату світу у Баку (Азербайджан). Тоді чемпіонами світу стали Василь Ломаченко (до 60 кг), Олександр Усик (до 91 кг), Тарас Шелестюк (до 69 кг) та Євген Хитров (до 75 кг), а Денис Берінчик (до 64 кг) виборов "срібло".

Через рік на Олімпіаді у Лондоні ця блискуча команда підтвердила свій неймовірний рівень. Ломаченко та Усик стали олімпійськими чемпіонами, Берінчик – срібним медалістом, Шелестюк та Олександр Гвоздик (до 81 кг) – бронзовими призерами.

Стрімкий Усик

Усі ці боксери зараз торують собі шлях серед професіоналів. І якщо Ломаченко здобув профі-титул вже у своєму третьому бою, то його партнери по збірній тільки готуються штурмувати вершини.

Найближче до бою за звання чемпіона світу зараз перебуває Олександр Усик. 29 серпня у Києві він нокаутував південноафриканця Джонні Мюллера та здобув восьму поспіль дострокову перемогу. Завдяки їй український важковаговик піднявся на перше місце у рейтингу WBO, що за регламентом незабаром зробить його офіційним претендентом на титул, яким у серпні несподівано заволодів поляк Кшиштоф Гловацкі, нокаутувавши Марко Хука з Німеччини, якого вважали головною "зіркою" дивізіону.

Втім, достеменно сказати, скільки Усику доведеться чекати чемпіонського бою, складно. Поки WBO його офіційно не призначила офіційним претендентом на титул. До того ж, через стару травму був прооперований Гловацкі, який розпочне тренуватися лише наприкінці жовтня.

Не слід забувати, що поляк має право на один добровільний захист титулу, яким неодмінно скористається. Тож до літа наступного року й Усик матиме час, аби розім’ятися на менш складному супернику.

Українське дербі

Якщо Олександр Усик ще тільки чекає на претендентський статус, то В'ячеслав Глазков, що виступає у надважкій вазі, його уже має. Офіційним претендентом на титул IBF українець став у березні цього року, перемігши за очками американця Стіва Каннінгема. Попри це, перспективи посперечатися за пасок у Глазкова не надто зрозумілі. Справа у тому, що титул IBF належить Володимиру Кличку, який є чемпіоном одразу за трьома версіями і проводить захист почергово.

Так от - зараз настала черга WBO та WBA, за версіями яких право на бій отримав британець Тайсон Ф'юрі. Поєдинок Кличка з претендентом мав відбутися 24 жовтня у німецькому Дюссельдорфі, втім, через травму українця був перенесений на 28 листопада.

Потім у планах Кличка – об'єднання титулів та бій проти американця Деонтея Уайлдера, який утримує останній пасок, якого немає у колекції нашого суперважковаговика – за версією WBC.

На цьому тлі бій із Глазковим не виглядає надто привабливим і відбудеться лише у разі, якщо IBF примусить Кличка проводити обов’язковий захист. Тут багато залежатиме від промоутера Глазкова – Кеті Дуви, яка є доволі авторитетною особою у професійному боксі.

Наполегливий Хитров

Впевнено просувається до титульних боїв і Євген Хитров, який з 11-ти перемог на професійному рингу десять здобув нокаутом та, завдяки видовищності своїх поєдинків, потрапив до ефірів каналу Showtime, що транслює поєдинки найкращих боксерів світу.

Вже у своєму наступному бою Хитров боксуватиме за континентальний титул – чемпіона Північноамериканської боксерської федерації Всесвітньої боксерської ради (WBC NABF). Причому цей поєдинок відбудеться 31 жовтня у рідному місті українця – Кривому Розі.

Наразі не відомо, хто стане суперником нашого боксера, але перемога дозволить йому покращити свої позиції у рейтингу середньоваговиків (до 72,6 кг) за версією WBC, де зараз Хитров 15-й і вже теоретично має право битися за чемпіонський титул, якщо володар поясу обере його у суперники. За словами промоутера українця Макса Альперовича, Хитрова планують вивести на чемпіонський бій у 2016 році.

Терплячі бійці

Дещо повільніше просувається до титульних боїв Тарас Шелестюк. Ще на початку 2015 року його промоутер Вадим Корнілов (також опікується справами Віктора Постола) обіцяв влаштувати українцю поєдинок за інтерконтинентальний титул за версією WBO, втім цього так і не зробив.

Востаннє Шелестюк виходив на ринг ще у квітні та виграв за очками в американця Хуна Родрігеса. Наступний бій українець проведе 6 листопада і вперше за регламентом боксуватиме десять раундів.

Схоже, доведеться зачекати з титульними звитягами й Олександру Гвоздику, на рахунку якого сім перемог над не надто відомими опонентами та черговий, запланований на 20 листопада, рейтинговий поєдинок, на який ще не визначено суперника.

А от Денис Берінчик взагалі перебуває на початку шляху та дебютував серед професіоналів 29 серпня, та достроково переміг бельгійці Таріка Мадні. 

Але зрештою у професійному боксі треба мати терпіння, яке продемонстрував співвітчизникам Віктор Постол. Він цеглинка за цеглинкою вибудовував свою кар’єру впродовж останніх восьми років. Здобув звання офіційного претендента на титул WBC ще у травні 2014 року, нокаутувавши турка Сельчука Айдина, дочекався, поки від звання відмовиться американець Денні Гарсія та використав свій шанс у бою з Лукасом Матіссе.